poster

Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi

 • německý

  Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler

 • slovenský

  Môj vodca: Skutočne skutočná udalosť o Adolfovi Hitlerovi

 • slovenský

  Môj vodca

 • anglický

  My Führer

Komedie / Drama / Válečný

Německo, 2007, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ***

  Těžko říct, proč ty tři hvězdy. Není to zábavné (až na neustálé hajlování a okamžik, kdy dav nadšeně zdraví nesprávného Adolfa), což asi mělo být, a není to ani zajímavé, ať už z jakéhokoli hlediska. Nevím, co tím bylo míněno. Áda se hrubě nepovedl; vypadá jako vosková figurína sebe sama a jeho němčina je suverénně nejslabší... Zřejmě se jedná o prostou germanofilní radost, že jsem po hodně dlouhé době viděl německý film v originále. Jinak by to bylo určitě mnohem níž... 60%(25.1.2011)

 • uzzi
  **

  Pár vtípků by vystačilo na 5-minutový skeč do TV. Udělat z toho celovečerní film, je čistá neschopnost. Fascinace ze zesměšnění Hitlera vyprchá.Zůstane jen jeho nejisté podání jako pomočujícího se,zakomplexovaného a zlomeného magora, Divný propletenec grotesky, komedie a satiry unavuje, pokud by zůstalo pouze u té satiry, bylo by nejlépe... Obsadit a nevyužít skvělého herce jakým byl Ulrich Mühe (bohužel toto již zůstane jeho poslední filmová role), velice zamrzí. Přitom z tohoto tématu šlo, při troše snahy vyždímat daleko více. 40%(26.12.2007)

 • sta
  **

  na komedii nevtipné (samozřejmě kromě docela dobrých hajlovacích scén a zesměšňování typicky německého štemplování), na jiný žánr bych měl daleko přísnější měřítka.. udělat z hitlera smutnou postavu, kterou v dětství táta bil, a proto si lidstvo zaslouží vyhladit?! no nevim.. navíc ta apriorní kontroverze vyznívá dost trapně.. a nejvtipnější nakoec je, že to všechno natočili židé - že by nějaká revanga?!(15.8.2007)

 • Brano
  odpad!

  Nápad, ktorý mal veľký potencial, lenže prevedenie bolo katastrofálne. Skúsiť urobiť niečo na spôsob Chaplina sa nevydarilo a ja som sa pousmial len par krát. Celý film mi neprišiel zrovná vtipný, ale skôr nehorázne stupídny a nudný. A veľké mínus za herecké výkony. Taktiež vykresliť v tej dobe jedného z najsilnejších mužov sveta, ako poddajnú trosku mi už príde trochu od veci. Aspoň keby to bolo zábavne.(23.2.2015)

 • godspeed
  ***

  Jsem vcelku spokojený. Naštěstí jsem nečetl recenze na tento film na CSFD před jeho shlédnutím. To bych si o něm taky mohl vytvořit mylný obrázek. Hitler a jeho nohsledi takoví, jaké by si je přál na konci války asi leckdo. Nicméně realita byla jinde. Třeba tento Vedoucí a jeho štáb existovali v jiné realitě. Té červenotrpaslíkovské, kapičku veselejší.(31.12.2010)

 • - Režisér Dani Levy je židovského původu. (Mr.Hudson)

 • - Sylvester Groth se později opět ucházel o roli Josefa Goebbelse i ve filmu Hanebný pancharti (2009). (Mr.Hudson)

 • - Hodnost SS-Untersturmbannführer, která je ve filmu zmíněna, ve skutečnosti neexistuje ani nikdy neexistovala. (HJ-FILIP)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace