Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše sa rok 1913. Vojna s Nemeckom sa blíži. Spisovateľ Rudyard Kipling je na vrchole svojej slávy v Britskom impériu. Jeho syn Jack je odhodlaný ísť bojovať, ale armáda a námorníctvo ho odmietnu - pre jeho slabý zrak. Kipling využije svoj vplyv a zariadi, aby Jack nastúpil k Írskej Garde. Jack ide na vojnu a čoskoro ho vyhlásia za nezvestného. Jeho rodina žije 2 roky v nádeji, že Jack je ranený, až kým sa nedozvie, že je mŕtvy. Kipling sa trápi - zrážka medzi zmyslom pre povinnosť a vlasť na jednej strane a zmyslom pre rodinu na strane druhej je nevyhnutná. Tá vyústi do pocitu viny.. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Zápletka prakticky o ničem, vyústěná v nic. Celou dobu se ten film tvářil, že mu vlastně všichni křivdí tím hodnocením a že se bude jednat o něco hlubšího a zajímavějšího, ovšem najednou jakoby scénárista zmizel a tak jeho náhradník udělal jen tlustou tečku a dopsal potom jen snůšku keců. Daniel Radliffe snad není úplně nejhorší herec, ovšem válečného důstojníka z první světové s knírkem hrát opravdu nemůže. Za první půlku filmu hodnotím ještě slušně. ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Až neuvěřitelně povrchní a zkratkovitá povídačka, degradovaná svou psychologií na úroveň pohádky pro nejmenší. Tím hůře snesitelná, jaká závažná a komplikovaná témata se snaží představovat. TV produkce v mnoha směrech odvedla maximum, výprava a celkové zpracování je velmi dobré, paradoxně vše asi nejvíc potápí hvězda velkého plátna. Daniel Radcliffe sice hraje v možných mezích, jeho výběr je ale kolosální castingový omyl. Jako Harry Potter je ideální, ale do role chlapce, musící vést celou svou jednotku do "největší bitvy v historii lidstva", postrádá i kousek charisma, nemluvě o nutné přirozené autoritě. Pohled na dobrovolníky ve středních letech naprosto odevzdané teenagerovi s knírem (Radcliffe zde vypadá ještě mladší než v posledních Potterech) je neuvěřitelně směšný. Nutno říct, že z poloviny na tom má ale vedle něho zásluhu i scénář, který se omezil na to, že maličký chlapec ohromí nemehla ve střelbě a dalším střihem mu jsou plně odevzdáni! Celý film pak je slepenec těch nejklišovitějších scén známých ze všech válečných filmů. Je vždy na režisérech, jako cestou k podobným scénám diváky přivedou. Pokud odvedou dobrou práci, dojme i x-krát ohrané. Scénáristé si tohle asi neuvědomili a veškeré spojovací scény chybí. Jako by se prostřiháním ztratily 2/3 filmu. Zůstalo jen to "nejdramatičtější" - průměrně natočeno, špatně odehráno a bez psychologického pozadí, schopného diváka dojmout. První polovina je ještě koukatelná a s trochou tolerance by si zasloužila i slabé 3*, pak se ale Radcliffe odebéře na základnu a následuje jasný odpad! a muka. Následující pátrání rodičů je pak už čistá komedie a s každou další slzou se budete zmítat v křečích smíchu. Není to Radcliffova chyba, snažil se, není tolik Potterem, ale jeho obsazení je neuvěřitelný omyl. Nejhorší práce scénáristů, jakou za poslední dobu viděl. ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Tak Daniel to po všetkých Harrýkoch "opáčil" vo vojnovke. Nevyšlo, čo už, vraciame sa naspäť k starej parte a kúzelnej paličke. Možno je to tak aj lepšie, každý nech robí to, čo mu ide. Tieto slová patria aj celému štábu, ktorý točil tento film a scenáristovi. Tento počin bol mizerný a nepresvedčivý aj na TV film. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Nechápu to nadšení mladých mužů, kteří se hrnou do války jakoby se nechumelilo. Jejich nadšení ale přejde s prvními bojovými hrůzami, které tito mladíci zažijí na vlastní kůži. Rudyard Kipling byl fanatik a nejdříve jsem si myslela, že tenhle fanatismus přenesl na svého syna, ale ten chtěl jen volně dýchat a zbavit se rodinných okovů, které ho pevně svazovaly. Doufám, že pan Kipling byl na svého syna náležitě hrdý a že jen tak nezapomněl na svědectví vojáka, který přišel jeho rodinu navštívit. Daniel Radcliffe s knírkem vypadal jako sňatkový podvodník. Kim Cattrall by měla konečně zapomenout na Sex ve městě a začít se konečně věnovat rolím jako byla tahle, kde hrála Danielovu matku. ()

Avalon820 

všechny recenze uživatele

Daniel Radcliffe se do hlavní role tohoto filmu zoufale nehodí, natož pak ve chvíli, kdy mu tvůrci přilepí knír, aby vypadal starší. Od té chvíle vypadá spíše dosti směšně. Na druhou stranu - který osmnáctiletý velitel jednotky by nevypadal, že? Nicméně toto považuji za jediný nešvar - příběh, herecké výkony, hudba a podání - to vše hraje snímku do karet. Zoufalství a zároveň nezlomnost rodičů je doslova hmatatelná, přirozenost celého příběhu pak již nastolenou atmosféru jen podtrhuje. Pokud tedy překousnete Radcliffa (ale klid - i přes fakt, že má hlavní roli, se na scéně tak často zase nevyskytuje) a styl televizního filmu s nevelkým rozpočtem, pak je Legenda o mém synovi více než dobrou volbou. BTW Na imdb má tento film 73%, zde 51% - je to můj dojem, nebo zdejší neschopnost odebrat Radcliffa ze škatulky "Harry Potter" je skutečně nezdravá? ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Počas výcvikovej sekvencie si je možné všimnúť, že vojaci stláčajú spúšť na puške Lee-Enfield ukazovákom. V skutočnosti boli vojaci vycvičení tak, aby spúšť stláčali prostredníkom. Ukazovákom a palcom obsluhovali záver pušky, vďaka čomu dosahovali rýchlosť streľby až 20 rán za minútu. (Lishiak)
  • Rudyard Kipling (David Haig) vo filme reční pred regrutačným plagátom "Britons Wants You" od Alfreda Leeteho. Deje sa tak v auguste 1914, lenže tento plagát bol prvýkrát zverejnený na titulnej strane týždenníka London Opinion až 5. septembra 1914. (Lishiak)
  • Caroline Kipling (Kim Cattrall) pátra po svojom synovi medzi fotografiami britských vojakov z nemeckých zajateckých táborov. Na niektorých fotografiách je viditeľné, že vojaci majú prilbu Brodie, ktorá bola prvýkrát použitá až v apríli 1916 v bitke pri belgickej dedine Sint-Elooi, pričom táto časť filmu sa odohráva koncom roku 1915. (Lishiak)

Reklama

Reklama