Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

tuwanakha

Výborná heroic fantasy, napínavá od začátku až téměř do konce. O to víc zamrzí, že rusové neměli k dispozici tolik dolarů jako třeba tvůrci Eragona a ještě maličko nezapracovali na scénáři. Výborný Alexandr Bucharov v hlavní roli mě již podruhé zaujal svým herectvím (předtím Sluha Jejího Veličenstva) a až se těším na jeho další film, který ke mě doputuje. Čím mě ovšem na začátku film až pobouřil, byl ten úvod okopčený z Conana. K sakru proč, pane scenáristo, nemáte dost vlastních nápadů? I ten Žadoba až příliš připomíná Durzu, zcela zbytečně, film by měl na to být mnohem lepším než Barbar, ale tak trochu alibisticky se bojí vymanit z jeho stínu, řídíc se heslem :Lepší slušná kopie, než blbý originál. Tohle ovšem mohl být skvělý originál, jen mít trochu víc odvahy. ()

achaja

Výborně! Slovanský fantasy je můj jednoznačný favorit. Je to naše mytologie, naše příšery. Dominantní germánský jazyk do nás nalévá dominantní germánskou mytologie. Každý jiný film je pro mě zázrak. Ano, ději filmu by se dalo kdeco vytknout. Poměrná část filmu byla lehce předvídatelná, ale o to v něm nešlo. Volkodav není film, který by se hodil do artových kin a mezi takzvané "vyšší" filmy. Všichni si tu tak trochu hrajeme na filmové kritiky, to ale neznamená, že naše hodnocení musí být závislé na obecných předpokladech kvalitního filmu a odsouvat vlastní názory za názory obecné. To by jsme byli už jen "zaprdlí" američtí akademici. Takže já děkuji Lebedevovi za skvělý film a konečně pořádného chlapa v hlavní roli. ()

gumbo

Sice to ke kvalitnímu velkofilmu má daleko, ale v rámci žánru je to stejně solidní nadprůměr. Epický příběh, který postupně odkrývá karty je hlavní devizou. 70% ()

sadlokan

Tyjo,dal bych i 4,ale ke konci už mě tam vyloženě prudil ten netopejr,začal to tam řešit takovym stylem,že ve dvojce se z něj nejspíš vyklube,vlastně proč ne,asi Batman! ()

merigieren

klasika, malýmu děcku vyvraždí rodinu, hledá pomstu, dojde na Pánaprstenovskou výpravu za zázračným cílem a zbytkem Sauronovy ruky. Když už to vypadá beznadějně použijeme kouzla, takže může hlavní hrdina párkrát umřít. Nemluvě o klasické vykonstruovanosti soubojů, třeba hned ze začátku, hlídky vraždí ze zadu, ale minibosoj hodí pro efekt kopí, aby to nebylo tak snadný. Na druhou stranu to bylo občas napínavé, postavičky vypadají sympaticky a celkem hezky se na to kouká. Hlavně to má jen jeden díl, takže sem to o proti LOTROJ dokoukal až k zničení zla :-) Netopýr by si zasloužil oskara za nejlepší herecký výkon, je to roztomilý zvířátko, škoda že ho neobsazují častěji. ()

Radek.SCH

Nebyla to totální sračka, kterou jsem si představoval pod "moderní ruskou fantasy" ale LOTRovi to samozřejmě nesahá ani po paty. - 50% ()

Olík

Dvacet po Schwarzeneggerově Conanovi přihází Ruská odpověď v podobě Aleksandra Bucharova jako Vlkodava z kmene Šedých psů. Ačkoliv Rusové již delší dobu nenápadně a někdy i celkem úspěšně konkurují Americké produkci, narazíme zde na spoustu stokrát použitých postupů. I přes fakt, že je Vlkodav pojat víc jako Ruská bylina než mainstreamová fantasy, ani na minutu se nezbavíte pocitu, že už jste to všechno někde viděli. ()

Mbeast

+ atmosféra, triky, krajina, ruské reálie - kamera/střihy, zmatenost Ono to nebylo zase tak strašné, stačilo by ubrat na stopáži, trošku přestříhat a umlčet pana Mahdala.. ()

Hapretor

Na Rusko až dost záživné fantasy se sympatickými postavami a velmi podmanivým prostředím, které na druhou stranu vykrádá vše možné, ale tak už to ve filmovém businessu chodí. Budiž to odpuštěno, zábavné to bylo. jen ten konec je poněkud přepálený, nenápaditý a zbytečně sladký. ()

Ombak▼Penari

Hodnotím tenhle film POUZE v porovnání s ostatní fantasy produkcí. Snažil jsem se poslední dobou shlédnout i jiné fantasy filmy, než jsou stokrát omílaný Pán prstenů a Harry Potter a tak jsem se propracoval i k takovým "klenotům" jako je Dračí Doupě (I, II), Dračí bouře, Merlin a válka draků a další skvosty. A byl jsem naprosto šokován, když jsem zjistil, jak neskutečně ubohá celá produkce fantasy filmů je (bez zmíněného Pána Prstenů a Harryho). Koukatelné je pak snad už jen Dračí srdce, snad Eragon a pár starých vykopávek (Willow) + hodně těžký a netradiční Faunův Labyrint. Proto mě fascinuje, že je Vlkodav tak opomíjený film. Protože proti ostatní fantasy produkci je to hotový skvost. Ano, je to béčkovost plná klišé a různých přehmatů, ale rozhodně je to v tomto "pokleslém" žánru špičková věc. Kam se na to hrabe Eragon nebo Letopisy Narnie. Je to skutečně více méně nástupce stařičkého Conana a nutno podotknout, že ho často i dost nepokrytě kopíruje - viz. úvodní útok na vesnici a zabití rodičů hlavního hrdiny (jehož tátou byl čirou náhodou taky kovář, co vyráběl skvělé zbraně) a následné roztočení malého Vlkodava a jeho přikování k práci v dolech, odkud se dostal až v dospělosti. Ale i přesto všechno je rozhodně výrazně povedenější než další nástupce (zástupce) Conana - příšerný Kull dobyvatel. Díky svému východnímu původu je film natočen kapku netradičněji oproti hollywoodské produkci, což je také jedině dobře a dodává to filmu na zajímavosti. Efekty jsou dobré, bojové scény taky ucházející, děj poutavý. Fanouškům fantasy mohu tento film jen doporučit - neváhejte ani vteřinu, pokud chcete vidět dobrou fantasy. Ostatní ať si koukají na co chtějí. A pokud jde o "sovětskou" produkci, tak ta poslední dobou skutečně přivádí na svět velmi zajímavé snímky - doporučuji mimo jiné třeba 1612. ()

MickeyStuma

Ruský fantasy snímek lze považovat za jeden z nejlepších filmových počinů tohoto žánru, jaký prozatím kdy natočili. Tajemnost, temnost a syrová středověká reálnost je skloubena naprosto nepředstavitelným dojmem. Příběh se značně podobá Conanovi,což potvrdí už začátek příběhu, ale jinak se snaží jít svou cestou. Bohužel ale za použití nám už dobře známých dějství a scenérií. A tak je to takový mix všeličeho, avšak celkově vypadající velice dobře. Speciální efekty na výbornou, dramatizace výtečná, atmosféra místy i strašidelná. Klobouk dolů, tohle se rusům prostě povedlo. ()

Rathalos

Ruske dobrodruzne fantasy,ktore sa fakt vydarilo,zaujimavy pribeh,kvalitne spracovanie,dobra hudba i vyprava a herecke vykony aj obsadenie bolo taktiez v pohode,no a ako bonus aj roztomily netopier,som spokojny a nuda nehrozi...:-) ()

farfalino

Nádhera, Škoda, že rusové víc nesáhnou do svých pověstí a nedají tak vzniknout víc fantasy příběhum. Možná by se Hoolywood měl obrátit na Rusko, aby už vzniklo něco nového. Ruská filmová vlna v Hoolywoodě. :-) Druhá studená válka. ()

Ronyk7

Špatné to nebylo, ale chyběla tomu propracovanější akce. Když to Rusové neumí, měli si pozvat profíka. Jinak určitě povedený snímek hlavně co se efektů týče. 24.08.2008 ()

Soul

Z mého pohledu jednoznačně nadhodnocený film, i když ve svém žánru příliš srovnání nenabízí. Příběh prostý a zcela průhledný, charaktery ploché, některé postavy dokonale zbytečné a s naprosto nevyužitým potenciálem (kněžka, chlapec s knihami..). Když už by se snad mohlo stát, že se divák ztratí (třeba, když na chvilku usne), režisér mu okamžitě polopaticky servíruje výklad jak z čítanky pro první třídy. Pokud vydržíte až do závěrečného souboje, tak budete zklamáni ještě více. Hodně slabé 2*. ()

Mashak

Já ruské filmy moc nemusím, až na Mrazíka, ale tenhle se povedl. Takové fantasy by v hollywoodských podmínkách znamenalo přemíru triků a hloupoučký scénář. Tady to nehrozilo a na to jak to bylo dlouhé, tak to bylo zábavné, ale pro mě hlavně nečekané! Spasiba! ()

parabellum

Po opravdu dlouhém váhání dávám silné 4* a musím s mnoha uživatelema souhlasit, že toto fantasy je jedno z nejlepších co za poslední dobu bylo natočeno. Ruská dnešní kinematografie mě zase utvrdila, že směle může soupeřit a i porážet americké rozpočtově nadupané trháky. Vlkodav směle využívá berličky tu od Conana nebo Lotra a směle je kombinuje. Všem aspoň trochu pozitivním fantasy divákům doporučuju !!! ()