Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

Zdeňka

Trošku mě film zklamal, šla jsem do kina s jinými představami. Přišel mi dost mimo začátek, otec a matka v ložnici. Zfilmování 19. století má pro mě velké kouzlo a tyto scény k tomu vůbec nepatří! ()

Ewey

Jakkoliv může být Anne Hathaway roztomilé a bystré děvče, v žádném případě jí její Jane Austen, tu starou pannu, co moc krásy nepobrala, nevěříte. Zato James McAvoy, mě přesvědčil, že je opravdu schopný a dokonce i pohledný herec. Ovšem rozhodně z filmu tu atmosféru idylického anglického venkova, sešněrovaného absurdními pravidly, který ve svých knihách Jane Austen tak brilantně a ironicky popisovala, necítíte. Pan režisér se nám možná snažil zobrazením sexu a násilí, tedy věcí, které se v austenovském světě téměř nevyskytují, představit spisovatelku v reálném světě. Ovšem jako životopis bych ho rozhodně nebrala, protože takto osudové románky, zažívají pouze hrdinky v jejích románech...pravdy na tomhle líbivém příběhu zřejmě moc není. ()

Beatle

Dobře obsazené, ale kdyby byl snímek asi tak o týden kratší, neublížilo by mu to. Jajx...mám pocit, že jsem při koukání zestárla o celé měsíce! Neprokreslené, placaté. McAvoy měl hrát Ira, ale irskou angličtinou se nenamáhal. Anne měla být Britka, ale britskou angličtinou se nenamáhala. Největší radost mě udělal Joe Anderson, který se tam sice vůbec nehodil, ale člověk ho vždycky rád vidí. .....40% ()

Eleanor05

Je to tak strašně přikrášlené a naivní, že to připomíná jeden z románů Jane Austenové, což podle mě tedy není výhoda. A to píšu jako člověk, který Rozum a cit (1995) považuje za výborný film, který je navíc daleko víc opravdový a méně naivní, než tohle, o hercích ani nemluvím. Právě proto, že se tvůrci nemuseli držet žádné psané předlohy, mohli přece dobu a podmínky, v níž světoznámá spisovatelka žila, vylíčit mnohem autentičtěji a méně zidealizovaně, než jaké jsou romány slečny Austenové. Taktéž se mi Anne Hathaway nehodila na představitelku hlavní role, byla až příliš hezká, vypadala mezi ostatními, že se tam vzhledem vůbec nehodí. ()

blackJag

Schématem scénáře film připomene ZAMILOVANÉHO SHAKESPEARA a to nejen čirou fabulací kolem historických faktů a osob, ale i tématem nenaplněné lásky z důvodů společenských povinností (jakkoliv jsou hlavními hrdiny zpochybňovány). Český překlad názvu spíše než ke hře s fakty (původní název) vybízí ke srovnání s filmovými adaptacemi Austenové (z hlediska marketingu distributora asi dobrý tah, jinak však zavrženíhodný), v tomto smyslu však prudce narazí. Vedle vynikajících adaptací ROZUMU A CITU s K. Winslet nebo PÝCHY A PŘEDSUDKU s K. Knightley zaostává jak do samotného filmového zpracování, tak do herecké zdatnosti hlavní hrdinky. Přesto je A. Hathaway dostatečně plakátově půvabná, její kolega J. McAvoy v podstatě přesvědčivý a naboptnalá stopáž alespoň nějak plyne, aby se film nemusel rovnou zatratit. 60% ()

strelenaL

Koho by nezajímal jaký život prožila nejznámější anglická spisovatelka těch nejúžasnější románů Jane Austen. Román zanešen do prostředí anglického venkova spolu se zamilovanou zápletkou mezi Tomem Lefroyem a mladinkou Jane, která i přes konvence určující postavení žen ( žena musí v mladém věku být provdána do dobrých kruhů, aby byla do budoucna dobře zaopatřena a nemusela, tak být břímě svým rodičům) si tvrdě stojí za svým snem stát se spisovatelkou. Zcela překvapivé na tuto dobu bylo to, že pokud ženy nebyly provdány za švarného a bohatého muže...musely přeci nějak pracovat např. jako guvernatky, ale být ženou v této době a nemít manžela byl velký problém. Nejenom, že si ženy nemohly zaopatřit dostatek prostedků =peněz. (Nejen pro sebe ale i celou rodinu.) Řekla bych, že největší vášeň mezi Tomem a Jane se šířila pomocí jejich náhodných setkání a hlavně jejich diskuzím nad knihami aj. Příběh o zakázané lásce mezi Tomem a Jane jistě zaujme, někoho možná i rozpláče. Proč zakázané se dozvíte z obsahu děje, který se vám promítne když se rozhodnete pro tento film. Spoiler: Scéna kdy se vzdává své největší a první velké lásky zaručeně nenechá nikoho chladným. Ať už každý vidí pohledově jinak tento příběh...charisma mezi Jamesem a Jane jistě pochopí. Záleží však jak si kdo představuje dané charisma, vášeň a nejvřelejší cit... ()

V.Silver

Duo McAvoy / Hathawayová fungovalo, ale jinak ten film nebyl ničím zajímavý - dobře se mi u toho žehlilo, ale že by to ve mně vzbudilo nějaké hlubší emoce... ee. 60%. ()

Puyi

Anne Hathaway byla krásná, okouzlující, ale to ona je vlastně vždy a když proti nestojí obstojný herec, což v tomto případě James McAvoy rozhodně nebyl, nevznikne nic nějak převratně působivého. Sice špatné to určitě nebylo, ale nějaké velké romantické či dramtické scény jsem bohužel neviděl a proto teda dávám hodnocení 3* a když už budu chtít vidět něco romantického tak, raději se znovu kouknu na Pýchu a předsudek...:)) ()

kklepkaa

A mně se to líbilo... Nebylo to tak úžasné jako Pýcha a předsudek či Rozum a cit. Zklamání se nedostavilo. Byly zde silné momenty, ale i ty slabší. Stojí to za podívání. :) ()

zuza99

Pýcha a předsudek co??? Jako jedna z mála si myslím, že nic není vykradnuté, obšlehlé apod. Film jsem viděla už asi tisíckrát a ani jednou jsem si neřekla, že to je něčemu podobné nebo snad, že by to bylo nudné, špatně zahrané. Hodně se mi líbily plesové scény a v neposlední řadě Mr. Lefroy. Podle mě výborný, životopisný film. ()

Looser

Tenhle typ filmů mi moc nevoní a ani tenhle nebyl vyjímkou. Příběh o ženě, která bojovala proti všem za svoje štěstí, aby nakonec zůstala sama. Takových příběhů už byly desítky (možná stovky), tady mi vůbec neseděl vztah dvou hlavních představitelů, kteří mi "chemicky" vůbec neseděli. ()

Hortenzia

taká trochu vyblednutá pýcha a predsudok,ale podľa to teda vôbec nebolo také príšerné ako sa tu všetci tvária...a james mcavoy bol ako vždy úžasný ()

Rousse

Připadalo mi to jako laciný parfém - stejně pompézní balení, hlavu tvoří vášeň a řeči o ní, srdce je tvořeno odvráceným osudem a základ, který zůstává nakonec je prakticky žádný. Opravdu tohle dílo ve mě nezanechalo žádnou stopu - i když bych chtěla pochválit herce, kameru za pěkné záběry a práci kostymérek, tak scénář mi příliš nezavoněl. ()

made1

Nemyslím, že bych se někdy tolik bála podívat se na film. Jako velká obdivovatelka Jane Austen jsem se musela připravit na možné zklamání, které předurčovaly hodnocení ostatních uživatelů. Nevidím nikde vykrádání jejích příběhů, naopak vidím sotva postřehnutelné stopy vedoucí k pozdějším autorčiným nápadům. Proč jen zřídka dopřála pravého charakteru vikářům, atd. ()

Madluska

Na tenhle film se nedá dívat jako na biografii, ale když se divák oprostí od tohoto předpokladu, může si ve správné společnosti snímek užít prostě jako dramatický příběh o odpovědnosti vůči sobě i druhým, o lásce, o křivdách nebo třeba o boxu. :-D ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)