Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

kubal18

Ohraný a nezajímavý začátek vylepšila druhá polovina filmu, když se "hrdinové" dostali až ke stroji a jedna good scéna střídala druhou... ()

Karmin

Ten film má snad všechny chyby, které béčkový film může mít....ale je to celkem promakané po vizuální stránce. Nejlepší jsou asi ty vesmírné lodě na uhlí...u těch srdce steampunkového fanouška syčí párou. A taky jsou tam některé moc chytré kamerové vychytávky a záběry (asi 2). S původní karetní a figurkovou hrou Doomtrooper: The Mutant chronicles to nená moc společného, kromě zápletky s Temnou legií a názvů světových korporací. Sem se ještě hodí malá poznámka k některým komentářům zde na ČSFD: Proč vám přijde divné, že se v budoucnosti válčí primitivním způsobem? Odehrává se to za 700 let! Za tu dobu lidská civilizace mohla dvakrát klesnou na pravěkou úroveň a znovu povstat. Dokonce je něco takového ve filmu naznačováno (pohřbený mrakodrap). Přijde mi to uvěřitelnější než představa, že budoucnost lidstva bude hi-tech jako ze Star Treku. ()

waska

Béčko jak vyšité, ale svým pojetím a hlavně hereckým obsazením docela zajímavé. Příběh je sice okoukaný, ale tím jak je zasazený do 28. století, kde válčí všichni se všema a nakonec všichni proti mutantům, vcelku příjemně stravitelné. Hunter vsadil na napětí a akci od začátku do konce a docela mu to vyšlo. ()

Acrobat odpad!

Ak do kroník by napísali (nemusia to byť esá ako Villiam z Týru), že 20 percent mníchov a duchovenstva v stredoveku sa oddávalo sexuálnym hrátkam v nevestinciach bola by to pravda. Ak ale stroj prišiel na Zem aby ľudí zmenil v mutantov, zdravý rozum ostáva na pôjde starého otca, v zaprášenej komode (ktorú je dobré speňažiť) nachádzame aj efekty, réžiu a celý realizačný tím. Nevidel som počas prezentácie vážne tváriaceho sa snímku ani najmenší náznak potrebého rešpektu voči mne. Nie som priaznivec Béčok či Céčok, ja to tak netriedim. Buď si film dobrý alebo si hovno. Dobrá poznámka k obrazovému feelingu ako z WW The Second. Krvavé šlahanie vyznieva zle, príbeh sa len obtiera o nezmysly, hercov v tme nevidno, vadiace a rušivé efekty. Nulové posolstvá, ktoré snímok ani nesmie obsahovať. Nestotožnenie sa s hrdinami. Ani jeden z prvkov filmu nie je ani na priemernej úrovni. Možno depresívne farby, tie to však nemôžu zachrániť. Ak naši potomkovia majú čítať (pozerať) mutantie kroniky, zbohom Charlie, čo sme to za Potomkov ľudí? ()

Zevon odpad!

Opravdu velmi plytké zpracování, naivní scénář, prostoduché, směšně dětské charaktery postav, no jak vidím podle hodnocení, svou cílovou skupinu si tento šmejd našel. Úplně zírám, co dneska lidi ohromuje. ()

Nyan

Za zabitý potenciál zajímavého steampunkového světa, pohřbený tunou patosu a klišé by tvůrci zasloužili studenou sprchu. Těšil jsem se na něco nového, ale neočekával jsem jenom nový způsob nudy. ()

Bbronx

Na něco podobného jsem čekal již dlouho. Už na základce jsme hráli karetní hru Doomtrooper. Z které to vlastně vychází. Takže Bauhaus a Capitol nejsou pro mne žádnou novinkou. Pak čtu kdo tam hraje a říkám si to by mohlo bejt dosti povedené a jak film ubýhá tak to do cca 55% je docela perfektní, pěkná stylizace, charismatické postavy a pak se to nějak podělá. Z takovéto předlohy se dá vytřískat mnohem víc jak béčkovej film. Jen velká škoda že se to nepodařilo. Svět Doomtrooper se mohl vrátit. ()

E lan

Nakonec se překvapivě přikláním k průměrnému hodnocení. Především asi kvůli dobré snaze vytvořit legendární sci-if, sice s televizními triky, slabším scénářem a jen průměrnými hereckými výkony, ale přesto se jedná o sympatický pokus. Velmi sympatický... ()

Petulka88

Aby bylo jasno, mám rád béčkové filmy a rozhodně nemám nic proti tomu vypnout u filmu mozek a jen se nechat bavit. Tohle je ale i na mě moc. O příběhu se nebudeme bavit, ten tady není (to by mi zase až tolik nevadilo). Co mě trklo jako první, byl svět daleké budoucnosti. V roce 2707 totiž lidé létají na Mars, ale při záběrech z války si nelze nevšimnout, že zbraně jsou prakticky stejné jako v roce 2011. A těch pár technických vymožeností, které se ve filmu objeví, působí jako kříženci "vychytávek" z Návštěvníků a knih Julese Vernea. Triky jsou tady místy na dost mizerné úrovni, i jednoduchý stříkanec krve je tak jasně digitální, až to bije do očí. A co mě naprosto dorazilo, byly děsivě znějící dialogy. Ty kýble hnoje co postavy ve filmu s vážnou tváří vypouštějí z úst, to ustojí jen málokdo. Díky tomu mi byl k smíchu i můj oblíbenec Ron Perlman (promiň Rone). Celé mi to příjde jako když banda amatérů najde na ulici balík peněz a rozhodnou se natočit film, aniž by si uvědomili, že na to prostě nemají. I béčko by totiž mělo mít nějakou úroveň... ()

Likan7

Simon Hunter je pako. Sebral celkem solidní plejádu vyhaslých béčkových herců a našrouboval je na TAK blbý film, že třeba takový Ron Perlman místo toho, aby zvednul nějakou krochnul a pokosil pár stovek monster, tu hraje nějakýho náboženskýho joudu. Na to, že tu prakticky stále jen střílí, tak to nudí až k uzoufání. ()

zipacna

Taky se mi zdá, že tento film není doceněn. Já, jakožto člověk, který nikdy před tím o žádném světě Mutant Chronicles neslyšel (až už je to cokoliv; hry, komiksy, cokoliv). Já osobně jsem taky rozmazlen počítačovými efekty ze Star Wars, BSG nebo třeba Stargate, ale ani tak jsem si nikdy během filmu neřekl, že ten, nebo ten trik stojí za prd. Podle mě by tento film měli vidět všichni, kteří mají sci-fi rádi. Mě docela překvapil svět tak vzdálené budoucnosti (2707), kde je Země uprostřed globální války, prochází jednou z etap přestavby civilizace, a během anabáze za zachranu světa objevuje i ty etapy předchozí. Ovšem disponuje vyspělou technologií, včetně vesmírné, nicméně patrně omezené na Sluneční soustavu. Dokonce mi zde přišel i hlavní hrdina sympatický, což většinou neocením. Také snad první role Malkovitche, kde bych ho nezastřelil. Temný béčkový film se spoustou krve kterou nemusím, ale přesto ho budu doporučovat na potkání. ;-) ()

leftfield

Nejsem znalcem komiksové předlohy (což je podle některých komentářů možná dobře:)), takže "kroniku Mutantů" budu hodnotit jen jako "normální" film. Pokud bych měl hodnotit film jako celek dávám tři hvězdičky. Kažodpádně zpracování je opravdu otřesné. Myslím si, že snímku tohoto typu by opravdu slušel alespoň takový rozpočet jaký měla Riddickova kronika temna. Potom by určitě spousta scén vypadala opravdu úchvatně protože atmosféru a vizuální základ film rozhodně má (viz skvělá úvodní scéna, která vypadá jako by se odehrávala v 1. světový ač se film odehrává o sedm století později, popř. vesmírné lodě a transportéry poháněné parou). Zkrátka a dobře důkaz toho, že někdy ani sebelepší dialogy nezachrání nízký rozpočet (s těmi dialogy to byl samozřejmě vtip:)) ()

Euchrid

Na devadesátiminutovou vypínačku mozku by to docela šlo, ale asi v životě jsem u filmu neměl tak nehorázné WTF momenty. Vizuální stylizace, která se snažila namíchat cyberpunkové sci-fi s prostředím první světové války ve mě vyvolávala přívaly imaginárních zvratek na hlavu tvůrců, a naprosto mi film znechucovala. Zákopové války s bajonety a vesmírná loď na uhlí v 25. století...co to jako má být!?! A zbytek? Tuctovka. ()

Dantte..

Takové poctivé béčko s ohraným příběhem, ze kterého se nic podstatného nedozvíte, jsou to taková prázdná slova, která vám vůbec nic neřeknou, jsou tam jen kvůli tomu, aby jsi divák myslel, že jde jen o víc než par zmutovaných lidí bojující s normálními nezmutovanými lidmi. A ten konec to jen dokazuje. Ale není to vyloženě na zahození se na to podívat, film má slušné herce - drsný Thomas Jane a můj oblíbený herec Benno Fürmann, který sice nedostal kolik prostoru, ale potěšil. Pokud se nudíte a potřebujete zabit čas, a přitom nemáte po ruce nějaký kvalitní A titul tak určitě za zhlédnutí to stojí. 50 % ()