Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) byl hvězdou středoškolského hokejového týmu. Až do oné osudné noci, kdy za volantem přecenil své možnosti. Po tragické nehodě zůstali dva mrtví spolužáci, zmrzačená přítelkyně a on sám s trvalými následky po těžkém zranění hlavy. Dnes pracuje jako noční uklízeč v místní bance, bydlí v podnájmu se slepým přítelem a bývalým kriminálníkem Lewisem (Jeff Daniels) a snaží se překonávat svůj mentální handicap, projevující se neustálými výpadky paměti. Díky svému zaměstnání se stává snadným terčem bandy, jež chce banku vyloupit. (Televize Seznam)

lennyd

Chriss Pratt (Joseph Gordon-Levitt) při jedné noční jízdě se svými přáteli havaruje, což mu způsobí trvalé poškození mozku, které mu brání zapamatovat si více věcí najednou. Jeho život se změní jen v sadu příkazů (vstaň, vyčisti si zuby, ...), které mu jeden po druhým zprostředkovávají cestu každým dnem. Chriss pracuje v bance, kde vykonává pomocné práce a doufá, že by jednoho dne mohl dělat pokladníka. Když v baru potká partu mladých lidí, se kterými se spřátelí a hlavně se do něj zamiluje jedna z dívek, nemůže být šťastnější. Až později ale zjišťuje, že parta jej využívá kvůli jeho zaměstnání v bance, kterou chtějí vyloupit ... Tak nějak jsem čekal stupidní béčko, ale byl jsem docela rychle vyveden z omylu. Celkový námět je velmi zajímavý, a postupy, které Chriss aplikuje na cvičení paměti jsou vynikající (pohádky si povídá od konce k začátku, což mu napomůže vymyslet geniální plán, jak se zachránit). Hlavního představitele si z žádných předchozích filmů moc nepamatuju (snad jen 10 důvodů proč tě nenávidím), ale tady ukázal, že je opravdu dobrým hercem. V jedné z vedlejších rolí se tu ukáže i Jeff Daniels, i když, přiznám se, ve filmu jsem ho nepoznal. Dávám 4* a řadím do škatulky k Mementu... ()

Bobik9

Hodně to překonalo moje očekávání. Myslel jsem,že to bude nudné drama bez jakékoli akce s nezajímavými herci a pitomým dějem, ale opak je pravdou. Strhující děj mě vtáhnul dovnitř a herci mi opravdu seděli do svých rolí. Navíc konečné scény byly podloženy skvělou muzikou a vůbec celá kulisa filmu byla dobrá. Další super film a přesto nekomerční. ()

Sany33

Popravde neviem ako mám film ohodnotiť. Nebol vôbec zlý ale na druhej strane nebol ani dobrý. Mal svetlé stránky ako napríklad riťku Isli Fisher alebo celkom dobrý dynamický záver. Ale nal aj svoje mínusy, ktoré ho ťahali ku dnu ako napríklad herecké obsadenie korešpondujúce z hereckými výkonmi alebo príbehové charaktery akými sú degener čo všetko zabúda a žije s baráku so slepým chudákom aj napríek tomu, že jeho rodičia sú milionári a sú schopný mu pomôcť. Gordon.Levitt nepodal taký výkon aký by som od neho očakával, ale nit sa čo čudovať film patril medzi jeho prvé a teda nemal dostatok skúseností. Banda zlodejíčkov na mňa pôsobila úplne imbecilným dojmom a podľa mňa keď ste sa na nich pozreli a zrátali ste si dve a dve muselo vám byť jasné, že vybielenie banky nemôžu zvládnuť a to ešte nehovorím, že celý ich plán sa opieral o mentálne labilného upratovača jednoducho dosť blbé a nevierohodné. Nakoniec som sa rozhodol spriemerovať moje pocity.47% ()

cross

Nejsem si až tak úplně jistý, co jsem to fiděl za film.... Jestli to bylo psychologické drama či pokus o krimi thriller s psycho prvky...a to je taky největší kámen úrazu The Lookout - totální žánrová nevyhraněnost.... chvílemi se díváte na velmi "příjemné" drama muže který zhatil mladickou nerozvážností životy svých přátel a i po letech se s tím nemůže vyrovnat, aby následně žánr přešel do urousaného a proti prvnímu žánru nelogicky pochodujícímu krimi thrilleru...nene, nejde mi to dohromady... Ale i přesto - velmi dobří herci - k nepoznání obtloustlí slepec Jeffa Danielse, Gordon Levitt s vyzáží mladého Johna Cusacka - k tomu svělá neHowardovská hudba J.N.Howarda a i určitá myšlenka a hloubka scénáře nabízejí velmi příjemný filmeček, který třebaže vás svou nelogickou rozpolceností bude štvát, nakonec přece jen spíše potěší.... ***1/2 ()

davidek

Pokud bych srovnával Memento a Lookout tak bych jednoznačně dal přednost prvnímu pokud se jedná o akci, ale jako psychodrama se mi víc líbil tento film. Hned od začátku jste vtaženi do děje a nepřestává se stále něco dít. Nosná křivka obou filmů je diametrálně odlišná. Tady se děj odvíjí postupně a v Mementu retrospektivně. Celkově je film velmi působivý a propracovaný do nejmenších detailů. 90% ()

NoFiction

Pouze opět velice průměrná zápletka, která vás nezvedne ze židle a zároveň ničím nepřekvapí. Na tomhle filmu mě zaujala role slepého spolubydlicího, který okamžitě prokoukl záměr jisté mladé slečny. Opravdu mají slepí takovou výbornou představivost a sluch? ()

klima777

Autorský team The Lookout "vyučuje" lidskosti. Přitom sám nezvládá ani drama, ani kriminálku. Tenhle film je velmi nevyzrálý. Po všech stránkách. ()

Autogram

Začína sa to ako príbehy mladíka, čo si málo pamätá, a končí to ako gangsterská fraška. Tá zmena žánru mi celkom nesadla, hlavne drsný záver bol akosi navyše. –––– Začni od konce. Nemůžeš vyprávět příběh, když nevíš jeho konec. –––– Vzbudit, osprchovat, s mýdlem... ()

P1tr

Velice nevyrovnané, se spoustou nedodělků, které tomuto poměrně sympatickému projektu brání ve vyšším hodnocení. Herci hraji na své možnosti dobře a postupné gradování děje je přiměřené, takže se nudit nebudete. Nicméně několik nelogičností, či zbytečných, nepravděpodobných reakcí některých postav kazí celkový dojem z filmu. Jako lehký nadprůměr vás Lookout zabaví, moc víc ale nečekejte. ()

zolo23

Čakať 49 minút kým sa tento film rozbehne je dosť dlhá doba. Herecké výkony Jeffa Danielsa i talentovaného Josepha Gordon-Levitta však rozhodne stoja za povšimnutie. Priemerný thriller. 6/10 ()

Josefin

Beru to pozpátku, když jsem v Inception uviděla herce Josepha Gordon-Lewitta, tak jsem mezi svými dvd objevila i The Lookout a jeho herecký výkon mě překvapil. Slušný thriller, scénář mě zaujal, možná banálně snivé trochu jako Memento, ale 100 krát jinak. Jediné, co je přitažené za vlasy je Chrisuv řidičák, mohl řídit snad asi jen koloběžku. ()

Soweek

Až podivuhodné co všechno se dá vytáhnout z jednoduchého scénáře. Bohužel na 98 minut je to příliš rozvláčné a místy nezajímavé. 3,5 ()

ZkuKol

Jednoduchý příběh, zpracovaný bez větších chyb. Nejedná se o žádný herecký koncert, nápaditý scénář, revue plnou hlášek, zvratovou exhibici nebo dílo se šokující pointou. Jde o slušnou žánrovku se zajímavou dvojcí hrdinů, bez zrnka překvapení, s trochu moc dobrým koncem, a dobrou přestřelkouv bance, které by neškodilo trochu víc světla. Jediné, co vybočuje nad průměr, je vynikající soundtrack. ()

Arius

Nudné,bez atmosféry a až s neskutočne otravne mladým hlavným hrdinom Josephom-Gordon Levitt. Levitt na mňa pôsobil príliš mlado, povedal by som že ta postava by sa hodilo skôr inému ksichtu, ale myslím že ani ten by to už nezachránil...pre mňa neskutočne nudných 95 min. ()

dita.krizova

Ze začátku slušné drama (nehoda kvůli světluškám?!), ovšem zápletka měla meší mezery (na můj vkus) a konec bych asi volila jiný. Možná trošku smutnější, ten by celý film vyzdvihnul. Ale i tak nemůžu se mi zdá, že na 3* je to moc dobrý. ()

insurgentes

Moc jsem nepochopil, jaká je cílová skupina tohohle filmu. Příznivci akce to jistě nebudou. Šestnáctky, co je zajímá "college stuff" už vůbec ne. Intoši, co těžce žerou psychologii nejspíš taky ne. Fakt nevim, komu tenhle film doporučit. Já jsem sice musel mít nějakej důvod, že jsem si ho stáhnoul, ale po jeho shlédnutí si za boha nemůžu vzpomenout, jakej. ()

Balu...

příjemný pohled na vyloupení banky z pohledu handicapovaného kluka s dosud nevyléčenými šrámy na minulosti.. Scéna s Kelly s ortézou místo nohy byla působivá, jako ostatně celý film; originální námět.. ()

cab

Talentovany mladik Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) s velkymi prisliby do budoucnosti si zpacka zivot pri jednom vylete autem s kamarady. Nasledky tragicke nehody nedavaji Chrisovi mnoho moznosti na normalni zivot, coz si nemysli jeho novy kamarad Gary, ktery se ho snazi zlanarit k jedne akcicce, jez veru nevypada ferove. Male drama o nelehkych zivotnich rozhodnuti psychicky nalomeneho cloveka se potyka s pomalu odsypajicim tempem postradajici herecke osobnosti. Zadne viditelne zavahani tymu okolo bez debat nadejneho rejzi (Scott Frank) a urcite hodny sirsho zajmu, ale me se jednoduse nedostal pod kuzi. 60% ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

20.05.2012

Božský Liam momentálně natáčí Taken 2 a má spoustu plánů do budoucnosti. Většinou se počítá s tím, že bude pokračovat v tom, co mu jde nejlépe – být ultimátní bad-ass. Výjimkou není ani thriller A… (více)