Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi

Môj vodca

My Führer

Komedie / Drama / Válečný

Německo, 2007, 89 min

Těžko říct, proč ty tři hvězdy. Není to zábavné (až na neustálé hajlování a okamžik, kdy dav nadšeně zdraví nesprávného Adolfa), což asi mělo být, a není to ani zajímavé, ať už z jakéhokoli hlediska. Nevím, co tím bylo míněno. Áda se hrubě nepovedl; vypadá jako vosková figurína sebe sama a jeho němčina je suverénně nejslabší... Zřejmě se jedná o prostou germanofilní radost, že jsem po hodně dlouhé době viděl německý film v originále. Jinak by to bylo určitě mnohem níž... 60%(25.1.2011)

• uzzi

Pár vtípků by vystačilo na 5-minutový skeč do TV. Udělat z toho celovečerní film, je čistá neschopnost. Fascinace ze zesměšnění Hitlera vyprchá.Zůstane jen jeho nejisté podání jako pomočujícího se,zakomplexovaného a zlomeného magora, Divný propletenec grotesky, komedie a satiry unavuje, pokud by zůstalo pouze u té satiry, bylo by nejlépe... Obsadit a nevyužít skvělého herce jakým byl Ulrich Mühe (bohužel toto již zůstane jeho poslední filmová role), velice zamrzí. Přitom z tohoto tématu šlo, při troše snahy vyždímat daleko více. 40%(26.12.2007)

• sta

na komedii nevtipné (samozřejmě kromě docela dobrých hajlovacích scén a zesměšňování typicky německého štemplování), na jiný žánr bych měl daleko přísnější měřítka.. udělat z hitlera smutnou postavu, kterou v dětství táta bil, a proto si lidstvo zaslouží vyhladit?! no nevim.. navíc ta apriorní kontroverze vyznívá dost trapně.. a nejvtipnější nakoec je, že to všechno natočili židé - že by nějaká revanga?!(15.8.2007)

• Brano

Nápad, ktorý mal veľký potencial, lenže prevedenie bolo katastrofálne. Skúsiť urobiť niečo na spôsob Chaplina sa nevydarilo a ja som sa pousmial len par krát. Celý film mi neprišiel zrovná vtipný, ale skôr nehorázne stupídny a nudný. A veľké mínus za herecké výkony. Taktiež vykresliť v tej dobe jedného z najsilnejších mužov sveta, ako poddajnú trosku mi už príde trochu od veci. Aspoň keby to bolo zábavne.(23.2.2015)

Jsem vcelku spokojený. Naštěstí jsem nečetl recenze na tento film na CSFD před jeho shlédnutím. To bych si o něm taky mohl vytvořit mylný obrázek. Hitler a jeho nohsledi takoví, jaké by si je přál na konci války asi leckdo. Nicméně realita byla jinde. Třeba tento Vedoucí a jeho štáb existovali v jiné realitě. Té červenotrpaslíkovské, kapičku veselejší.(31.12.2010)

• - Režisér Dani Levy je židovského původu. (Mr.Hudson)

• - Sylvester Groth se později opět ucházel o roli Josefa Goebbelse i ve filmu Hanebný pancharti (2009). (Mr.Hudson)

• - Hodnost SS-Untersturmbannführer, která je ve filmu zmíněna, ve skutečnosti neexistuje ani nikdy neexistovala. (HJ-FILIP)