Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

maverick10

Jednoduche, promocare a zabavne. Dva 40 lety pubertaci, zavysli na rodicich duchodcich :-) Vcelku neokoukane. Melo to spad, chvilema i originalni jednoduchy humor a na to uz se da koukat. Stale tomu vsak neco chybi - stale dokola se opakujici pointa a rozuzleni, stale stejny sablonovity pribeh. Kdybych byl 40 letej vagus, lezici na gauci u televize v teplakach vysunutejma az na prsa, tak bych byl klidne ochotnej koukat celej den i na TV Paprika. ()

Chen

Will Ferrell měl u mě po Poloprofesionálovi pěkný vroubek (nezvládl jsem tuhle "komedii" dokoukat ani do konce), ale Bratři z donucení mi spravili chuť. Ujetá ale vtipná komedie mě několikrát pořádně rozesmála. ()

Joe321

Místy velmi vtipné s originálními gagy, jindy odoprné (to nemám rád bohužel) a někdy spíš trapné. Hlavně je tu obrovský množství pekelných hlášek (-"I'll kill you, Leonard Nimoy!"). Je vidět, že si s nima Ferrell vyhrál. Po delší době zvedám na čtyři, protože jsem se u toho dobře bavil. -"Barbara Walters, Oprah, your wife. You gotta fuck one, kill one, and marry one, go!" ()

HappySmile

Celý film je pěkná pakárna, ale na to už jsme u Willa Ferrella zvyklí. Otázkou je jenom, jestli někdy taky natočí něco "normálního". ()

Martin741

Spolu s Ronom Burgundym je suverenne toto najlepsi film Adama McKaya - slusne odsypajuca americka komedia na cele s Willom Ferrellom, ktory je u mna niekolkonasobne lepsi komik nez precenovany Sandler. Hlasky, ale aj neverbalny humor - mix tohoto mam rad a dam aj dost vysoke hodnotenie . 78 % ()

shyster

Chtělo by to, aby se Will Ferrell sedl, na min.2 roky se odmlčel a napsal pořádný scénář. Při jeho kadenci 1 film za rok se kvalita těchto snímku nezvýší, ale spíše naopak. Bratrům z donucení velice pomohl R rating, takže klení a hlavně kadence sprostých slov byla vynikající a velice vtipná. Will a John se výtečně doplňují, jenže scénář jim dosti podlamuje nohy. ()

marcek

Filmy, ve kterých se objevují Ferrell a Reilly jsou vždycky takové krávoviny a chujoviny, že to není ani možné. Nasmál jsem se jak blázen, ale stejně pořád přemýšlím, jestli jsou ti dva normální homo sapiens :-D Kdo jiný než Ferrell může napsat takový scénář?? :-D ()

MrPierc

Wil Ferrel je mistr v trapnosti. Zde se ale doslova vžil do role nedospělého čtyřicátníka, který společně s nevlastním bratrem žije u rodičů. Nikdy nedospělí bratři se ze začátku nenávidí, ale po čase zjistí, že ten druhý je stejně "dokonalý". Infantilně se chovají, nemyslí a do práce nechodí. Tahle kudrnatá dvojka umí karate, zpívat jako Elvis a prát se jako holky. Šáhnuls mi na bicí ? Zábava pro celou čtyřicetiletou rodinu. ()

Streeper

Will Ferrell a John C. Reilly byla skvělá volba do rolí nevlastních bratrů, skvěle se k sobě hodí, navíc si jsou trochu i podobní, ale jak se dalo očekávat, jedná se o naprosto podprůměrnou americkou komedii s Willem Ferrellem, která vás ničím neoslní ani nerozesměje. Ve filmu uvidíte spoustu trapných vtípků, některé vtipné, některé naopak ne. Film, u kterého nemusíte nijak zvlášť přemýšlet, ale stačí ho vidět jednou za život. ()

Morzael

Jedna * za Willa Ferrella, který, jako vždy, ukázal svůj talent pro pobavení. Další * za velmi netradiční role a pojetí, pač takovou blbost jsem teda fakt dlouho neviděl :-D. A jedna * za celkový dojem. Přemejšlel jsem i o 4., ale vzpomínka na jejich "RAP" mě odradila :-D. ()

J0hny5

No takhle by se snad zdravý člověk nikdy nechoval, ale co taky čekat od střeštěný komedie. Párkrát jsem se zasmál a nebylo to tak strašný. Jako herecký představení pár šašků dobrý, jinak příběh a celkový dojem nijak žádný. 60% ()

Juto

Hlúpy, predvídateľný a dosť vtipný film. Medzi ústrednimi postavami výborné funguje herecká chémia. 7/10 ()

fars

Lepsi tri *. Ferrel a Reilly tu hrajou dva priblble trouby co ve svych asi 40ti letech bydli porad u rodicu. Zpocatku se nesnasi a delaji si same naschvaly, pak zjisti ze toho maji spoustu spolecneho a tahnou za jeden provaz. Par scen je az moc vulgarnich, nebo trochu dementnich (treba sceny s namesicnosti, to si fakt mohli odpustit), ale jinak jde o nenarocnou (opravdu hoodne nenarocnou), sviznou komedii, se zabijackyma hlaskama. Takovych solidnich 63,8% :-) ()

c.tucker

Za poslední dobu nejvydařenejší komedie od Ferrella. Smál jsem se až jsem se za břicho popadal. Gegy byli fakt vydařené a velmy to pobavilo. ()

KajusaK

Skvěle vybrané hlavní role, vtípky občas povedené, občas ne, klasika..Za ten zpěv na konci přidávám hvězdu navrch.. ()

Aquarius

V podstate Spielebrovský príbeh o tom ako sa z dospelých detí stanú dospelí dospelí. Alebo nie? Je zaujímavé sledovať dvoch inteligentných ľudí robiť dementný záchodový humor. Step Brothers dávajú nový zmysel slovu konina. Som si istý že hranica bola prekročená, len si nie som istý ktorá. ()