Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Klajnik odpad!

Pamatuju si jen mé uvědomění si, že je to tak špatný film, že si ani nezaslouží mou pozornost. Naprostý amatérismus navlečený na otřesný "příběh" a otřesné postavy. ()

martalini

Zezačátku mě to pěkně navnadilo, nechal jsem se strhnout zajímavou stylizací a atmosférou filmu a otvírací zákopovou scénou. Pak vidim Johna Malkoviche, Rona Perlmana a říkám si, to nemůže bejt až taková kravina...Bohužel, čim blíž ke konci, tim horší film...Úplně hloupej scénář a chvílema velice...."zajímavé" efekty :-)) nemůžou zachránit ani výše zmíněný frajeři + (v tomhle filmu) největší drsňák pod sluncem Thomas Jane....ale na druhou stranu zase celkem dobrý ukrácení odpoledne...přemejšlel jsem o vyšším hodnocení, ale pak jsem si vzpomněl, že když jsem dal Jumperovi jen 2 tak tomuhle rozhodně víc dát nemůžu...ovšem jako vylíčení postapokalyptického světa je to velice obstojné... ()

Phillo

Tú atmosféru a osobitú štylizáciu z plagátov to má, o tom niet pochýb. Na Mutant Chronicles sa dobre pozerá a tým pádom nenudí. No pri čo i len trošičku hlbšom pohľade na vec je len ďalším béčkom zasadeným do najstaršej šablóny. A Ron Perlman nie je a nikdy nebude hercom, z ktorého úst by kecy o moralite zneli uverieľne. 55% ()

Illy

Mohlo to být slušné scifi béčko. Retro atmosféra budoucnosti je příjemná (i když přepravní a kosmické lodě na uhlí je i na mě moc:-)) Co ovšem tento film sráží nejsou ani tak nelogičnosti a omletý děj, jako to že se film tváří ukrutně vážně. S trochou nadsázky by to mohlo fungovat. Takhle zůstává pocit trapnosti... ()

kukentipla

O čem to je? V roce 2707 je země rozdělena na tři mezi sebou válčící frakce. Nešťastnou náhodou je zníčena pečeť do podzemních katakomb. Z nichž se začnou valit hordy mutantů. Jedinou nadějí lidstva se stává jednotka složená z těch nejlepších vojáků jimiž jednotlivé frakce disponují. Ti mají za úkol najít a zníčit nějakej stoj (tuhle pasáž jsem jaksi nepochopil)........... Co já NATO? Audiovizální styl Sin Sity naroubován na tupé Sci Fi. V roce 2707 se vede zákopová válka?? (včetně nasazení plynu), lodě létají na uhlí a vypadají jako lokomotivy. Co se logiky týče, vybrala si pekelně dlouhou dovolenou (mutanti jsou tupý jak nože Hosrta Fuchse, ale dokáží létat se záchranými moduly). Jednotka sestavená z osmi ultradsných drsoňů je vyčplá (za zmínku stojí snad jenom Benno Fürmann v roli aristokratického sympaťáka), navíc kosí mutanty po houfech (předtím ty samé potvůrky nezastavily armády celého světa). Kdo zařve a kdo přežije je jasné od prvního okamžiku (není problém uhádnout pořadí). Musím říci, že kronika mutantů je horkým kandidátem na mnou neblbější viděný film roku 2009. ()

Kratoc

Bylo to lepší než jsem čekal. Jasně, triky jsou zřetelně digitální, ale nápad zákopové války korporací, které jakoby vypadly z roku 1916 od Verdunu je docela zajímavý, celková stylizace je také zajímavá. Možná, kdyby se rozšířila myšlenka války korporací a nemotali se toho mutanti, tak by to bylo lepší. Rozhodně to uteče jako voda, ale že by to chtěl člověk vidět znovu? Asi těžko ... ()

Ole92 odpad!

Přiznám se že na tenhle film jsem se podíval jenom kvůli posteru který se mi fakt líbil ale to je poslední a jediné co se mi na filmu líbilo jinak to byla nuda a utrpení od začátku do konce a myslím že sem trpěl i chvíli potom co jsem film dokoukal. ()

radekgfx

Spíše než céčkový akční film je Kronika mutantů jedná velká mate-painting koláž která svojí (ne)kvalitou evokuje snahy začínajícího matchmovera o co nejvěrnější zrealizování tutoriálů na videocopilot.net. Stejně jako u spousty podobných filmů se tvůrci zuby nehty snaží držet ideologie velké obrazové postprodukce, snad v naději, že de-saturace barev & spol. skryjí všechny ty ostatní nedostatky. Na druhou stranu se zde jedná o nepříliš viděné steampunkové pojetí ztvárnění světa, které už z definice má jisté prvky originálnosti. I přes ne zrovna neočekávaný příběh nejvíce potěšila absence klišé při vývoji osudů hlavních postav. ()

arcticsky

I přes omšelý, ohraný scénář to mohlo být lepší. Více akce by neuškodilo a ty velekněžské Perlmanovi řeči pronášené velebným hladem známého dabéra mě dost brzy začaly lézt krkem. ()

Antaeus

Mám rád Doomtrooper a keďže v detstve (rozumej: vlani) som sa ho nahral až-až, pochopiteľne ma potešil film z onoho prostredia. Temný tak, ako má byť. Aká bude budúcnosť ľudstva. Alebo toho, čo z neho ostane. Ako jasné, šlo to urobiť aj lepšie, ale: "Za peniaze v Prahe dom". A keď dukáty chýbajú, predsa len aj kôlňa je lepšia než sušiť po širákom. Tak snáď som to s metaforami neprehnal a je každému jasné, čo tým chce básnik povedať.. ()

Grizzly

Proc? Proc nekdo natoci celkem slusny sci-fi becko a pojmenuje ho po svete, se kterym nema nic spolecneho? Film mne docela bavil, ale tesil sem se na opravdovy Mutant Chronicles, ktery ma mimochodem dost propracovanou zapletku i vizualni stranku a a blockbuster by utahl jako nic. Chapu ze bylo malo penez a tak, ale ja nechci paradni triky a davovy bitvy. Stacilo by mne zachovani kostymu, rekvizit a insignii praveho MC. Film bych si uzil stejne a moje srdce fanouska MC by melo pokoj. Takhle bohuzel strhavam 1* dolu za bezohlednost k nostalgii... ()

Janis

takze film to byl vcelku povedený, atmosféra mi připomínala Mutant Chronicles, herci taky v pohodě, pěkně vypadající různé stroje (např. parní létající stroj:)) a budovy, které občas vypadaly jak na obrázkách ze světa Mutant Chronicles, prostě vizuálně povedený film (možná až na kostýmy), připomínající předlohu. Film má však jeden velký problém... vůbec se nedrží reálií světa Mutant Chronicles a tak jediné co si bere ze své předlohy je název, jména některých postav a atmosféru (vzhled)), možná pokud by film nevycházel z Mutant Chronicles (stačilo mít jiný název a jiná jména postav / korporací), dal bych o hvězdičku víc. A nebo pokud by se držel předlohy dal bych klidně o 2 hvězdičky víc. ()

TaanStari

Nemám rád steampunk a nemám rád levné digitální efekty. Jinak to taky trochu smrdí Quakem 4 a Falloutem, z filmů zase Pánem prstenů a Casshernem. Ale ani to nenudilo a vetšinou to bylo docela napínavé, takže je to takový průměr. Ikdyž znova bych si to asi nepustil. 2.5* ()

G900

A ty dve jsou za 'Maxmiliana Steinera'... Mam pocit, ze jsem byl ochuzen o dve hodiny zivota... Malkovich je tam jen jako reklamni tah, triky jsou opravdu desive a na urovni devadesatych let, cele je to okate nizkorozpoctove a divne... Sice se to odehrava v roce 2707, ale vsechny stroje jsou pohanene parou a bitvy jsou jako za prvni svetove valky... Nevim no, kazdopadne podivna slatanina... :/ 40 % ()

Gastovski

Vůbec mě to nebavilo. Už samotná kvalita příběhu stojí za starou belu - banda vojáků táhne zničit nějaký stroj, který spadl na Zem a jeho jediným cílem je dělat mutanty. Samozřejmě, kdyby to bylo zručně natočeno se sympatickými herci, tak prosím. Ale tohle? Celý film je utopen ve změti digitálních efektů a střihu, nad jejichž fušérstvím se dá jenom zasmát. Hudba strašná a herci ještě horší. Doufal jsem jen v Rona Perlmana, ale ten si v každém záběru neustále prohlíží nějaký starodávný leporelo posraný od much a pronáší moudra o vůli Boží, takže taky palec dolů. Zázrak, že jsem vydržel až do konce! ()

KoleckoR

Hvězdné obsazení v docela obstojném béčku. Zajímavý pohled do apokalyptického světa v roce 2707, kde proti sobě bojují světové korporace. Pohled ale trochu retro. Zákopová válka, uniformy, tanky, zbraně, bojový plyn, to vše mě silně připomělo 1. světovou válku. Kosmické lodě evakující lidi na Mars jsou poháněny uhlím, resp. párou. Na 28. století trošku "předpotopní", přesto v obraze tohohle filmu přijatelné. ()

MadMike

Kronika mutantů?? Spíše bych film definoval jako Kroniku extrémních sraček jednou vidět úplně stačí ještě že už to mám za sebou. ()