Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Kada80

Mike ve svém nezničitelném autě likviduje mladý holky,tak aby to vždy vypadalo jako nehoda.Vychází to do té doby než narazí na partičku kaskadérek a ty mu pěkně nakopou prdel.Tarantino do hlavní role vysloužilého kaskadéra obsadil Kurta Russella a to byla parádní volba.První půlka je opravdu dost ukecaná,ale nakonec si všichni příznivci Tarantina přijdou na své. NEZAPOMENUTELNÉ: Kim : Myslíš na to,na co já? Zoe : Myslím,že myslím. Abernathy : Na co vy dvě myslíte? Kim : Já myslím na to,že ty víš,že máš držet hubu! 80% ()

MaxQ69

Typický Tarantino a jeho ještě typičtější blockbuster. Po spousta kladných doporučeních jsem si tuhle lahůdku nakonec přecejen pustil. Hned jsem věděl, proč jsem s tím tak dlouho otálel. Nepředstavitelně zdlouhavé scény, tak vražedně zdlouhavé, že se do celého filmu vešly takřka jen dvě. Pokud to shrnu, celý film by se v podrobném popisu dal shrnout do jedné věty: Je to o týpkovi, který používá auto jako smrtící zbraň. Nic víc nemusím, a hlavně pomalu ani nemůžu, dodat. I přesto, že jsem od toho moc nečekal, zklamání. 40%. ()

Atten

Opravdu zvláštní film. Několik slečen, za jejichž slovník by se styděl kdejaký dělňas, co sotva vyšel devátou třídu a bývalý kaskadér, který si zrovna zřejmě zapomněl vzít svoje léky. Natočíme jejich zběsilý počínání a máme film od Tarantina. Naprosto nechápu, kde tento film vzal tak vysoké hodnocení. Lidi z kina odcházeli zhnusený. Taky bych odešel, kdybych nebyl promítač. Už nikdy víc. ()

veverysiak

Podivný nápad hodný dvoch geniálnych streštencov skončil tak ako sa dalo čakať, popkulturáci si poťukali zhnusene na čelo, fajnšmekri pokritizovali detaily z oboch častí projektu až im z toľkého behania po klávesniciach brušká prstov dokrvácali, no a potom zostala skupinka šialencov, ktorí doteraz krochkajú od rozkoše, jednoducho také vymakané akčné/hororové béčko dokáže len R+T, všetko je založené na prepracovaní detailov, sú nenápadné a často skryté, ale keď ich objavíte, akoby ste sa dostali do inej dimenzie, Robert je viac na vizuál, Quentin na dialóg, obaja pracujú s ohromne zaujímavými hercami a vyžívajú sa v nenormálnej hudbe, ktorú vedia perfektne zasadiť do príbehu, na jednej stane úžasná hra s krvou a mäsom, na strane druhej parádna autokaskadérčina, ja osobne nedokážem povedať, ktorá polovica projektu je lepšia, každá je svojská a každá je bomba, takže 90%. ()

chiara

No tento film bol lepsi ako Rodriguezova Planeta Teror. Kurt Rusell bol perfektny :) Len dost mi vadili tie rozhovory dievcat, bolo to dost zdlhave, strasne dlho som cakal ked sa konecne nieco zacalo diat. ()

Benjo

Srandovní blbost....blbost je to naschvál kdyby to někdo nepochopil....pocta stupidním hororum ze 70's ... ()

Trinculo

V Tarantinovejch filmech se hodně kecá a v tomhle filmu se hodně kecá. O ničem jak je dobrým zvykem. Ale film je o pohledu uchyláka a od uchyláka. Má to takové zvláštní, ne uplně lehce stravitelné kouzlo. A musím říct, že druhá skupina holek jsou pořádně ostrý ocelový mrchy ! A o to tu jde ! :D ()

Klarkys

No, na začátku jsem se trošku nudila, čekala jsem, co z toho vyleze, ale Tarantino mě opět nezklamal. Kurtova role byla excelentní, u mě zabodoval na konci, když se z nelítostného zabijáka stala fňukna:-)) a černobílý záběr, na kterém se Abernathy opírá o kapotu auta, z hlavy jen tak nevymažu..nádhera ()

warner

!SPOILER! Konec vše napraví! Tři ze čtyř hvězd uděluji jen díky nádhernému závěrečnému souboji dvou brutálních bratrů; Dodge Chargeru a Challengeru, skvěle okořeněnému nevybíravým, šťavnatým slovníkem černé mamby!! :-) ()

Stellbory

Další Tarantinovka která mě nenechala chladným. Co se mi na filmu opravdu líbilo, byly hlavně scény v autech, které ve mě probudili tolik adrenalinu, že jsem měl chuť se jít taky projet a pořádně šlápnout na plyn :D. Co bych možná vytknul jsou ženské dialogy ale dalo se to přežít. 85% a snad si někdy najdu čas i na prodlouženou verzi. ()

morwen

A proto pravím nehleďte dámám na ústa. Čumte jim radši na kozy nebo jinou nádhernou část těla a během toho očumování se čas od času koukněte například i po baru kde se na nějakou tu chvilku seknem. Tolik narážek na jiné filmy ať už v dialozích nebo u prostých věcí a to barev nebo pouhé ozdoby na autě jsem dlouhou dobu ve filmu neviděl. No a když zrovna neobdivujete pozadí Rosario Dawson tak si povšimnete jednoho Old-school kaskadéra ze kterého charisma jenom lítá. A to ještě když usedne do svý nablýskaný káry a vydá se na malou "projíždku" enormně to chytne za srdce ty milovníky pořádnýho oldschoolu. Kurt Russel je bůh, co víc dodat asi jen to že jsem tohle grindhouse dílo viděl asi už 6krát a moje hodnocení je stále čestvé 80% ()

kolodej1

tenhle film byl tak ze dvou třetin slušná nuda, prakticky propadák, sotva na dvě hvězdy, spíš se jenom kecalo a bohužel často dost nezajímavě. Ovšem poslední třetina, to byl Tarantino v té nejlepší formě, to byla exkluzivní záležitost na pět hvězd, finálová naháněčka s auty výborná. Celkově bych to ovšem viděl spíš na takových 70%. ()

kelet

Jedným slovom Tarantino. Kto ho proste nemá rád, tomu sa nikdy jeho film nebude páčiť. Ale už len fakt, že v jeho filmoch hrajú samé hviezdy, je dosť vypovedajúci. Auto zabiják nie je výnimkou a je to jeho silný rukopis. Príbeh ako taký nemá žiadny hlbší význam, no detaily, ktorým Tarantino venuje svoju pozornosť sú obdivuhodné. Je pravda, že prvá časť má zdĺhavý rozbeh, no akonáhle sa dostaneme k únosu dievčaťa a následným vraždám, už sme doma. Cit na morbídnosť vrážd a detail ich následkov môže mať len Tarantino. Jeho heslo je zrejme "keď smrť, tak poriadna". Druhá časť už je však o inom a karta sa obráti. Z lovenej zvery sa stane loviaca zver. Skvelý protiklad. No a dialógy, ktoré sa rozbehnú od posedenia slečien v bistre, sú skvelé a len gradujú. Celkovo finále tohto počinu je epické a ja nemôžem nič len dodať že ma Tarantino opäť nesklamal, a že Kurt Russell vyzerá stále drsne a dobre. Tak isto Tarantinov cit pre kameru, obraz a výber soundtrackov je vycibrený a aj keby bol film najnudnejší na svete, atmosféra, ktorú kamera spolu so zvukom a vecami použitými vo filme by stačilo k super zážitku. K obsadeniu filmu sa nebudem vyjadrovať, keďže som spomenul, že v každom jeho filme hrajú hviezdy najvyšších kvalít. Hodnotenie: 85% ()

Taarg

Máte rádi nachos? Po tomto filmu si je buď zamilujete, nebo se připravte na pořídnou nenávist. Chtěl bych ochutnat Russelovi nachos. To je hlavní věta, co mi po shlédnutí zní v hlavě. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)