Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

Jara.Cimrman.jr

"Toscani má víc trestně stíhanejch příbuznejch než jakýkoli jiný policajt v Chicagu." A taky porušuje zákony. A bije sprostý podezřelý. A nemá rád CIA za to, že svý operace financuje prodejem drog. Za to všechno je mi sympatickej. Ovšem nejsympatičtější je mi tím, jak razantně nechal vstoupit aikido do světa filmu. Nico je zkrátka béčkově nesmrtelnej jako správnej následovník japonský verze Udo Ješity. Bavil mě on, krutopřísnej záporák Zagon se svým komandem a vlastně celej ten svět zlomenejch kostí, vykloubenejch končetin a přeraženejch nosů. ()

Shakers

"- Všetkých nás nemôžeš dostať!" "- To je pravda, ale aspoň dostanem jednotku za statočnosť". Priznám sa, že s akčných borcov, ktorý hviezdili v 80tých a 90tých rokoch, tak som mal vždy radšej Arnieho, Sylvestra, Žán Kloda alebo Brúsa. Od Pištu Seagala som videl niekoľko známych filmov, ale jeho prvý film dobieham až teraz. Steven Seagal vo svojej prvej úlohe drsného policajta, spoľahlivo prefacká každého, kto sa naňho len krivo pozrie a okrem toho, že je (ako vždy) štýlovo drsný, je predovšetkým mladý, rýchly a hlavne extra chudý, keďže teraz vyzerá ako pán krkovička. Určite jeden s tých lepších filmov od Seagala. Podobnú rolu drsných chlapíkov hral niekoľko, ale vždy mu to sedelo a sedí mu tu aj v jeho prvom filme od ktorého sa úspešne odrazil do 90tých rokov, kde natočil asi najväčšie hity (Prepadnutie v pacifiku, Ťažko ho zabiť).  65% - 3* ()

Pohrobek

Nový filmový fenomén - Steven Seagal. Trochu zamyšlení neuškodí. Co je na tomto "herci" tak pozoruhodného? Proč ve všech filmech bezpochyby zastiňuje své zbývající kolegy? Myslím si, že je to způsobeno nebývalou upřímností jeho herectví a snad i civilního života. Jeho postavy samozřejmě nejsou jediné, které vždy přesně vědí koho, jak a proč odprásknout, ale přece jenom v jejich představitelích většinou zbyla troška herectví, aby jim přidali něco té obyčejné tuctovitosti a průměru, který je odsouvá z diváckého zájmu. To u Seagala to vypadá, jako by se bral, a asi se i tak bere, úplně vážně, jako by se považoval za novou naději lidstva, za nového supermana. A proto se nám líbí, jak Steven neuvěřitelně naturalisticky masakruje desítky neřádů, láme ruce i vazy jako stébla trávy, a dokonce i když se pustí do svého moralizování a osvětluje nám všechny možné světonázorové otázky. Seagal se totiž stylizuje(anebo jím dokonce je) do postavy knížete Myškina, u něhož je nebetyčná upřímnost tentokráte snad ještě přebita absolutní naivitou. My obyčejní, zkažení diváci tu proto podvědomě cítíme něco vyššího, ale jsme na hony vzdáleni tomu, abychom se Seagalovy neskutečné hloubky jednou dobrali bezezbytku. ()

ClintEastwood

Skvělý nástup bývalého agenta CIA a mistra aikido, do světa akčních filmů. Zajímavá je krátká úvodní dokumentární pasáž, ze skutečného Seagalova života i závěrečný zákonný monolog. A prostředních devadesát minut, je výborně natočená a drsná akce, kde teče krev a praskají kosti. Jak říkám - skvělý nástup, který kdysi vážně upoutal. P.S. Steven měl, narozdíl od Slye či Arnieho, parádní start, ovšem zatímco dvě výše zmiňované legendy si pro sebe ukradly dvě celé dekády, Seagal měl jen pětiletou epizodu. I když skvělou! ()

svik

Jeden vaných a povedených kousků v hereckém podání našeho velehrdiny Segala. Řekl bych že v této roli v clku exceloval a zaslouží si obdiv neboť tato role mu byla jistě ušita na míru. Přesumuli jsme se z vietnamu do nynějšího mafiánského podsvětí které přinášelo nečekaně zajímavé kontrasty. myslím že si tento povedený kousek zaslouží 4*. ()

• Potom čo je Jackson (Pam Grier) postrelená, Nico ide do jej bitu a prezerá si jej fotky. V skutočnosti sú to reálne rodinné fotky Pam Grier z detstva. (Seag)
  • Steven Seagal (Nico Toscani) a Daniel Faraldo (Tony Salvano) sa v rámci prípravy zúčastnili niekoľkých policajných výjazdov. Faraldo neskôr prezradil, že Seagal desil zločincov viac, než chicagskí strážcovia zákona. (juditik)
  • V scéne súboja s mečmi si zahrali študenti Stevena Seagala. (m.a.t.o.)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva