Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

psychous3

Film plný ženského tlachání, občasné honičky, krve a spálených gum. Nicméně od teď chci bezpodmínečně na kapotě svého auta kačera! ()

Klajnik

První polovina filmu (první várka holek) je mnohem zajímavější. Druhá polovina filmu z mého pohledu celkem zaostává. Jinak ale úžasnej film. Když se člověk bude porozně koukat a scény a poslouchat je, zjistí že některé scény jsou opravdu užasné! (Stuntman Mike, "Miles before you sleep", scéna v nemocnici, Dead proof v akci...) Mislím si, že kdyby film skonnčil po scéně v nemocnici, Líbilo by se mi to mnohem víc. 65% ()

Heero

Snad už od první scény byl znát Tarantinův rukopis. Od začátku sledujeme partu mladých holek, debatujících na různé pubertální témata, holčičí problémy a další kupa píčovin. Nekonečné monology, dialogy se předhání jeden za druhým a nudí k smrti. Představte si Samuel L. Jacksona z Pulp Fictionu a jeho monology a vynásobte je 10x. Až přijde konečně akce, Russell naskočí do káry a začne konečně zabíjet. Těch 10 minut bylo na tom filmu to nejlepší. Střih, a vše začíná nanovo. Nová skupina holek, nové holčičí debatovaní a to už říkám né, za prvé jsem to začal vypouštět, jedním uchem dovnitř a druhým ven a za druhý jsem u toho začal usínat a omlouvám se, ale další hodinu a půl na nějakou akci už fakt čekat nebudu, vypnuto, 2 hvězdy za tu jednu desetiminutovku a za Russella. ()

Muel

| Troublemaker Studios | Dosť nerozumiem neprijatiu tohto filmu. Death Proof síce nepatrí medzi tie Tarantinove opusy, fakt ale je, že ma to aj tak nádherne bavilo tými over-the-top zvratmi, zábavnými dialógmi (aké prekvapenie) a asi najviac tarantinovským endingom, akým to mohol ukončiť. Kurt Russell nechutne slizký, no hodil sa tu náramne. Filmárske zložky sa tu používajú tak či tak, kamera je pri naháňačkách viac než super a baví to celé proste úplne plnohodnotne. Death Proof je pecka! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Johny303

Jako zapřisáhlý Tarantinovec jsem tento film strašně dlouho odkládal v domnění, že mě zklame. A to se bohužel potvrdilo. Z hodiny a půl vyplní dobrých šedesát minut stupidní dívčí konverzace, kvůli kterým byste i z tramvaje vystoupili o pár zastávek dříve, natož pak koukat na to dobrovolně v televizi. Z průseru to tahají akční scény i vynikající Kurt Russell, kterého konkrétně v této roli beru na milost. Dva kousky. Promiň, Quentine... ()

Janis

po prvnim shlednuti me to zklamalo, protoze jsem ocekaval horor, pri druhym, kdyz uz jsem vedel co cekat to bylo lepsi:)) , ale prvni cast je stejne podle me lepsi:) ()

Saara

Naprosto souhlasím s Mattsem, nuda nuda šeď šeď... Bohužel mě Auto zabiják naprosto zklamalo. Až na Kurta a honičky v autech. Kdyby to nebyl Tarantino, tak si řeknu, "dobrej pokus", ale takhle.... ()

psycho_6

Čekal jsem další nářez od Quentina, ale auto zabiják je pro mě hodně rozporuplný zážitek. Vím, že jde o poctu béčkovým hororovým klasikám, kterých jsem moc neviděl, ale ty babské plky, které zde zabraly skoro celý film, mě opravdu nedaly vůbec nic. V Pulp Fiction nebo Gaunerech, byly dialogy perfektní ale tady je to nuda. Jinak akce super - bavil jsem se skvěle, automobilová honička perfektní a závěr taky úletJ. Takže po prvním shlédnutí jsou to slabší 3*. ()

Block

Pokud má film umožnit divákovi estetický zážitek, tak tohle je vrchol. Kombinace obrazu, slova a hudby je absolutně úžasná. ()

Šmoula

Je vidět, že na Kurtovi se podepsal čas, ale pořád ještě dovede ze sebe udělat drsňáka a s kamenou tváří se lidem podívat do obličeje a nehnout ani brvou. Tarantino je prostě jen jeden a nikdo ho nemůže v těchlech typech filmů překonat!!! Jediný, co nezvládl,je spousta keců a čas, kterej je neúprosně natáhnutej. Čekaj jsem více tý akce. Samozřejmě hlášky a kecy, kde za každým slovem je děvko, kurvo atd, u těch se člověk nedokáže nebavit, ale taky docela brzy se ohrajou. Když už ale přijde na akci, tak to stojí za to!!! Ještě nezapomeneme na litry krve, kterou má pan režisér tolik v lásce a dílo je dokonáno. Takže kdo rád Tarantina určitě tento shlédněte ale Kill Bill od toho neočávejte. ()

JohnFarst

Konverzačné scény ma nejako sklamali. Nemajú dynamiku a pulpovosť tých v Gauneroch alebo Pulp Fiction, ktoré sa od Tarantina očakávajú aj keď je v nich treba vycítiť pocit, že sa niečo veľké ešte len blíži. No keď dôjde na akčné scény je sa na čo dívať. Perfektný Russel ako zabijak má svoj šmrnc a to isté platí aj pre nežnejšiu časť ansámblu. Výborne nasnímaná auto-nahánačka v druhej polovici filmu má potenciál stať sa kultovou. Koniec len podčiarkuje Quentinovu záľubu v silných hrdinkách, ktoré keď chcú, dokážu nakopať hocikomu a celkom aj pobaví. Inak je Death Proof priemerný film "s šlahačkou na vrchu". ()

H4N1CK4

Ne že by mě tentokrát tarantinovské dialogy nudily, ale přece jenom byly poněkud zdlouhavé a brzdily rozjezd filmu. Jinak to ale byla neskutečně zábavná jízda tak, jak to umí jen Quentin! A kdyby měl začátek jen o malinko větší spád, bylo by to rozhodně za plný počet. ()

Gastovski

Filmy od Tarantina mám rád, ale tenhle mi nesedl. Skoro celý film jsou jen dialogy mezi holkama a přišlo mi to takový o ničem. Ale 2* dávám za vynikajícího Kurta Russela, který si myslím, že svou roli zvládl na výbornou. Scéna, kde pronásleduje bandu holek, z níž jedna je na kapotě a potom uchechtanej vyleze z auta nemá chybu. A závěrečná honička je taky famózní. ()

TomasKotlant

Hloupé dialogy, jednoduše nalajnovaný děj bez logiky, naprosto čitelné hlavní postavy a přesto se na to dá docela dobře dívat. Samotný "hlavní" film je tak na 3 hvězdičky, ale za tu perfektní animovanou vložku na začátku a probliky v závěrečných titulcích musím jednu hvězdičku přidat. ()

Sista

Kdyby se ty neskutečně dlouhý a plytký kecy zkrátily o půlku, tak bych s radostí dala 4*..takhle jenom 3 kousky, občas to bylo opravdu k nevydržení.. ()

Boomstick

Na prekvapenie tu najviac pokulhavaju Tarantinovske dialogy,co bude podla mna tym ze na normalnych ludi sa pisu tazko pisu texty.Povodne som mal v plane dat 2* ale ta zmena z lovenej zvery na lovca bola fakt uzasna.Tak super spraveny pocit pomsty som este vo filme snad ani nevidel. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)