Komplic

The Lookout

Ten, kto dáva bacha

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2007, 95 min

Zajímavá zápletka, děj ani tolik nenudil, lístost se probudila, ale že by to ve mně něco zanechalo ? Jeden ze slabších filmů. Přivedl mě však na otázku... Každý den se může něco stát. Smrt čeká na každém kroku. Proto rad do života. Život je krátký to víme, ale každé ráno žijme s pocitem jako by nebylo zítřku. Jednou se tak stane.(17.11.2008)

• TommyDiamond

Scott Frank má za sebou hezkou řádku kvalitních scénářů a v branži má jistě zvučné jméno, ovšem s tím režisérováním to zas taková sláva nebude. A úplně krásně je to vidět právě na komplicovi, kdy nápad dalece zaslepil tuctové provedení... Ze začátku se mi líbil příběh i atmosféra, ale ta postupem uvadala. Závěr nebyl špatný, avšak myslím si, že to celé mělo dopadnout trochu jinak...(28.9.2014)

Joseph Gordon-Levitt ako vždy skvelý, začiatok veľmi sľubný, záver príjemne napínavý. Ale ani to nestačilo, aby tento film bol niečo extra, lebo jadro bolo také nejaké naťahované a nie príliš dynamické (a to ja pritom nepotrebujem ku šťastiu žiadne rýchle akčné scény). Škoda, keďže úvodný nápad bol fajn a zahrané to bolo fakt dobre, len by bolo treba trochu pridať na akčnosti, dramatickosti a možno aj reálnosti scenára - ísť do zločinu len tak po 1 rozhovore, to ako vážne? 3*, aj to len tak tak(26.6.2011)

• insurgentes

Moc jsem nepochopil, jaká je cílová skupina tohohle filmu. Příznivci akce to jistě nebudou. Šestnáctky, co je zajímá "college stuff" už vůbec ne. Intoši, co těžce žerou psychologii nejspíš taky ne. Fakt nevim, komu tenhle film doporučit. Já jsem sice musel mít nějakej důvod, že jsem si ho stáhnoul, ale po jeho shlédnutí si za boha nemůžu vzpomenout, jakej.(11.12.2013)

Nemohl jsem si pomoct, ale pořád se mi při sledování tohohle filmu připomínalo o dost vydařenější Memento. Levitt na tom není tak špatně (ve skutečnosti jsem přesně ani nepochopil, co má za konkrétní problémy)...snad jen ta posloupnost. Psát si seznam,...Zabít Bonea, Zabít Garryho, zachránit kámoše....a joooo, nesmim zapomenout pušku mělo něco do sebe. Hl. hrdina je sympatický a nemůžu říct, že bych se u filmu nějak moc nudil. Prostě zlatý průměr..(19.9.2007)

• - Hokejový zápas, který Chris poslouchá v rádiu, je utkání NHL ze sezóny 2005/2006 mezi Columbus Blue Jackets a Detroit Red Wings. Komentátor zmíní hráče Pascala Leclaira, Manny Malhotru, Marka Hartigana, Trevora Letowskiho z Columbusu a Roberta Langa, Mikaela Samuelssona, Nicklase Lidstroma,Tomase Holmstroma z Detroitu. (Fugas.cz)

• - Aby byl Jeff Daniels jako slepý muž ještě více přesvědčivý, strávil nějaký čas v Michigan Commission for the Blind Training Center v Kalamazoo. Pozoroval a učil se základní dovednosti od slepých pacientů. (Fugas.cz)

• - Aby Joseph Gordon-Levitt lépe zahrál muže s poškození mozku, skoro vůbec nespal. Místo toho cvičil tvrdě v posilovně, takže během natáčení vypadal dosti dezorientovaně. Také se spřátelil s lidmi, kteří trpí poškozením mozku a přečetl si knihu "The Man with a Shattered World: The History of a Brain Wound". (Fugas.cz)