Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

drankeryth

Adrenalinom nadopovany akcny film, v ktorom som nepostrehol nejake nudne useky, co by ma donutili, aby som to kritizoval. Aj ked film na mna posobil dost prehnane, ako boli letiace strely, ktore sa vyhybali pred pripadnou prekazkou, tak film ma bavil, pretoze aj tento podzaner akcneho filmu je mi dost blizky. Reziser Timur Bekmambetov to jednoducho vie, ako dotiahnut film do konca:) ()

Heroine odpad!

Tenhle film je sprostý, zlý, nechutný, debilní, agresivní a strašně trapný. Kašlu na všechny blbce, do pekla se špatnýma filmařema!!!!!!!!!! ()

Adm.Nelson

Veľmi blbá, ale zase veľmi zábavná vizuálna pohodovka. Prirovnania k Fight Clubu imho nie sú veľmi namieste, poznámky s vykrádaním Matrixu už ale áno. 7 - 8/10 ()

Qeo

A kulky sviští :). Nic ducha plného, nic co by Vám vystřelilo mozek z hlavy a praskly oční sítnice. Na druhou stranu: Guilty pleasure. ()

digishit

Nejlepší je, když se chystáte koukat na film podle komiksové předlohy, nečíst právě tu komiksovou předlohu. Protože poté byste byli nuceni hrát si na chytráky a komentovat jak je to či ono úplně špatně a kdo tam má být a kdo ne. U mě platí druhá varianta a proto hodnotím Wanted prostě jako další akční film s ohledem, že je to tedy asi natočeno skoro jako komiks. A v tom případě jsem víc než spokojen. Viděl jsem několikrát a poslední zhlédnutí mě dokonce donutilo zvednout hodnocení na 5*, protože jsem se pořád jen bavil. Akční scény výborný a kraluje jim, jak to tak bývá, ta poslední. Příběh se mi líbí a nemám nic co bych vytknul stejně jako hercům a jejich výkonům. Wesley byl hodně dobrá volba! Kdysi jsem hodnotil více kriticky, převážně díky nesmyslným věcem jako je Lada vs. Pendolino, Viper & autobus, Pendolino na mostě přes šílenou neexistující propast na Moravě apod. Ale po posledním zhlédnutí jsem si řekl, že filmu, kde se ohýbá dráha letu kulky a sestřelují se mouchám křídla to rád odpustim, protože to k tomu prostě patří. ()

BeranSon

Efektně hodně zaplácaná krávovinka, co se snaží odtrhnout ze řetězu za každou cenu a jít až zbytečně na krev do jednotlivých záběrů. No jak jsem řekl, tak "efektních krávovinek" je v poslední době opravdu příliš a kdejaký slabomyslný režisér si může myslet, že když nenajde slušný děj s několika hodně podstanými zvraty a ten nepodloží slušnou přikrývkou v podobě rozuzlení, tak prostě na děj jak se patří vykašle a co udělá? Přepatlá, přehustí, načančá a ozdobý vánoční stromeček zvaný AKCE . Že je akce ve Wanted opravdu dobrá. to nikomu neberu, taktéž nikomu neberu slušně hrající plejádu několika hereckých ES, ale právě tenhle film se snaží kopírovat i hned několik legendárních filmů s perfektní akcí které ovšem umějí dýchat. Právě že snímek režiséra Timura Bekmambetova se dýchat snaží, ale příliš mu to nejde, ale i kdyby to uměl, tak by sem nebyl spokojený a mohl by mít stejně dobrou atmesféru třeba jakou má film V Buruggách - 5/10 - ()

KNTRFKT

Jó, to byly doby, kdy Endží ještě neaspirovala na cenu Křišťálově průsvitné lebky a Morgan měl ještě dost energie na prznění svých neteří. Jenže, všechno jednou skončí (teda kromě Ordinace), Endž dostane rozum, přestane se tolik ukazovat a Morgan...tam se asi nic nezměnilo. Což o to, filmík to byl vskutku spektakulární a akce hustá jak semeno zamrzlého Eskymáka, ale hobit McAvoy je zkrátka hobit a působí na mě tak rušivě, že jsem si to nemohl vychutnat dostatečně, ani kdyby mě při tom laskala Miss Vytahaný pysk. Ono je totiž těžké uvěřit, že chlápek, co by nedostal ani povolení nosit slipy, dostal zbraň a ještě střílí kroucený střely jako nějakej DžonVik. ()

Rathalos

Rusky reziser natocil obrovske prekvapenie,skvela akcna vizualna pecka,na ktoru sa perfektne pozera,tie spomalene zabery boli excelentne,ja viem,ze je tam kopec nerealnych veci,ale beriem to ako film,tam je vsetko mozne,proste som sa kralovsky bavil...:-) ()

MickeyStuma

Frustrovaný administrativní pracovník zjistí, že je synem profesionální vraha a že sdílí jeho schopnosti nadlidského zabíjení. Není divu, že jednoho dne jeho osudová dráha nabere zcela jiný směr. První film v anglickém jazyce režiséra Timura Bekmambetova natočeného dle komiksové adaptace 'Wanted' a výsledkem je vcelku rychlá a do značné míry zábavná letní popcornova akční podívaná. Příběh je zpočátku do jasně daný, ale čím více je následující akce, tím více se dějová linka rozpadá a čert aby se v tom ve finále vyznal. Je to ale filmový komiks, tak jaképak štrachy. Snímek je patřičně svižný, naivní a a jako obvykle naprosto pohrdá fyzikálními zákony. Ale takové akční popcornové filmy, a obzvlášť na základě komiksů, už prostě jsou. Bez toho by to prostě nebylo ono. Je tedy dané že film je spíše o akci, než o ději a té je tu skutečně dostatek. Našince pobaví hlavně použití české železniční soupravy Pendolino a v něm foto Václava Klause. Snímek zkouknutelný v plné parádě je, už kvůli tomu Pendolinu, ale do paměti se bohužel nijak zvláštně nezapíše. ()

Folky

Neuvěřitelně zábavná akční hovadina. Pět hvězdiček je možná moc, ale už jsem to mnohokrát viděl, ještě mnohokrát to uvidím, a pokaždé si to maximálně užiju. ()

Jeand´Boa

Nedostavilo se ani překvapení, ba ani zklamání...takto nějak jsem si to představoval...vyvážený mix Matrixu, který byl v mnohém jistě předobrazem, a ruských Hlídek, které jsou zkrátka s tímto režisérem propojeny a nikdo mu je již neodpáře...jasný důkaz o tom, že kvalitní trikový megafilm se dá natočit i s nižším rozpočtem, než bychom mu přisuzovali... pastva nejen pro oči, sluch si rovněž přišel na své... McAvoy dokazuje, že pobral talentu lopatou a že utáhne hlavní roli bez problémů, ač svým vzhledem není zrovna klasickým akčním hrdinou... o Freemanovi se nebojím říci, že málokterý film zkazí. Je to muž plný určitého charizma, které se mu nedá upřít... jdiný, kdo mi nějak nesednul, byla mnohými až do nebe vynášená Jolie. Před zhlédnutím filmu jsem si říkal, že ač ji nemám zrovna v lásce, je pravdou, že ona je as jedinou ženou dnešního Hollywoodu, které bychom mohli uvěřit, že je nadupanou vražedkyní. Nyní si říkám, že je dobře, že nedostala prostoru většího, neb to nepojala zrovna nejlépe. Dle mě má na víc (a to pozor,takto jí věřím, ač ji opravdu nemusím)... ()

Grimlok

Wanted, aneb akčňák o tom, jak se z "největšího debila 21. století" stane nejlepší zabiják (ano, i Hitman je proti němu sra*ka). Už od začátku jde cítit tempo. Výcvik Wesleymu opravdu nikdo závidět nebude, pro změnu ve Viperu s Angelinou by se projel asi každej. Když skončila nabušená akce ve vlaku, tak jsem si myslel, že bude konec filmu a ono ne, ona tam byla ještě jedna pekelně krutá akce. Film je plnej kravin, který popírají fyzikální zákony, ale film je tu od toho aby bavil a nikdo neřešil fyziku, ale to co předvedl režisér na konci brutální akce, to je pohádka, nad kterou se zastaví snad každej...aneb jak kulka prorazí asi deset hlav a opíše přitom dráhu kružníce. Ale i přes to si film zaslouží plný počet. Po Iron Manovi další akční pecka, doufám, že letos není poslední. ()

Yojimbo

Znalost komiksové předlohy je spíše na škodu, neboť se divák neubrání srovnávání, ale kolem a kolem - obě díla mají společnou kontroverznost, provokativnost a nabušenost. Film je skvělý akční nářez, u kterého si člověk užije frenetickou akci, perfektní ozvučení a několik vtipných morbidních nápadů. Jakkoliv je to někdy uhozené, přitažené za vlasy či nesmyslné, tento film jsem si v kině skvěle užil a odcházel jsem s pocitem, že za ty peníze to stálo. A to je super pocit. ()

foundation

Ja si v tomto pripade nemozem pomoct ale bol to pre mna jeden z najlepsich akcnych filmov ake som videl. Angelina sa tu nasla dokonale, McAvoy sice plne zastupitelny niekym inym ale to neznamena ze by to odflakol. Odhliadnuc samozrejme od toho ze cely ten pribeh a scenar jaksi moc logiky nepobral a je skor smiesny, stale plati ze akcne sceny su velmi velmi dobre a co je hlavne cele to drzi pokope tak ze som sa pri tom nenudil ani chvilu. Nie je to sice Nocna Hliadka ale Bekmambetov mi ukazal ze vie tocit aj taketo veci. EDIT : Na druhy krat s trochu chladnejsou hlavou berem jednu hviezdu. S odstupom casu vidim ze som to mierne prestrelil ale poctivych 80 tomu uz nezoberie z mojej strany nic. ()

Jerryy

To je Timur tak slepej ? Teda aspoň mně přišlo , že je v tom filmu něco navíc . Scéna z našich končin žigulík versus pendolíno mi zkazila dojem z celého filmu . Ať jsem dělal co jsem dělal , prostě jsem tuhle scénu nepřekousnul ..... bohužel .... kdyby tam ta příšernost nebyla hodnotil bych za 5 ()

xxENDxx

Trailery me spis odpuzovaly... prestreleny veci typu nasedani do vipera, jizda po autobusu, rozmasirovani pendolina, zahybani kulek naznacovalo akci se scenarem na 2 stranky. Cekal jsem stejnej propadak, jako byl Jumper.... Jsem rád, že sem se spletl. Je to zatraceně stylová akční jízda , a McAvoy je, spolecne s Angelinou, nehorazne COOL. Pro me jednoznacne zatim nejprijemnejsi prekvapeni roku. Jen tak dal Timure. 85% ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V