Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

becki_tu

Máte doma nevychovaného spratka, namachrovaného puberťáka nebo prostě jen problémového dospívajícího jedince? Pošlete ho do jednoho takového "výchovného" tábora na ostrově Fidži. Překvapilo mě, že film je natočen na motivy skutečných událostí, resp. že instituce podobného typu opravdu existovaly a stále asi ještě existují. Potenciál zajímavého námětu tady byl pro potřeby filmu využit asi dostatečně (čímž neříkám, že úplně beze zbytku), snad jen konečné vyústění mohlo být trochu tajemnější a nápaditější. Jinak jsem ale spokojen a rád zvednu průměr sice slabšími, ale pořád slušivými 4*. 70% ()

Lyli

Trapný televizní film o výchovném táboře (to byste nečekali, co??). Tohle nezachránila ani Mila Kundis. Positivum? Posledních patnáct minut je taková Planetka opic bez šimpanzů. No, i tak...nikdy víc. ()

TomX2

Celkový dojem: Boli tomu asi 3 roky dozadu, kedy som si prvý krát Boot Camp pozrel. Vtedy sa z toho pre mňa okamžite stal skvelý film, ktorý som si v priebehu jedného týždňa pozrel ešte 2x a prinútil som ho si pustiť aj mojim známym. Keďže som si chcel film pripomenúť, vyhľadal som ho na YouTube a pozrel si ho, či sa náhodou nezmenil môj dojem a či sa mi bude páčiť tak isto - čo jasné že nie je pravda, pretože od tej doby som videl veľa originálnejších snímkov. Ako sa mi teda film páčil teraz? Stále tak isto? Alebo to je obrovská zmena? Hneď na prvý pohľad sa mi nepáčilo, ako je film natočený - keď má byť záber na more, mám možnosť vidieť, ako kameraman (režisér?) trasie kamerou. Dosť často sa tam ukáže aj strih a zlé zaostrenie, kedy divák ani nemôže mať možnosť vidieť, čo sa na obrazovke odohráva. Ďalšou vecou je scenár, ktorý mi prišiel veľmi prehnaný a taký, "detský". Žiadna postava mi neprišla sympatická, častokrát som aj dokonca započul dialógy na úrovni 12-ročného dieťaťa. Soundtrack tiež není vôbec výnimočný, nepáčil sa mi nijak zvlášť. A čo sa týka hercov - hlavne Mily Kunis, tak tí svoje role hrajú primerane (niektorých by som však ani neobsadil). Ani tí však nepredviedli žiadne výkony, ktoré by mohli film udržať na tej lepšej stránke. Záver mi prišiel dosť hlúpy, prehnaný a zbytočne emotívne natočený, aby nejak pohol s divákom (prekvapiť alebo udržať v napätí však naozaj mohol len nejaké dievča pod 16) - čo sa mu vôbec nedarí. Nakoniec z pôvodných 4*, pozmenených na 3*, mením na silnú 1*. Sklamanie. Moje hodnotenie: 25% ()

snoopik

zajímavý film pokud se nebude hodnotit podle zavádějících údajů.... ochota podsoupit bolest a utrpení pro lásku .... ()

mysiak

Boot Camp mal na viac..ale aj toto prevedenie je celkom fajn..v podstate je to thriller v ktorom sa snaží Peter "Abruzzi" Stormare zmeniť nevychované deti v obraz svoj..ale moc sa mu to nedarí..."skvelý" tábor ktorý sa snažil fungovať, nefunguje...a nenávratný koniec sa blíži...všetko je tak ako má byť..ale kľudne to mohlo byť aj inak natočené... ()

MikO_NR_1909

Jednu výchovnú pre režiséra za otrepanú disproporciu strašidelnej témy o bezdôvodnom väznení a tyranii nevinných obetí, pretože to je už fakt ultra klišé na mega n-tú. Zle vedené, na úkor "skutočných udalostí", neskutočný hybrid lacnosti a prvotvárnosti. ()

slunicko2

Noční můra poctivého psychoterapeuta. 1) O jedné dobré věci se musím zmínit hned na začátku - film mě docela vtáhl do děje, nenudil jsem se. 2) Ovšem není mi moc jasné, co chtějí tvůrci filmu divákovi sdělit. Je to, k čemu ve filmu dojde, důsledek zásadně mylné koncepce Tough Love Boot Campů (možnost A) anebo je chyba ve špatné realizaci jinak správné myšlenky (možnost B)? Buď se má film postavit za jeden názorový pól nebo má dát divákovi jasný pohled a nechat na něm, ať si zvolí (možnost C). Mlhavé těžko čitelné jakoby rozmazané kontury mravního poselství, bylo-li jaké, mi ovšem žádnou z uvedených tří altenativ nenabídly. 3) Podobně nejasná je i úloha chlapce Bena (herecky přiměřený Gregory Smith). Zatímco on sám je mravně čistý, jeho jednání má stejné parametry pouze v případě, že idea převýchovného tábora je nesmyslná (možnost A). Sám totiž až do svého útěku nemůže spolu s divákem definovat možnost B. Snad by bylo možné takto odvodit, že tvůrci se staví proti podobným táborům principiálně. 4) Film se stejně tak mlhavě vyjadřuje i k další zásadní otázce. Kdo vlastně je odpovědný za chování mladých delikventů? Jsou to oni sami? Celý tábor je koncepčně postaven na principu, že ano. S tím jsou v hrubém nesouladu flashe, které ukazují rodinné zázemí, tuším asi pěti, teenagerů i konec konců ono sezení s rodiči v LA. 5) V celém filmu jsem viděl pouze dvě metody k nápravě delikventů - přísnou kázeň a kapku surové "hry", po nichž vždy (sic!) dochází k průlomu v sebevnímání. Nemohu si pomoci, ale jediné, co takto presentované psychoterapeutické působení může s určitostí přinést, je přetvářka a vnější poslušnost a poddajnost, chování, které spolehlivě zaručí cestu zpátky na pevninu. 6) Chtěl jsem původně film ocejchovat třemi hvězdičkami, ale postupně během psaní komentáře si uvědomuji, kolik je toho, co se mi nelíbí. Pár pěkných kluků to už nezachrání. ()

stration

Velice znepokojivé, až děsivé téma. Davová psychoza, vymývání mozků, šikana, znásilňování, ponižování. Pokud to takhle vypadá, tak potěš noha. Samotný film celkem ušel. Mohl být trochu promyšlenější, pro větší názornost snad i trochu drsnější. Mohl být prostě naléhavější. ()

Thomassi

Film pro ty, kterí si už neví, co si počnout se svými potomky. Bylo to napínavé, bylo to syrové, mělo to i dobrý děj, ale od začátku to bylo předvídatelné. Nicméně u mě to účel splnilo, konec konců herci byli více než dobří. 65%. ()

Vědma

Překvapivé. Film na téma, které se mě hodně dotklo, a i když se tady jenom klouzalo po povrchu a zajímala by mě větší konfrontace s rodiči a taky bych dala větší prostor nejzajímavější postavě filmu Jackovi. Ale stejně mě to bavilo a po dlouhé době jsem u filmu neusnula. ()

gumli

Nebolo to až také zlé,vlastne celkom zaujímavé.Akurát čo tam mohlo stať na tom filme 14 miliónov dolárov,to naozaj neviem.Film je vraj založený na pravdivom základe.No,môže byť.Mne je jasné,že je potrebné,aby boli nejaké takéto zariadenia na prevýchovu mladých nespratníkov,ale musia byť kontrolované vládou.Ako môže rodič zveriť na rok alebo na dva dieťa nejakému pošukovi,to neviem pochopiť.A ešte mu za to platiť veľké prachy.No ale v USA je všetko možné.Veď tam už pomaly každý tretí človek potrebuje cvokára.Aká je to prevýchova,keď tam znásilňujú dievčatá,ponižujú ich,tlčú hlava nehlava.A ako to môže vláda takéto niečo dovoliť,to mi už rozum zastáva.Ja viem že tie detí boli zlé,niektoré až veľmi zlé.Ja sa ich nezastávam,ale od 80.rokov 20.storočia už v takýchto súkromných táboroch vraj prišlo o život vyše 40 detí.Ja by som osobne nezveril takýmto debilom ani zdochnutého potkana,aj keby mali 10 diplomov z psychiatrie a psychológie.Pre niekoho to bude zaujímavé,pre niekoho nuda. DODATOK:Len pre zaujímavosť čo som zistil na nete. V USA to dokonca môže nariadiť aj súdna moc.A rodič musí cvakať.Cena za pobyt je od 400-3 500 dolárov za mesiac.Súhlas mladistvého netreba,len oboch rodičov,ale len v prípade že ho tam nepošle súdna moc.Dokázaný počet úmrti je 31 detí od roku 1983 od otvorenia prvých takýchto táborov v Georgii a Oklahome.Na Floride 1.júna 2006 takýto kemp zrušil guvernér Jeb Bush.Kemp sa volal Panama City a inštruktor tam zabil 14-ročného chlapca Martina Lee Andersona.Podľa zákona 18 USC § 4046 to môže aj nariadiť súd.Takže nie je to nič iné len biznis.Cvokár začne podnikať,otvorí si takýto kemp,najme si niekoľko dementných inštruktorov,nájde si zopár známych sudcov,a podniká len tak hučí. V Kanade je to povolené len so súhlasom dieťaťa,ináč je to zakázané. Na novom Zelande po 10.rokoch takéto kempy zakázali,asi vedeli prečo. ()

maverick10

Film zalozeny na psychologii a dramatu ma nejslabsi nohy v psychologii a dramatu. Proto se neudrzi ve stoje a neustale pada o slabe psychologicke řidko mezi postavami. Reziser nedokazal realisticky vykreslit myslenkove pochody cloumajic s kazdou personou na ostrove. Misto dusne hutne atmosfery, plne dramatickych okamziku - jsme byli svedky pubertacke revolty na skautskem tabore! Diky vsak moc za Milu - to jen diky ni se dalo na co koukat! ()

Marqta

Po shlédnutí mám hodně rozporuplné pocity. Ze začátku mi film přišel dobrý a hodně jsem od něj čekala. Ale jakmile se děj posunul do tábora začalo to být takové o ničem. Námět je dobrý- určitě bych s radostí uvítala, kdyby se tohohle tématu chopilo více lidí a natočilo něco, co není jednoúčelný plitký a prázdný snímek. Vážně mě to zklamalo a je mi celkem líto herců, kteří nebyli špatní- že vkládali čas do něčeho takového. ()

Martin741

Slabota, finsky Domov sedych Motylu bol pre mna ovela lepsi nez tato podpriemerna kanadsko -americka srajda. Vlastne kanadsko - americka unyla nuda, tak je to spravne : 10 % ()

Nautila

Z tohoto námětu šlo vytřískat mnohem více, jak po stránce brutalit, tak po stránce psychologie a děje. Takhle je to celé takové vlažné a chladné. Herci tak nějak hrajou, ať to maj za sebou, ale o nějakém utrpení postav se nedá mluvit. U takovýchto filmů je sice vždy jasné, kam to povede, ale cesta k výsledku mohla být rozhodně zajímavější. ()