Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Faustka

Vyčerpávající dávka posmrtné psycho-analýzy. Jinak jen přešlapování... od ničeho k ničemu. Oblé tvary Ch. Ricci a chladně prohnaný výraz L. Neesona ještě úspěch nezaručuje. A když na druhý břeh, tak jedině za doprovodu Belphegorů… to každého nebožtíka zaručeně nasměruje. ()

Spooner

Celkem nevýrázný misteriózní thriller, který slibný námět nevyužívá tolik, jako by si zasloužil. On ho vlastně nevyužívá celkem vůbec a celý to směřuje tak nějak odnikud nikam. Atmosféra filmu funguje hlavně ze začátku, kdy většinu sledujeme jen charismatického a nepředvídatelného Neesona a jeho mrtvoly. Jenže časem, kdy už vám je jasné, jak že to vlastně skončí, přestává atmosféra fungovat úplně a zaslůhu na tom má hlavně dementní linie okolo ubrečenýho Justina Longa. 40% ()

HOCKEYKA

Moji oblubení herci Liam Neeson a Christina Ricci spolu v jednom filme,navyše s duchárskou témetikou...to bolo radosti a očakávania! Lenže aj sklamanie.Tomuto filmu chýba akákoľvek logika,divák si to pod ťarchou rôznych rozporuplných pocitov a nesúvislých myšlienok môze rovno hodiť a márne čaka,že mu niekto niečo vysvetlí.Pripadá mi to ako narýchlo zbúchaná scénaristická prvotina natočená povrchným režisérom,ktorému stačilo,že má pred kamerou veľké hviezdy. Ak mal byť toto pokus šokovať,tak vyšiel.Film ma skutoćne šokoval mnoźstvom protirećení, nezmyselných scén a dokola sa opakujúcich dialógov o ničom.Len z úcty k spomenutým hercom nedám nižšie hodnotenie. ()

Davies182

Zachraňují to Christina s Liamem. Ta první se zde ráda promenáduje v (téměř) full frontal, ten druhý dokáže celé minuty mluvit o smrti a teoriích šťastného života záhy po tom, co přišel o ženu. Herecky spíše průměrné, ale prostě je radost ty dva spolu pozorovat; sem tam dobrá atmosféra. Nechápu, jak lze něco tak scénáristicky atraktivního natočit tak nezáživně. Nuda a hrozně uspávací film. ()

gogo76

Liam Neeson kráča z filmu do filmu a karta mu ide.Tento komorne ladený soft horor síce dieru do sveta neurobil, ale určite kladie zaujímavé otázky a odpovedí dostaneme možno viac akoby sme chceli. "Si mŕtva"..."Nie som mŕtva"...Tieto vety tvoria základnú kostru príbehu, na ktorú tvorcovia nabaľujú množstvo detailov a tým divákov rozdeľujú na dva tábory. Nie, nie na chlapov s nabitými búchačkami a ..., to bol iný film. Jedna skupina bude s Ch. Ricci a druhá sa stotožní s verziou L. Neesona. Obidva verzie sa dajú počas filmu spochybňovať, pretože vždy nás dej niečím prekvapí a poviete si, ale veď...Často sa budete cítiť ako na váhe. Typickým príkladom je scéna, v ktorej chlapec vidí v okne "mŕtvu" Annu a o pár minút neskôr pochováva živé kuriatko do zeme...Takto nejako sa s nami tvorcovia hrajú a mne to vôbec nevadilo. Práve naopak. Film nenaženie strach, ale prekypuje komornou atmosférou s príchuťou číhajúcej smrti. Možno aj preto nahota Ch. Ricci nepôsobí dráždivo, ale skôr ju beriete ako prirodzenú súčasť odchodu z tohto sveta. Neviem kto ako, ale ja som celý čas pevne stál na strane L. Neesona. Však, prečo by to robil? Tak sympaticky záhadný pán...70%. ()

pepo

Velmi slusny filmik. Zaver mohol byt trochu menej doslovny, no aj tak sa to dost podarilo. Hlavne Schindler a Wednesday si to uzivaju. 7/10 ()

Xmilden

Film není tragický, jen se tragicky tváří, tempo nulové, gradace taktéž. Neeson hraje kreaturu ne nepodobnou verzi Normana Batese. Film prakticky mohl skončit jakkoliv. Asi 20 minut před koncem jsem si říkal že mě nemůže překvapit žádný alternativní konec, který si tvůrci určí. Těch cestiček, kterými se linul příběh bylo prošlapáno hned několik. Pokud ve filmu něco překvapí tak snad Christina Ricci, která rozhodně stydlivostí během natáčení netrpěla :) PS: Nelze opomenout nelogické chování většiny postav. ()

Phobia

Strýček Liam je funebrák jak se patří, dělá svou práci poctivě a pomáhá zmateným duším pochopit, že jejich život byl úplně o hovnu a tak nemusí litovat svého odchodu z tohoto světa. Alespoň tady užitečným jedincům nebudou dál zabírat místo a smrdět. Bravo, strýčku Liame! Párkrát jsi mě sice vyděsil, jestli svůj džob nezmrvíš a lehce nadprůměrnou podívanou v závěru nepoděláš nějakou looserskou impertinencí, ale vyvázl jsi se ctí a dopřál mi happyend, za který ti s trochou váhání uděluji čtvrtou hvězdičku. Fakt jen za ten konec, pač jinak jste se všichni v posmrtném životě pinožili dost pomalu a místo strachu mi dopřávali spíše lehký zmatek. Jo, strejdo Liame, pochval svého učedníka, talentovaný to klučina, a taky Christinu Ricci - chlapům se z ní jistě odkrvoval mozek na úkor jiných tělesných partií. A nezapomeň Justina Longa kopnout do moudí; však to znáš, nejsi žádné ořezávátko - můžeš tam toho maňáska čutat třeba 96 hodin. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Christina Ricci je buď mrtvá, nebo není. Tvůrcům se daří držet diváka v téhle nejasnosti až do konce, nicméně nečiní tak díky chytře promyšlenému ději, nýbrž pomocí prapodivného chování postav, nedořečeností a ne zrovna uvěřitelné logiky. Škoda. Audiovizuál je slušný a Christina Ricci se pro titulní roli vyloženě nabízela (a protože to už dávno není to nezletilé děvčátko z Addamsovy rodiny, můžeme se po velkou část filmu kochat jejím obnaženým tělíčkem). ()

darkrobyk

,,Proč umíráme?" ,,Aby byl život důležitý." Ani ne tak horror jako spíše psychologické drama zamýšlející se nad smyslem života a věcmi mezi nebem a zemí. Hned zkraje se samozřejmě vybaví seriál Odpočívej v pokoji, kde rozhovory s mrtvými byly na denním pořádku. Problém je v tom, že divák je stále maten, zda-li ústřední postava skutečně zemřela. Na druhou stranu se ukáže, že o tohle v celém filmu až tak nejde. Oku lahodící kamera s místy vytříbenými obrazovými momenty, velmi dobrá práce s barvou, světlem a stínem, chvílemi tajemná a po celou dobu vhodně zvolená hudba i herecké výkony nakonec táhnou film nahoru. Vůbec nevadí, že konec vytušíte možná již někde v polovině. Ostatně výkřiky: ,,Nejsem mrtvá, nejsem mrtvý!" zásévají neustále semínka pochybností. A poznámky: ,, Ach, vy lidé..." klidu nepřidají. V jednom okamžiku se z Ricciové stává skutečná gothická dáma vstupující do noční můry. A poetické záběry hřbitovních náhrobků dýchají krásou dekadentních obrazů... ()

Hrabka

Film se zajímavým námětem to je určitě, ale zpracování mě bohužel chvílemi nudilo. Po závěrečném rozuzlení mi to nedá a podívám se na to asi někdy znova, je to určitě zapotřebí. Film je nejen zajímavý nápadem, ale je také velmi tajemný a dobře zahraný. Všechny tři ústřední postavy hrají velmi věrohodně. Závěr to celé docela zamotá a já jako fanda mysteriózních filmů, bych tomu měl tu druhou šanci dát, dostat tak více odpovědí a možná i zvednout hodnocení. Uvidíme. 60% ()

nunka

Pomalý, nenápadý a prekvapujúco pútavý film, kde sa toho za celý čas veľa neudeje, za to ponúkne pár filozofických otázok, ktoré vŕtajú v hlave ešte chvíľu po vzhliadnutí, a to najmä pri finálnom songu od Radiohead. Výborná Christina Ricci živá, mŕtva a polovicu filmu nahá, Liam Neeson bravúrne ťahá atmosféru a vytvára taký ten super znepokojujúci pocit od začiatku do konca. After.life je pôsobivý film, nenáročný, v istých momentoch bravúrne odvedený a hlavne originálny vo svojej podstate a kontexte. ()

juta

Film si s námi trochu hraje, protože stále ve mě běhaly pochybnosti, jak to vlastně je, i když jsem od začátku tíhnul k té správné odpovědi, přesto se mě film chvílemi snažil zviklat a toho si cením. Jinak je to zajimavý film, ale přeci jen má nějaké své nedostatky. ()

Big Bear

,,Co jste chtěla od života?'' - ,,Chtěla jsem být šťastná!'' --- Mám rád tyhle mysteriózní filmy ze světa mrtvých, Stále jim kraluje snímek Jak přicházejí sny. Na tohle jsem narazil náhodou a s chutí se do toho pustil. Chudák Christina, od dob Adamsonových je asi předurčena do podobných rolí. :-). Tady nám navíc ukáže nejden svůj půvab, nicméně to bude na pitevním stole s pletí barvy mdlé až našedlé. Takže snad krom místních nekrofilů její nahotu asi nikdo neocení. Ten, komu tam leží je výborný Liam Neeson, jemuž patří pohřební ústav. Jeho postava je lehce záhadná, protože ač regulérní funebrák, umí s mrtvými rozmlouvat a připravuje je na jejich poslední rozloučení s příbuznými (formou vystavení v otevřené rakvi) a na cestu do hrobu. Kupodivu se o lidech vyjadřuje někdy velmi přezíravě, takže mne napadlo zda on sám byl lidská bytost. Z filmu divákovi plyne jednoduché poselství a to, že je třeba užívat života, milovat, zkrátka žít dokud to jde. Protože až se Liamovi, nebo někomu jinému od pohřebáků ocitnete na pitevním stole v přípravně zemřelých, bude na všechno už pozdě a marně si pak něco vyčítat. Osobně jsem čekal od filmu něco víc, řekl bych, že ty definitivní konce mrtvých formou fotek nebyly dotažené k nějakému rozumnému vyústění. 3 dny tělo vzdoruje, klábosí, přemlouvá a pak po pohřbu co? Nic? Atmošku to mělo slušnou, ale něco málo tomu chybělo. Dávám tedy za 3 injekce uvolňující svaly od posmrtné ztuhlosti. * * * ()

Madsbender

Kvalitná atmosféra a štylizovaná vizuálna stránka pridáva filmu na hodnote, rovnako ako tajomný Liam Neeson a nezvyčajný príbeh. Rozprava o tom, čo je po smrti a pár skutočne desivých hororových momentov mi za tie štyri hviezdičky stojí. 76% ()

Ketri

Tak, teď se zhroutily mé představy o tom, jak si po smrti klidu užiju. Takže, když vydržím ty noční můry, celkovou zmatenost, konverzaci se spolučekateli, řádění nekrofilů a Cháronovu přednášku, postoupím do dalšího levelu? Mám pocit, že už se člověk dneska ani na smrt spolehnout nemůže. ()

Silas

Silné téma, u kterého film nekončí. Atmosféra jako řemen podtržená vkusnou hudbou; příběh bez logických lapsů, naopak umně vrstven, si však možná vzal až příliš velké sousto - totiž aby v divákovi hlodala myšlenka o jeho životě, blízkých a možné změně. Nevím, nakolik to může mít pozitivní úspěch, ale i tak se na to kouká zatraceně dobře. Navíc Neeson v hlavní roli je velká výhra. 9O% ()

Pilda17

Alter.Life mě svým dějem zcela pohltil a ani na minutku nepřestal bavit. Ve výsledku jsem netušil co je pravda (SPOILER) jestli je Anna žívá nebo mrtvá. Chvilku jsem si myslel, že žije a potom opět opak.. Nakonec jsem dospěl k názoru, že byla živá, ale majitel pohřebního ústavu si to nedokázal připustit. Sice měl schopnosti mluvit s mrtvými, ale u Anny se mýlil. Proto jí chtěl dát svobodu, ale nevěděla čemu věřit, tak zůstala. Důvod toho, že vypadala jak mrtvá (bílá a oslabená) byl v tom, že byla celou dobu v chladné místnosti, bez jídla a pítí. Prostě žila zhruba 4 dny bez ničeho. Nakonec se sama spokojila s tím, že je mrtvá a vše si uvědomila až v rakvi, kde začala panikařit. Doufal jsem v happy end, ale bohužel jsem se nedočkal, ale to k tomu patří. Tento film ve vás nechá spoustu otázek a ještě několik hodin či dní si ho budete v hlavě promítat, aby jste zjistili co je vlastně pravda. Můj názor je ten, že ve ve výsledku je jedno jak to bylo a každý divák si může vytvořit vlastní teorii... 8/10 = 80% ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)