Komplic

The Lookout

Ten, kto dáva bacha

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2007, 95 min

Pěkné krimi, které je nápadem podobného ražení jako Memento(chlápek co všechno zapomíná a zapisuje si to). Nejdřív jsem měl v úmyslu dát 4*, ale nakonec jsem se rozhodnul o jednu míň. Moc se mi líbila Isla Fisher a její postava se vytratila a už se neobjevila, což mě zklamalo. Jinak plusové body za Danielse a docela dobrý výkon předvedl i Gordon - Levitt. Dobře rozjetý filmek svojí atmosférou a pro mě až moc rychlím koncem.(1.12.2009)

Jednoduchý příběh, zpracovaný bez větších chyb. Nejedná se o žádný herecký koncert, nápaditý scénář, revue plnou hlášek, zvratovou exhibici nebo dílo se šokující pointou. Jde o slušnou žánrovku se zajímavou dvojcí hrdinů, bez zrnka překvapení, s trochu moc dobrým koncem, a dobrou přestřelkouv bance, které by neškodilo trochu víc světla. Jediné, co vybočuje nad průměr, je vynikající soundtrack.(6.6.2008)

Film o tom, čo sa môže stať s našim zdravím a životom, keď v noci a počas rýchlej jazdy autom vypneme svetlá, aby sme mohli pozorovať svetlušky.... Príbeh je pomerne jednoduchý, s minimom odbočiek, zameraný len na úbohého chalana a na plán vykradnutia banky. Na druhú stranu však film po atmosferickej stránke má niečo do seba, celý čas tu na mňa doliehala akási melanchólia ohľadom premárneného života, s ktorou snímok dokázal slušne narábať, takže u mňa celkom spokojnosť. 65/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(18.4.2016)

Myslím, že jeden z nejlepších výkonu Josepha Gordona-Levitta, ale i ostatních herců ve skvěle napínavém thrilleru, který začíná být už od začátku velmi zajímavý. Jediná nevýhoda filmu je taková, že se odehrává pouze v jedné dějové linii, která je sice zajímává, jak už jsem říkal, ale po chvíli začne docela nudit, protože se těšíte už na konec a ten né a né přijít. Jedno skouknutí však ale stačí(19.11.2009)

Nemohl jsem si pomoct, ale pořád se mi při sledování tohohle filmu připomínalo o dost vydařenější Memento. Levitt na tom není tak špatně (ve skutečnosti jsem přesně ani nepochopil, co má za konkrétní problémy)...snad jen ta posloupnost. Psát si seznam,...Zabít Bonea, Zabít Garryho, zachránit kámoše....a joooo, nesmim zapomenout pušku mělo něco do sebe. Hl. hrdina je sympatický a nemůžu říct, že bych se u filmu nějak moc nudil. Prostě zlatý průměr..(19.9.2007)

• - Hokejový zápas, který Chris poslouchá v rádiu, je utkání NHL ze sezóny 2005/2006 mezi Columbus Blue Jackets a Detroit Red Wings. Komentátor zmíní hráče Pascala Leclaira, Manny Malhotru, Marka Hartigana, Trevora Letowskiho z Columbusu a Roberta Langa, Mikaela Samuelssona, Nicklase Lidstroma,Tomase Holmstroma z Detroitu. (Fugas.cz)

• - Aby byl Jeff Daniels jako slepý muž ještě více přesvědčivý, strávil nějaký čas v Michigan Commission for the Blind Training Center v Kalamazoo. Pozoroval a učil se základní dovednosti od slepých pacientů. (Fugas.cz)

• - Aby Joseph Gordon-Levitt lépe zahrál muže s poškození mozku, skoro vůbec nespal. Místo toho cvičil tvrdě v posilovně, takže během natáčení vypadal dosti dezorientovaně. Také se spřátelil s lidmi, kteří trpí poškozením mozku a přečetl si knihu "The Man with a Shattered World: The History of a Brain Wound". (Fugas.cz)