Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi

My Führer

Komedie / Drama / Válečný

Německo, 2007, 89 min

• Brano

Nápad, ktorý mal veľký potencial, lenže prevedenie bolo katastrofálne. Skúsiť urobiť niečo na spôsob Chaplina sa nevydarilo a ja som sa pousmial len par krát. Celý film mi neprišiel zrovná vtipný, ale skôr nehorázne stupídny a nudný. A veľké mínus za herecké výkony. Taktiež vykresliť v tej dobe jedného z najsilnejších mužov sveta, ako poddajnú trosku mi už príde trochu od veci. Aspoň keby to bolo zábavne.(23.2.2015)

• campix

Ano opravdu je to neskutečná kravina. Trochu podnícen výbornou německou komedií Už je tady zas jsem se vrhl i na další parodické vyobrazení Adolfa Hitlera. Zdejší hodnocení mi mělo býti varování, ale rozhodl jsem se ho ignorovat a zkusit, jak mi sedne styl humoru. Opravdu nesedl. Je to zbytečně hloupé, neoriginální a zoufale nudné. Není to vůbec šokující a ani závratně podněcující k dalším myšlenkám. Dá se tedy říci, že naprosto zbytečné. Ztracená hodina a půl.(19.10.2017)

• slunicko2

Skutečná pravda o Hitlerovi aneb Es lebe die Deutsche Ironie. 1) Německé trauma z fašismu dnes v každodenním životě už patrné není. Ovšem ve vnímání historie je nelze přehlédnout. Dělat si legraci z dějin, za které se hluboce stydím, je obtížné. Situaci v tomto konkrétním případě neulehčí ani skutečnost, že se za ně nestydím. 2) Smát se vtělenému Satanovi také moc nejde, zvláště ne, když z něho sálá hrůza i po 70 letech. 3) Připočítejte proslulý německý smysl pro humor a je jasné, že to nemohlo dopadnout dobře, ať už se tvůrci snažili, jak jen mohli.(8.5.2014)

Pokud přijmete nadsázku a zboříte další mnoha lidmi dosud neproniknutelná tabu (jako že jiná dříve naprosto nemyslitelná nejsou již dnes dávno zbořena), užijete se film velmi tence občas balancující na hraně. Lehce nadprůměrné dílko, jehož nepříjemnou pachuť vyrovnává možná nečekaný konec. Soucítím se všemi obětmi a nesnáším staronové nácky, stále ještě musíme čekat na jiný film, který vše možná uvedene na pro většinu přijatelnou mezi. Toto je jen jakýsi soukromý knockout pana Levy.(11.1.2010)

Hmm, s očakávaním, že toto bude kult, a moje 3* sa tu budú vynímať ako podpriemer, prídem do profilu filmu a zistím, že má o 7% nižšie hodnotenie ako totálne úbohá americká komédia, ktorú som hodnotila pred minútkou... je to hanba. Pritom Môj vodca možno nie je perlou európskej kinematografie, ale mal aspoň nejakú myšlienku a k tomu slušný satirický a čiernohumorný potenciál, riadnu dávku paródie aj štipku nefalšovanej absurdity. V tej americkej komédii prevažovali polonahé baby a marihuana.(17.3.2011)

• - Do role profesora Adolfa Israele Grünbauma tvůrci zvažovali také obsazení Klause Maria Brandauera. (Mr.Hudson)

• - Hodnost SS-Untersturmbannführer, která je ve filmu zmíněna, ve skutečnosti neexistuje ani nikdy neexistovala. (HJ-FILIP)

• - Sylvester Groth se později opět ucházel o roli Josefa Goebbelse i ve filmu Hanebný pancharti (2009). (Mr.Hudson)