Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

MJ

Co tohle mělo znamenat, to fakt nechápu. Kdo, a hlavně PROČ pojmenoval tenhle film Mutant Chronicles? Jediné co má společného se "skutečnými" Mutant Chronicles jsou jména korporací (jaksi ale chybí Brotherhood a Black Legion) a hlavních hrdinů. Zbytek nemá s MC žádnou souvislost a děj se nápadně podobá jedné knížce z prostředí Warhammeru. Film je jinak v celku povedená odreagovávačka, ale já, jako fanda do Mutant Chronicles, bych byl rači, kdyby ho pojmenovali kapku jinak. ()

salamandrr

Ehh film jehož kvalita osciluje mezi solidními záběry a 386kovou videohrou, téma je velmi lákající...postapokaliptický snímek a k tomu ještě s prvky steampunku! Ale bohužel ani to nestačí, film je opravdu zoufalý...sice se mi chce dát odpad, ale za ten steampunk a jeho několikeré zobrazení a počáteční podobnost válčících korporací s knihou 1984...dám* ()

lxbch

Pro mě zajímavý námět z post-apokalyptického světa, který je celkem zklamáním. Sliboval jsem si od toho něco víc, ale na každý den je posvícení. Sice to mělo zajímavou atmosféru, ale těch klišé na 111 minut bylo až moc. ()

Étienne

Vizuálna stránka je naozaj poctivo odvedenou prácou, ktorej sekunduje i hviezdne obsadenie na čele s mojimi obľúbencami Janeom a Furmannom. Ale... pri všetkej úcte, "matička božia, prečo si dopustila skazu na túto Zem?" Eisner síce začal s Event Horizon, ale sľubný začiatok si kazí stále viac a viac a od Firestarter 2 sa nič nezmenilo. V celkovom vyznení mi tak vychádza, že z Kroniky Mutantov by bol naozaj výborný mainstreamový komiks v štýle Alana Moorea a Kevina O'Neilla (LOEG). Vo filmovej verzii by mu však výrazne pomohlo premakať scenár a cenný výsledok by bol na svete. ()

Yancl

Od tohoto filmu jsem čekal nevýraznou scifi řežbu pro jedno použítí .. mé očekávání se naplnilo téměř do puntíku. Vysekané akční béčko s hromadou nesmyslů, nevýrazným dějem a naprosto jasným koncem. Ocejpá to jako na běžícím pásu, to je pravda, ale vizuálně to vypadá prapodivně. Mutanti vypadají vtipně, to se musí nechat. V hlavě mi zůstala především ta "crazy" skupinka sebevrahů, stvárněná vcelku slušně, která chrlí hrdinské hlášky a rozsřílí vše, co jim doběhne pod nos..škoda že odpadají tak rychle:) Béčkový průměr svého žánru jako vyšitý. [49%] ()

Skleni

Ako desať percent dávam iba za nápad. A samotnú cestu k mestu. Ináč je film nudna nuda nuda a ešte raz nuda. Ale aspoň inteligentná. To je hádam jediné pozitývum. Neni to kravina. Len nuda. 42% ()

Fionor

Jako fanoušek (zesnulé) karetní hry Doomtrooper a neméně pohřbené wargamingové klasiky Warzone (jakož i Mutant Chronicles universa) nemohu než kladně ohodnotit tuhle nádhernou Béčkovou odvozeninu. Autoři se příjemně inspirovali a na poměrně omezené ploše ukázali, že mají i na víc... Nehledě na to že tenhle kyber-steam-punk si člověk prostě musí užít! ()

Charlie84 odpad!

Ne, ne a ještě jednou ne. Kdybych chtěl, dal by se najít určitý omezený počet pozitiv, ale proč to filmu a tvůrcům usnadňovat? I člověk neznalý předlohy (kdokoli kdo o MC něco byť jen slyšel, nejde s hodnocením nad jednu hvězdu) tuší, že se jedná o výsměch světu, z něhož použití sebemenšího fragmentu by film posunulo do uplně jiných (rozumněj ne-směšných) sfér. Špatně je všechno, od klišé na klišé, po dekadentní (bohužel ne tím správným směrem) charaktery, děsivé triky (což by za jistých okolností nevadilo) až po finální absenci jakéhokoli smyslu. V tom filmu není zhola nic, co by jej opravňovalo k existenci. ()

AxelWers

Zaujímavý postapokalyptický film. Zaslúžené 3*. Síce zbrane a vojenské vybavenie vyzerá akosi zvláštne a staromódne, ale ktovie ako to tu bude vyzerať za 700 rokov. ()

Filmárik

Tam kde film na plnej čiare prehráva s technickým spracovaním tak presne tam zároveň vyhráva s veľmi zaujímavým námetom, postavami a celkovým ťažko zaraditeľným sci-fi prostredím ktoré pripomína miestami druhú svetovú a zároveň hru Fallout. Príbeh bol zo začiatku hodne klišé no časom sa to akosi zvrtlo a sám som bol zvedavý ako to dopadne. Na jedno pozretie určite odporúčam ale nečakajte epickú pastvu pre oči. ()

tranquill

Těžké hodnocení. Na jedné straně příběh o ničem, na straně druhé skvělé animace připomínající něco mezi Sin City a Tajemstvím ocelového města :-) ()

Navi01

Děj a scénář jsou trochu jednodušší. Ani tempo moc negraduje. Spíš se jen tak stále posouvá dál. Ale ztvárnění světa Mutant Chronicles se docela povedlo. A pro mě jako fanouška Doomtrooper to navíc mělo i nostalgický nádech. ()

Dm1tr1j

Steampunku ako nasrané, škoda slabých efektov. Keby boli na lepšej urovni bolo by sa fakt na čo dívať. Inak je to o ničom film a neviem ako do boha tam dotiahli Malkovitcha a Perlmana. S obrovským udivom klikám dve hviezdy za dvoch hercov čo vlastne ani nič nezahrali tak aspoň nič nedojebali. ()

bakeero

Béčko, které se bere příliš vážně, ale bohužel na to nemá. Chybí větší nadhled a sebeironie. Docela jsem se nudil a před koncem jsem krásně usnul :-)) ()

Saimon

Nevim proc vsichni mluvite o 23.stoleti,kdyz ve filmu jde o stoleti 28. Ale to jen na okraj (jde totiz o rok 2707). Velmi příjemný horůrek s odkazem na blade2 a fallout (predevsim titulni hlas Rona Perlmana),kdy se hrstka vyvolených vydává na ztrastiplnou pout ke zniceni dabelskeho stroje,ktery pretvari lidi v mutanty a monstra,ktera posleze temer vyhladí lidskou rasu a jejiz zbytky se musely odebrat na blizke planety a kolonizovat aby vubec přežily. Osobne bych byl pro aby Thomas Jane,pokud bude nekdy v budoucnu natocen film podle herni predlohy Fallout,ztvarnil titulni roli. Je to beckovej herec,ale mam ho rad a tvrdaci mu jdou.:) Celkove je tady v tehle particce jeden "tough" guy vedle druheho a nutno uznat,ze kazdej zařve velmi hrdinskou smrtí,což je lehce úsměvné,ale možná to oceníte jako já. Jeden příklad za všechny: člen bandy se dostane do obklíčení mutantů,zbytek navzdory tomu,ze je jasne,ze bitva je ztracena v tom sveho kolegu nenecha a smele a s bojovymi vetami typu : "It will be my honor",se vrhaji vstric smrti,opet dodavam,ze sebou kazdy z nich vezme do pekla nezpocet "hnusaku" a pokud zemre,tak stylove.:) Na zaver snad jen : "Any last word?" .."Yeah! Shut the fuck up!" ()