Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) byl hvězdou středoškolského hokejového týmu. Až do oné osudné noci, kdy za volantem přecenil své možnosti. Po tragické nehodě zůstali dva mrtví spolužáci, zmrzačená přítelkyně a on sám s trvalými následky po těžkém zranění hlavy. Dnes pracuje jako noční uklízeč v místní bance, bydlí v podnájmu se slepým přítelem a bývalým kriminálníkem Lewisem (Jeff Daniels) a snaží se překonávat svůj mentální handicap, projevující se neustálými výpadky paměti. Díky svému zaměstnání se stává snadným terčem bandy, jež chce banku vyloupit. (Televize Seznam)

Necrotongue

Zatímco mi role Josepha Gordona-Levitta ve filmu Killshot téměř způsobovala svědivou vyrážku, v tomto případě byl můj pocit diametrálně odlišný. Příběh si po celou dobu udržoval stálé tempo, nedocházelo na žádná hluchá místa, takže jsem neupadal do letargie, a jen ten závěr jaksi obešel logiku, protože když si někdo zapisuje do notýsku vše důležité a všichni to o něm vědí, pak by stačilo nahlédnout a rázem jsou tady tzv. důvodné pochybnosti, že jo? Jinak si ale rozhodně na nic stěžovat nehodlám, protože se mi snímek zdál být i po těch letech zajímavý, a i když nešlo o žádnou akční smršť, já jsem se dobře bavil a ponechávám původní hodnocení. / Poučení: Když se od tebe nic neočekává, můžeš jen překvapit. ()

MáŠa

Příběh o tak trochu mrzákovi, neboli klukovi, který když řídil auto plné lidí, tak byl tak blbí, že si vypnul světla, a můžete hádat, jak to dopadlo. No, a teď je to takový lehčí pajda, který si musí všechno psát, protože strašně zapomíná. A tím sem asi pověděl vše. Příběh je to zajímavý, dojímat by ale příliš neměl, protože to není zrovna ten typ. Stejně tak jako výjimečný film. Dá se na to prostě úplně v pohodě dívat, ale nezanechá to ve vás hlubší rýhu - stejně tak jako ve světové kinematografii. ()

jhrasko

Musíš si pamätať záver, aby si mohol vedieť vyrozprávať príbeh. Toto neustále pripomína Lewis Jeffa Danielsa Chrisovi JG Lewitta. A ja si z tohto príbehu budem pamätať predovšetkým záver, pretože ten filmu hodne prilepšuje. Ten pocit, keď fandíte "outsiderovi", i keď má na konte zopár podlostí. Vzhľadom na Independent Spirit Award za debut roka som čakal veľkú vec, dostavil sa pocit takého toho OK v zmysle - mohlo to byť rýchlejšie, pretože na nejakú tú spirituálnosť v krimi duchu bolo zamiesené, ale nedostatočne sa to rozvinulo a tým pádom ma to očakávane neuspokojilo. Je možné, aby bol niekto tak naivný, že chalana s takou minulosťou nechá pracovať v banke ? Je možné, aby on bol následné tak naivný a nechal sa vtiahnuť do zločinu ? Je možné, že niekto dostane od banky 30tisíc usd na reštauráciu bez poriadneho backgroundu ? Áno je. V tomto filme...a tak nie scenár je hlavným plusom, práve naopak, herci to celé zachraňujú. Lewitt s LOOKom Ledgera a Tomáša Rosického už dávno dokázal, že mu sedia podobné role a to, čo previedol v Mysterious Skin, rozvinul úspešne v podobne ladenom Bricku a práve tu. Danielsov talent je nevyužitý, ale to nejde k mínusu jemu, ale opať režisérovi za to, že to proste neustál tak, aby z LOOKoutu bolo príjemné prekvapenie. Takto ostáva už raz spomínaný OK pocit a to je škoda, to je málo. ()

murakamigirl

Rovná sa podmanivá psychodrámka s brilantnými ústrednými predstaviteľmi, neúprosne odsýpajúcou atmoškou a obsahovým mrazom Farga. Úplne neobyčajný pokrm. Mňam. ()

moviesfan

Lookout mohl být lepším filmem. Teda pokud by si na něm dal někdo záležet a víc ho propracoval. Ve výsledku se mi jevil jako obyčejný snímek, který se ani nesnaží vybočit z průměru. Příběh je ale poměrně slušný. ()

F.man

Škoda škoda. Lookout je o mladém, nadějném člověkovi, který má vše co je třepa k úspěšnému životu (v uvozovkách). Bohaté zázemí, nádhernou přítelkyni, je místní hokejovou hvězdou... O tohle vše ale příjde jedné noci, kdy jakožto řidič zaviní autobilovou nehodu, při které zemřou dva známí. Celý život se mu změní od základů a místo zářivé budoucnosti je z něj nesebevědomý "mrzák" pracující jako údržbář malé vesnické banky. Dobrý úvod na kterém šlo vystavět zajímavé drama, i se stejným dějem, který nastavá po výše zmíněném úvodu. Bohužel nadprůměrný úvod a povedený konec je vše co nějak vybočuje z průměru. Výsledkem je tedy plytké thriller/drama, které nenabízí nic skvělého, ale na druhou stranu taky není úplně nekoukatelné. Průměr - 3* a 55%. ()

Marsik

Zářný případ filmu, od kterého nečekáte vůbec nic (obzvlášť když si ani nepřečtete pořádně recenze nebo neshlédnete trailer), zkrátka střela na náhodu, ale dostane se vám super dramatu, u kterého 90 minut s velkým zaujetím sledujete, co se bude dít dál. Také Joseph, Jeff i Isla tomu velmi dopomohli. Já byl nad míru spokojen. 77% ()

snoopik

Zajímavá zápletka, děj ani tolik nenudil, lístost se probudila, ale že by to ve mně něco zanechalo ? Jeden ze slabších filmů. Přivedl mě však na otázku... Každý den se může něco stát. Smrt čeká na každém kroku. Proto rad do života. Život je krátký to víme, ale každé ráno žijme s pocitem jako by nebylo zítřku. Jednou se tak stane. ()

Ridick

chris je po autonehode chronicky zabudaj a po veceroch umyva banku a chodi na pivko. tam ho vsak odchyti podvratak gary a zmanipulujeho na vykradacku tej banky...velmi nudna drama, a nie thriller:)), kt. ako tak zachrani ten akcnejsi zaver a udrzuje ju gordon-levitt a slepuch lewis. ()

sonnak

Na režisérský debut solidně natočené drama, s perfektními herci, neotřelým nápadem a několika silnými pasážemi podbarvenými vynikající muzikou...ovšem nepohltilo mě to tak jak bych si představoval. btw Gordon-Levitt je čím dál tím lepší. EDIT: Jedna geniální scéna mi zůstala v hlavě a musel jsem ji shlídnout několikrát abych se jí nasytil...zase měním hodnocení, 4* EDIT2: Fůj, další 2 dny a zase měním...to bude ta puberta. ()

slunicko2

Nuda...čirá nuda. 1) Zkombinovat tahavou pomalost s předvidatelností může být zajímavé, když jde o artový film, mimořádné herecké výkony, zajímavou kameru, skvělou hudbu, prostě cokoli, na co mohu zírat s otevřenými ústy a říkat si - no teda... Ovšem zde jsou všechny ingredience, které dělají dobrý film, takové nevýrazné a bez chuti. Nijaký příběh nijace scenáristicky zpracovaný s nijakými hereckými výkony, nijakou kamerou, nijakou hudbou. Řemeslně v pořádku...ale nuda, nuda._____ 2) Nudné a pomalé. Ba ne - velmi nudné a mimořádně pomalé._____ 3) Co bych ještě dodal...už jsem řekl, jak mě to nudilo? Tak zase někdy příště, milý čtenáři... ()

Skip

Spíš podprůměrné drama, které prakticky nic nenabízí. Snad jen docela dobrou vedlejší roli Jeffa Danielse. ()

GILLWANDER

Neviem si pomôcť, ale tento film u mňa nezanechal žiadny mimoriadny dojem. Je príliš nudný a blbosťami strpčovaný a už preto nemôžem dať tri hviezdy. Gordona-Levitta môžem, ale tu bol fakt na prd. Ak si môžem takýto výraz dovoliť. Ostatný herci to už ani nehovorím. Tí stáli za veľké makové. Réžia nič moc, scenár taktiež...ani neviem, čo tu stálo za zmienku. Dve hviezdy dávam...ani vlastne neviem za čo. Možno z pocitu, že jedna je málo... 50% ()

Aljak

O tento film som zakopol viacmenej najmä kvôli Josephovi Gordon-Levittovi, ktorý patrí medzi mojich obľúbencov. No a napokon sa z toho vykľula celkom dobrá dráma, dokonca s krimi zápletkou a aj fajnovou thriller atmosférou. Rozhodne nie som sklamaný a určite som sa nenudil, pretože tento film mal v sebe viac než len ostatné z tohto žánru. Na počiatku bolo poškodenie mozgu, na ktoré potom spoľahlivo nadviazal umelo vyvolaný pocit menejcennosti. A na takom niečom už sa dalo parádne manipulovať. Aby toho nebolo málo tak do Chrisovho života zavíta šarmantná Luvlee (teda Isla Fisher), a manipulácia je dokonalá. Treba oceniť skvelý výber postáv, dokonca aj Chrisov slepý spolubývajúci Lewis vniesol do príbehu ešte lepšiu symboliku. Takže celkový dojem určite nadpriemerný, aj keď na 5* tomu ešte niečo predsa len chýbalo (alebo bolo navyše?). ()

dezorz

Joseph Gordon-Levitt hral uz v zaujimavej invencnej noir detektivke Brick, nadej, ze Lookout bude podobne zaujimave krimi by tu teda bola. Bohuzial, nie je to tak, prilis jednochy napad, jednoduchy scenar, gycove farby. Nie je to bcko, to nie, ale dobry film ma mat este o cosi viac. ()

URBAN

Ze začátku možná dobrý, ale až přišlo na věc začalo to být nuda a hádám že to není dobře. Počáteční příběhová línie zvládnutá dobře, ale to hlavní nezvládnuto. ( 27.11.14/MAC ) ()

Dado

Veľmi dobrá dráma so skutočne dobrým scenárom a nemenej kvalitnými výkonmi hercov a to nielen čo sa týka Josepha Gordon-Levitta, ktorý jasne ukázal, že dokáže bez problémov zvládnuť akokoľvek namáhavú a silnú úlohu, akou bola v tomto prípade rola kedysi nádejného hokejistu tvrdo skúšaného osudom, ale aj vedľajších postáv, z ktorých v pamäti utkvie najmä postava slepca Jeffa Danielsa. Chcelo by to možno o niečo svižnejšie tempo, ktoré by s už prítomnou vynikajúcou gradáciou prinieslo k výslednému hodnoteniu ešte nejaké to percento navyše, no určite to neznamená, že by sa človek počas filmu nudil. Režisérska premiéra Scotta Franka sa tak bez výčitiek svedomie dá označiť ako vydarená. (75%) ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

20.05.2012

Božský Liam momentálně natáčí Taken 2 a má spoustu plánů do budoucnosti. Většinou se počítá s tím, že bude pokračovat v tom, co mu jde nejlépe – být ultimátní bad-ass. Výjimkou není ani thriller A… (více)