Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) byl hvězdou středoškolského hokejového týmu. Až do oné osudné noci, kdy za volantem přecenil své možnosti. Po tragické nehodě zůstali dva mrtví spolužáci, zmrzačená přítelkyně a on sám s trvalými následky po těžkém zranění hlavy. Dnes pracuje jako noční uklízeč v místní bance, bydlí v podnájmu se slepým přítelem a bývalým kriminálníkem Lewisem (Jeff Daniels) a snaží se překonávat svůj mentální handicap, projevující se neustálými výpadky paměti. Díky svému zaměstnání se stává snadným terčem bandy, jež chce banku vyloupit. (Televize Seznam)

Trailer 1

Anderton

Niečo medzi kultovým filmom a televíznym béčkom, niečo medzi vynikajúcim scenárom a scenárom s ľahko predvídateľným dejom. JGL mi začína byť od Inception dosť sympatický, dokonca aj takto spätne, keď sa naňho pozerám v jeho starších filmoch. Na Komplicovi sa mi páčili veci, ktoré by som nechcel spoilerovať, ale ak ho uvidíte, pochopíte. Očakával som trochu iné poňatie milostnej zápletky, je fajn, že tvorcovia to poňali viac realisticky. ()

ZkuKol

Jednoduchý příběh, zpracovaný bez větších chyb. Nejedná se o žádný herecký koncert, nápaditý scénář, revue plnou hlášek, zvratovou exhibici nebo dílo se šokující pointou. Jde o slušnou žánrovku se zajímavou dvojcí hrdinů, bez zrnka překvapení, s trochu moc dobrým koncem, a dobrou přestřelkouv bance, které by neškodilo trochu víc světla. Jediné, co vybočuje nad průměr, je vynikající soundtrack. ()

Thomick

Strašně jalovej konec, ale strašně. Celkově jde vyznění filmu dost mimo mě - měl jsem si z toho vzít, že tragický následky vlastních činů za sebou budeme vláčet celym dlouhym životem? Že se budeme neustále pokoušet si je odpustit; ať už sobě samýmu, nebo navzájem? Ale notak ... jalový! A mimořádně slabej je i ten "thriller ending", kterej to u mnohých z vás zachraňoval. Kde například skončila Luvlee, kam jako jela, proč tam vůbec byla (abych se k tomu filmu vůbec dopracoval, já vim, ale...)? Mně se relativně pozdávaly výkony všech mlaďochů (Gordon-Levitt, Isla, Goode), ale tím to haslo ... s podobně tragickym nádechem jako oné noci hasla světla Chrisova auta. ()

mala_kea

Myslím, že jeden z nejlepších výkonu Josepha Gordona-Levitta, ale i ostatních herců ve skvěle napínavém thrilleru, který začíná být už od začátku velmi zajímavý. Jediná nevýhoda filmu je taková, že se odehrává pouze v jedné dějové linii, která je sice zajímává, jak už jsem říkal, ale po chvíli začne docela nudit, protože se těšíte už na konec a ten né a né přijít. Jedno skouknutí však ale stačí ()

snoopik

Zajímavá zápletka, děj ani tolik nenudil, lístost se probudila, ale že by to ve mně něco zanechalo ? Jeden ze slabších filmů. Přivedl mě však na otázku... Každý den se může něco stát. Smrt čeká na každém kroku. Proto rad do života. Život je krátký to víme, ale každé ráno žijme s pocitem jako by nebylo zítřku. Jednou se tak stane. ()

• Aby Joseph Gordon-Levitt lépe zahrál muže s poškození mozku, skoro vůbec nespal. Místo toho cvičil tvrdě v posilovně, takže během natáčení vypadal dosti dezorientovaně. Také se spřátelil s lidmi, kteří trpí poškozením mozku a přečetl si knihu "The Man with a Shattered World: The History of a Brain Wound". (Fugas.cz)

Související novinky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (více)

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

Neeson vztyčí pár nových náhrobků

20.05.2012

Božský Liam momentálně natáčí Taken 2 a má spoustu plánů do budoucnosti. Většinou se počítá s tím, že bude pokračovat v tom, co mu jde nejlépe – být ultimátní bad-ass. Výjimkou není ani thriller A… (více)