Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) byl hvězdou středoškolského hokejového týmu. Až do oné osudné noci, kdy za volantem přecenil své možnosti. Po tragické nehodě zůstali dva mrtví spolužáci, zmrzačená přítelkyně a on sám s trvalými následky po těžkém zranění hlavy. Dnes pracuje jako noční uklízeč v místní bance, bydlí v podnájmu se slepým přítelem a bývalým kriminálníkem Lewisem (Jeff Daniels) a snaží se překonávat svůj mentální handicap, projevující se neustálými výpadky paměti. Díky svému zaměstnání se stává snadným terčem bandy, jež chce banku vyloupit. (Televize Seznam)

darkreider

Volám sa Chris Pratt a utrpel som poškodenie mozgu, ktoré mi môže privodiť náhodný spánok alebo pokus otvoriť plechovku lisom na cesnak ale vodičský preukaz mi zatiaľ nechali. Pomalé tempo sa našťastie v polovici rozbehlo, ale musím povzdychnúť, že práve v tej strednej časti, kedy sa začali diať veci, je dej trochu kostrbatý. Ale Levitta mám rád a s Danielsom sú solídne herecké duo, ktoré tomu u mňa silné, nadpriemerné tri hviezdy s prehľadom vybojuje. ()

tranquill

Je těžké žít s vědomí viny a k tomu se slabou pamětí. Je důležité se ale k životu a blízkým lidem postavit čelem a neudělat chybu podruhé... ()

E lan

Ryze průměrný film se zajímavým začátkem a koncem. Jinak je to trochu pomalé a tím i nudné rozjímání nad budoucností jednoho zpackaného života. Na scénáři by se dalo rozhodně ještě zapracovat... ()

ljukyljuk

Joseph Gordon-Levitt ako vždy skvelý, začiatok veľmi sľubný, záver príjemne napínavý. Ale ani to nestačilo, aby tento film bol niečo extra, lebo jadro bolo také nejaké naťahované a nie príliš dynamické (a to ja pritom nepotrebujem ku šťastiu žiadne rýchle akčné scény). Škoda, keďže úvodný nápad bol fajn a zahrané to bolo fakt dobre, len by bolo treba trochu pridať na akčnosti, dramatickosti a možno aj reálnosti scenára - ísť do zločinu len tak po 1 rozhovore, to ako vážne? 3*, aj to len tak tak ()

leftfield

Gordon-levitt to zahrál skvěle, film jako takový mě bohužel zase tak neoslovil. V předchozích komentářích již několikrát zmiňované srovnání memento vs. lookout tak pro mě jednoznačně vyhrává první jmenovaný. Průměr ()

filip289

Veľmi dobre napísaný mix drámy a thrilleru o bývalom nádejnom hokejistovi, ktorý si vlastnou vinou pri dopravnej nehode nielen spôsobil poškodenie mozgu, ale vlastne aj zničil život. Film ma síce pomalší nenápadný začiatok ale o to lepší koniec. Skvelo zahrané, či už najmä Gordonom-Levittom (v tomto filme neskutočný look-a-like Heatha Ledgera), záporákom Goodeom ale aj tradične skvelým tentoraz slepým sympaťákom Jeffom Danielson. Veľmi dobre pozerateľný film s dobrou hudbou, vo svojom žánri určite nadpriemer. ()

TommyDiamond

Scott Frank má za sebou hezkou řádku kvalitních scénářů a v branži má jistě zvučné jméno, ovšem s tím režisérováním to zas taková sláva nebude. A úplně krásně je to vidět právě na komplicovi, kdy nápad dalece zaslepil tuctové provedení... Ze začátku se mi líbil příběh i atmosféra, ale ta postupem uvadala. Závěr nebyl špatný, avšak myslím si, že to celé mělo dopadnout trochu jinak... ()

Sharles

Veľmi komplexný a príjemný film so zodpovedne a kreatívne vytvoreným scenárom, ktorý som rád, že neskĺzol do klasickej americkej "vykrádačky". Film samotným príbehom by nebol veľmi zaujímavý, no sú to práve rôzne maličkosti ako napríklad postava Jeffa Danielsa, čo filmu dodávajú tú správnu iskru. Výborné herecké výkony, súcit s postavami, minimum klišé. The Lookout rozhodne neurazil. ()

Duke90

Že je J.Gordon-Levitt velice schopný a přesvědčivý herec už nějakou dobu vím, ale tohle je pro mě první film před rokem 2009, co jsem s ním zatím viděl a už "tehdy" bych mu pořádně zatleskal! Zápletka jednoduchá jako facka, žádné extra přemýšlení není potřeba a máme tu svižnou a přesto napínavou oddychovku v čele s brilantními herci - Jeff Daniels rozhodně nezůstal pozadu. Vypadá to, že budu muset zapátrat ještě hlouběji do Josephovi filmografie, abych se čirou náhodou zbytečně neochuzoval o jeho další skvělé snímky. ()

papadoce

Zaujímavá dráma, ktorá v prvých desiatkach minút nijako nenaznačuje, že pôjde o krimi. Chris Pratt, nádejný mladý hokejista, ktorý ťažkou autonehodou utrpel vážne zranenie hlavy a tá mu už neslúži ako predtým, sa zapletie prakticky nevedomky do vylúpenia banky. Komorne natočené drama sa ale v jedinej sekunde zmení na krvavú story, pri ktorej zahučí policajt. Precitnutie Chrisa a vrátenie spomienok na nehodu bolo celkom mrazivé a s parádnou hudbou. Film v podstate hovorí o dvoch hlavných myšlienkach, ktoré vysloví ešte zo začiatku hlavná postava a tie budem citovať. “Prečo som na hovno?” a “Ako žiť život, keď som na hovno?” Je to dobre zahrané drama Gordon-Levittom, Danielsom aj Goodeom. Chrisovi sa zrútil život prakticky dvakrát, v oboch prípadoch kvôli žene. Dvakrát sa zamiloval a dvakrát na to doplatil. Franckovi sa tentokrát podarilo omnoho lepšie zvládnuť tú záverečnú rádoby thrillerovú časť, než tú úvodnú, dlhšiu, dramatickú. Záverečné rozúzlenie malo celkom šťavu a energiu. Myslím, že práve tu nazbieral film najviac hviezd. Ja mám Gordon-Levittove filmy rád. Chrisa mi bolo ľúto. Stáva sa zo mňa sentimentálny človek, preto kvôli záverečnej vete, ktorá je úžasnou životnou pravdou, dávam štyri. Nebudem ju citovať, pozrite si. ()

stephano

Tak, jako film je to poměrně zvláštní. Nemůžu se zbavit dojmu, že to místama je to malinko nuda. Kdyby me někdo dal takovejhle scénář pro muj režijní debut a řek natočte film .... tak mu pravděpodobně řeknu at si to strčí tam kam slunce nesvíti. Jo je to pomalý, je tam spousta odboček který nemaj hlubší podstatu. No a závěrem bych chtěl říct, že zahraný to dobře opravdu neni a film nema hlubší myšlenku. Akorád to zas neni uplně blbost. To přiznávám. ()

Mr.Roman

Nenudil som sa, ale zároveň sa jedná o priemerný a neoriginálny mix, pre ktorý je takto dobrých a zaujímavých hercov škoda. ()

dragosta

Lehce pošmourný film s pomalejším tempem (což ovšem nebylo ke škodě), který se rozjede až ke konci. Začátek dobrý, závěr taky, ale přestředek by se dal zkrátit o nějakou tu vatu. Rozhodně to není tuctový kousek. 3,5* zaokrouhleno na 4. ()

jprmusic

Naposledy se mi tohle stalo u filmu "Muži kteří nenávidí ženy". Pustíte si jen tak pro zahnání nudy film, o kterém nic nevíte, a za půl hodiny zjistíte, že koukáte na bednu jak vejr. Hodně dobrý scénář a dle mého taky hodné dobré herecké výkony (v případě Jeffa Danielse by se to ještě tak dalo čekat, ale Gordon-Levitt mě tedy dost překvapil), Dobrej film. ()

cinema_cz

S vědomím toho, na jak tenký led se Frank se svým hrdinou vydal, sluší se jemu i celému jeho týmu vystřihnout pochvalu za výsledný tvar. "Poněkud pomalejší" jedince bývá zvykem snímat v jejich přirozeném prostředí či v konfrontaci s naším obyčejným světem plným překážek, skýtajících úsměvné i dojemné momenty. Tomu odpovídá i první třetina filmu, motiv nepříliš vydařené loupeže ale příběh posunuje na nejistou půdu thrilleru. (Ondřej Novák, Ci 04/2008) ()

Efreeti

Příbeh kluka jménem Chris Pratt, který měl všechno a ztratil to během automobilové nehody. Nedokáže se s tím vyrovnat má problémy s pamětí i začlenit se do normálniho života...v očích všech je outsider...jen pro dva lidi něco znamená....pro jeho slepého spolubydlícího a mentora v jedné osobě...a člověka, který plánuje vykrást banku, kde Chris po večerech uklízí. ()

naoko

Velmi zvláštní film, nedokáži si o něm vytvořit definitivní úsudek, nicméně podruhé jej už vidět nechci. Příběh se pozvolna rozjíždí, nic se jakoby neděje a závěrečná půlhodinka je mírně akční. Nejvíce se mi asi líbil slepý Jeff Daniels. Na tento film patrně hodně brzy zapomenu. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

20.05.2012

Božský Liam momentálně natáčí Taken 2 a má spoustu plánů do budoucnosti. Většinou se počítá s tím, že bude pokračovat v tom, co mu jde nejlépe – být ultimátní bad-ass. Výjimkou není ani thriller A… (více)