Mladý nádejný športovec utrpí po havárii, ktorú sám spoôsobil, poškodenie mozgu, ktoré mu bráni zapamätať si viac vecí naraz a naplánovať si program. Každú povinnosť a nový poznatok si musí zapisovať a tak jediné zamestnanie, ktoré dokáže zohnať, je nočné upratovanie priestorov banky. V miestnom bare sa zoznámi s partiou, ktorá je ochotná ho akceptovať, dokonca sa zaľúbi do jedného z dievčat. Netuší, že je len zneužitý a zatiahnutý do plánu na vylúpenie banky. Má sa pridať a uniknúť tak zo svojej nelichotivej situácie alebo sa má pokúsiť prekaziť plán? Udalosti spejú ku krvavému rozuzleniu... (oficiální text distributora)

misterz

Film o tom, čo sa môže stať s našim zdravím a životom, keď v noci a počas rýchlej jazdy autom vypneme svetlá, aby sme mohli pozorovať svetlušky.... Príbeh je pomerne jednoduchý, s minimom odbočiek, zameraný len na úbohého chalana a na plán vykradnutia banky. Na druhú stranu však film po atmosferickej stránke má niečo do seba, celý čas tu na mňa doliehala akási melanchólia ohľadom premárneného života, s ktorou snímok dokázal slušne narábať, takže u mňa celkom spokojnosť. 65/100 Videné v rámci Tour po Amerike. ()

Goldbeater

Ačkoli zdejší hodnocení Komplice ukazuje spíše jako nějaký nevýrazný žánrový nadprůměr (opět bych se spíše přiklonil o objektivnějšímu hodnocení na imdb.com), jde o velmi stylovou a svižnou podívanou se sympatickými charaktery. Pro mne zazářil hlavně Jeff Daniels v roli slepce, kde působil velice sympaticky, ale i Joseph Gordon-Levitt ukazuje co v něm je. Zápletka sice není ničím příliš objevná, ale je zabalená do tak zajímavé omáčky, že se prostě člověk musí bavit. Určitě doporučuji jako skvělý a chytrý thriller. ()

Anderton

Niečo medzi kultovým filmom a televíznym béčkom, niečo medzi vynikajúcim scenárom a scenárom s ľahko predvídateľným dejom. JGL mi začína byť od Inception dosť sympatický, dokonca aj takto spätne, keď sa naňho pozerám v jeho starších filmoch. Na Komplicovi sa mi páčili veci, ktoré by som nechcel spoilerovať, ale ak ho uvidíte, pochopíte. Očakával som trochu iné poňatie milostnej zápletky, je fajn, že tvorcovia to poňali viac realisticky. ()

genetique

Už úvodná scéna, na ktorej potom stavia prakticky celý film, sa uberala mimo realistickosti. Nasledujúcu hodinku drámy s nevyzretými hercami (pochvala putuje jedine Danielsovi) a s mierne priblblo predvídajúcim scenárom tak nezachráni ani skvelá záverečná thrillerová vsuvka. Záver bol svižný a zaistil, aby som nezaspal, ale zvyšok je len priemer. 60%. ()

castor

Pozorovat v autě za noci světlušky může být relativně romantická zábava, ale tragické následky si pak dotyčný řidič, který zrovna nemyslel na bezpečnost svých spolucestujících, může připomínat každý den, kdy jen teskně vyhlíží na osudné silnici 24. Nenápadný snímek Lookout je příjemným psychologickým dramatem, s nádechem kriminálního oparu. Kdysi nadějný hokejista má nyní velké problémy s pamětí, cítí se být všem na obtíž, jeho snad jediným opravdovým přítelem zůstává slepý spolubydlící Lewis. Do jeho stereotypního života ale nakonec přece jenom vstoupí jistý Gary a sympatická Luvlee, ale jak se ukáže, jejich úmysly nejsou zrovna čisté. Talentovaný režisér Scott Frank zručně prokreslil postavy, bodoval pak zejména i při castingu (naivní chlapeček z teenagerovských „10 důvodů“ Joseph Gordon-Levitt si zaslouží i v budoucnosti stejně silné role, je až s překvapením, do jakých nezávislých vod se pouští, Jeff Daniels navíc dodal své postavě na lidskosti a mentorské uvěřitelnosti). Zcela určitě by byla chyba podobně „malé“ filmy ignorovat!! Tři a půl.. ()

• Aby Joseph Gordon-Levitt lépe zahrál muže s poškození mozku, skoro vůbec nespal. Místo toho cvičil tvrdě v posilovně, takže během natáčení vypadal dosti dezorientovaně. Také se spřátelil s lidmi, kteří trpí poškozením mozku a přečetl si knihu "The Man with a Shattered World: The History of a Brain Wound". (Fugas.cz)
  • Aby byl Jeff Daniels jako slepý muž ještě více přesvědčivý, strávil nějaký čas v Michigan Commission for the Blind Training Center v Kalamazoo. Pozoroval a učil se základní dovednosti od slepých pacientů. (Fugas.cz)