Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Darth Kedr

Povedená kriminálka se zajímavým námětem. T. L. Jones v typické roli drsného veterána, který je pevně odhodlán odhalit tajemno kolem svého syna. Charlize Theron v roli profesionálky se nakonec přidá na jeho stranu a pátrání může začít. V Americe to je navíc dost ožehavé téma, takže si to asi víc prožijí, my na to koukáme spíše chladně, ale přesto to pokoukání stojí za to. ()

Phex

Světový četník má z těch svých intervencí noční můry. Vyrovnává se s nimi po svém - natáčí o nich filmy. Z vietnamské deprese je už snad venku díky Četě, Apokalypse, Lovci Jelenů,...na řadu tak přichází léčení spojené s Iráckým dobrodružstvím pana "misunderestimated". A tahle terapie je kurva zdařilá. Jakoby tenhle film stavěl na rozvinutí poslední věty z filmu Četa - parafráze - Nemohli jsme vyhrát, protože jsme bojovali proti sobě a ne proti nepříteli. ()

david666

Původně jsem váhal mezi *** a ****. Závěrečných cca 20 min mě přesvědčilo o vyšším hodnocení. Závěrečná scéna výslechu mě totálně přimrazila. Jinak T.L Jones a CH. Theron velmi dobrý herecký výkon. Vždycky, když vidím tento typ filmu zaobírající se válkou v Íráku (zejména tedy angažováním Američanů) tak se naštvu:-). Mylsím, že realita je ještě horší než je vykreslena ve filmu. ()

kedluben

ten film si dává za cíl nějaké poselství? chce nám sdělit něco hlubšího? asi jak ta amerika je špatná a armáda plodí špatný lidi? nebo že dřív to tak špatný nebylo? já nevím. jestli ten film něco takovýho chtěl, tak to dělal možná trochu povrchně. nicméně natočeno to bylo dobře, nenudil jsem se, to ne. bože, ty scény s tou jejich vlajkou? budou se objevovat v každým druhým filmu? no je to film takový "instatní". za pár let: cože? tohle jsem viděl? nepamatuju se. ()

TesterX

Průměrná kriminálka, která navnadí amatérskými záznamy syna 'T.L. Jonese', ale nedokáže natáhnout tajemnou atmosféru do hlubších měřítek. Vše se režisér snaží držet 'při zemi', což snímku ubírá na větším prožitku. ()

mouzi

...a Mike si hrál na doktora. A strkal prsty do zranění toho chlápka... ...a říkal, "Bolí to?" A ten křičel, "Jo, jo." A pak Mike vrazil ruku na to samé místo... ...a řekl, "Bolí to?" Byla to docela sranda. // Desna sranda.. Presne takhle si predstavuji "mysleni" americkych dvacetiletych vylizancu vyslanych na zahranicni misi. Jeste ze to neni dokument. ()

tuxie

Skromné komorní drama, které nenadchne a neurazí. Dej propletený telefonními záběry z Iráku postupně dotváří obrázek o synkovi v perspektivě T.L.Jonese. Překvapivě kvalitní film! ()

bonovox

Váham medzi 3 až 4 hviezdami no napokon musím dať 3. Herecké výkony sú perfektné len scenár je mdlý a málo vzrušujúci. Záverečné priznanie je až príliš pritiahnuté za vlasy. Od Haggisa ma viacej oslovil oscarový Crash. ()

brasek

Toto je jeden z najúžasnejších filmov, neskutočne vynikajúca dráma. Veľmi sa k filmu hodí, že dej plynie pomaly... všetko tu ladí do najmenšieho detailu. Tento film by si zaslúžil väčšiu pozornosť ako pokusy o film typu Gran Torino a Miliónová baby, ktoré sa absolútne nechytajú a zďaleka zaostávajú. ()

Nerajohn

Solidní snímek, těsně před koncem jsem usnul a výsledek zaspal. Nebyla to ale vina nudy, ale extrémní únavy mého těla. ()

imaginer21

Krutý dopad nesmyslnosti (nejen irácké) války. A překrásný soundtrack... Účelná depresivita snímku a jasný odkaz na konci filmu vyzdvihuje do nebe volající problém (de)mentality lidí ovlivněných nesmyslným válčením. Fantastický výkon Tommy L-J a Charlize Theron, nenásilná metafora souboje Davida a Goliáše, syrovost plus pozvolné skládání jednotlivých částí mozaiky vedoucích k hlavnímu motivu celé duševní tragédie hledaného syna dělají snímek fakt nevšedním. Detektivka je fakt na pozadí, důležité je poslání. ()

Kozlowski8

Vysloužilý voják pátrá po svém synovi, který zmizel krátce po návratu z irácké mise z vojenské základny. Co se samotného příběhu a hereckých výkonů týče, u mne se jedná o průměrný film. Líbila se mi na něm ta skutečnost, že tvůrci představili americké vojáky nejen z té pozitivní stránky - jako hrdiny na něž je celý národ pyšný, ale rovněž jako feťáky a násilníky, kteří tuto povahu buď mají v sobě a do války si jdou realizovat své násilnické sklony, nebo tyto sklony k násilí a drogám získali až právě v krutých válečných podmínkách. Mínusem je pro mne kamera. Mnoho zbytečných, nic neříkajících záběrů, časté rozostření a kolorizace záběrů, to vše mi vadilo. Taky jsem alergický na ty - pro americké filmy už typické - vnitřní rozpory a bojůvky o kompetence, jestli případ patří FBI, šerifovi, vojákům, DIA či nevím komu ještě a právě v tomto filmu se toto řeší až příliš. I přes pro mne příjemné herecké obsazení na film brzy zapomenu. ()

Mistle_

Voni si budou Američani tak dlouho hrát s ohněm, až se stane opravdu nějakej průser. A pak se někdo asi nestačí divit. Kromě velice kvalitních hereckých výkonů hodně oceňuji samotný konec - gesto s americkou vlajkou. Někomu to asi přišlo patetické, ale mně to k dané problematice (válka v Iráku, téma filmu) dokonale sedlo. ()

wray

Z nejakeho dovodu mam pocit ze Tommy Lee kopiruje Eastwooda a ani mu to velmi nejde :/ Elah je taka ta drama co ma sokovat, poukazat na sucasny stav USA (a vlastne celeho sveta) a sokovany divak si na konci povie - hm, je v tom velka pravda a, hm je to smutne, a hm - krasne herecke vykony a mozno dalsie hm po ktorych si divak povie "vyborny film". Len na mna to neucinkovalo, okrem tych hercov ma tam naozaj nic nejak extra nezaujalo a hodnotim to ako fajn film. Nic viac. ()

Expozituror

Nedoceněný film. Skutečnost, že jeho hlavní poselství je postaveno na skutečné údálosti, zážitek a působivost filmu ještě umocňuje. Tempo filmu plyne pozvolna a dalo by se říci až podivuhodně klidně, jenže nad vyšetřováním zmizení jednoho vojáka, který se právě vrátli z Iráku se od začátku vznáší něco děsivého. Tommy Lee Jones jako vojenský veterán a otec, který na vlastní pěst hledá svého syna, dokázal svým projevem utáhnout i slabší místa ve scénáři. Velmi americký (v tom kladném smyslu slova) a velmi depresivní film o vlastenectví, ideálech, rodině, politice a zlu v nás. O skutečném Richardu Thomasu Davisi, včetně článku, ze kterého Paul Haggis při psaní scénaře vycházel: http://memoriesofrichard.tripod.com/id6.html ()