Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

mupimup

Nedávno jsem tenhle film z recese doporučil svému kamarádovi, který se za prvé: věnuje závodně střelbě z pistole, a za druhé: nesnáší nereálné akční scény u snímků, které se neprofilují jako parodie. Uhodnete výsledek? Zhruba po několika minutách poctil autora filmu prvním nevěřícím výdechem „Ty pí.o“ a bylo po projekci. Nejsem taková citlivka a i díky své schopnosti (naneštěstí omezené) vypínat okruhy svého mozku až na první signální, jsem prošel celým filmem až do závěrečné balistické hyperkřivky. Po opětovném nahození systémů jsem však zděšeně seznal, že i přes všechny sofistikované štíty se do mé soudnější části vědomí otiskl jakýsi reálný negativ právě shlédnutého. Jeho příčinou se náhle z pokusů o drsnost stala lehce trapná záležitost a znásilnění fyzikálních zákonů doslova vykoplo dveře místního oddělení mravnostní policie (a to zdaleka nemluvím jen o střelbě). Vzhledem k (samozřejmě subjektivní) nesympatičnosti ústředního chcípáka už celý dojem nezachránil ani můj oblíbený Morgan Freeman. Jedna hvězda za vtip s klávesnicí a možná ještě něco jiného (tak zřetelný ten otisk chvála Bohu zase není). ()

Kaucuk

Do půlky filmu pecka, pak přišlo obrovský zklamání. Beru cokoliv originálního, beru spoustu krve, beru hraní si s fyzikou, ale co je moc to je moc. Vybuchující, burákovym máslem přecpaná myš je opravdu vrcholem. Herci dobrý, trenink dobrý, ale je to až moc předvídatelný, triky pokulhávají a dost rychlozáběrů je bez šancí na zorientování se. Konec neřešim, ale je mi líto zpackanýho potencionálu. ()

Kultak

Dějově i námětově totální blbost. Ve filmu není jediná scéna, která by byla realistická, což přijmu u sci-fi, fantasy nebo komedie, ale tady vážně ne. Angelina Jolie mi navíc byla vždycky proti srsti. Za dobrou akční stránku dávám 50% ()

Sgt.Cliffer

Film nebyl tak špatnej, ani jsem se moc nenudil. Ale co se mě fakt pekelně nelíbilo, byla ta šaškárna s celou fyzikou. Například se zatáčením kulky. Možná, že to je kvůli tomu, že tomu docela rozumim, ale takováhle píp-ovina? Fakt mě pak nebavilo všem lidem okolo vysvětlovat, že to je opravdu nesmysl, když vzrušeně debatovali, jak by to šlo v reálu udělat. Ukažte mi, jak velkou dráhu rukou je i ten nejrychlejší člověk zvládnout za míň jak 0,0016 vteřiny? (to je průměrná doba průletu náboje hlavní dlouhé zbraně s cca 0,5 metru dlouho hlavní). Pistole mají hlaveň kolem 250mm. Mělo by být v žánru filmu i sci-fi. Ale kdo zvládně zatáčet kulky, nechť mě napíše. ()

redwik

Jasné, že je to celé jedna veľká nereálna akčná sračička, ale pozerať sa to dá. Keď si človek odmyslí pár hlúpostí (pokračuj, pokračuj, ešte stále si odmýšľaj.. a stačí), tak to bolo niečo podobné ako Bourne. James McAvoy sa mi páči čím ďalej tým viac, k tomu ako vždy superakčná Angelina, a nad vecou postavený Morgan Freeman, a je sa na čo pozerať. Dej bol docela predvídateľný, ale v akčnom filme to asi inak nejde. Nič extra, ale na také pondelkové ráno ako dnes sa to hodí. James McAvoy - Wesley Gibson /:/ Angelina Jolie - Fox /:/ Morgan Freeman - Sloan /:/ Thomas Kretschmann - Cross /:/ Terence Stamp - Pekwarski /:/ Chris Pratt - Berry /:/ Lorna Scott - Janice ()

michald99

Příručka na téma: Jak se stát profesionálním zabijákem za necelé tři měsíce, když jsme tak chudí, že kočku krmíte pár kapkami energeťáku, konto vašeho účtu se pohybuje mezi deseti a dvaceti dolary a vaše nechutně tlustá nadřízená vám každý den vyvolává hluboké deprese sešívačkou na papír, zatímco váš nejlepší kámoš to právě dělá s vaší přítelkyní na stole z Ikey aneb jak střílet z pistole proti fyzikálním zákonům, nechat se rozsekat o vlak Angelinou Jolie a pálit kulky přes celý New York. ()

rainman93

Svěží východní vítr rozhýbal angloamerické vody. Nebo angloamerické větrolamy zmírnili východní tajfun? Těžko říct, faktem zůstává, že Wanted není zdaleka tak řízné jako Noční hlídka, nicméně stále zůstává dostatečné svěží a čerstvá na zatuchlé vody hlavního proudu. Jakoby se čertík vyčůral z Karlova mostu do Vltavy. Podle mého ve filmu vše funguje tak jak má, aby jste získali výborný akční podívanou. Chybí tu, ale něco navíc, co by z akční podívané vytvořilo dílko hodné nezapomenutelnosti. ()

albionlady

Tento film som pozerala z dvoch dôvodov: 1. bol v telke. 2. vedela som, že v ňom zničia Pendolino a chcela som to vidieť vo veľkom (nie len ako video na YouTube). Wanted je akčný film plný akcie, ktorá často obchádza logiku na sto kilometrov, a to ma na ňom bavilo. Naháňačka športiaka s kamiónom bola úplne pecková (pripomínala mi Terminátora spojeného s vynikajúcimi lietajúcimi autami z Kobry 11) a to, čo tvorcovia spravili s Pendolinom, ma úplne dostalo: ok, nevadí, že vo filme Pendolino nie je elektrický vlak (však vo Wanted nájdete aj väčšie nezmysly), ale to, ako ho Angelina Jolie dobehla na starej žiguli, ktorá vrčala ako Formula 1, a potom ňou vrazila cez okno dnu do Pendolina, je hodné standing ovation. Ak potrebujete vypnúť a pobaviť sa na úkor fyziky a logiky, potom rozhodne Wanted odporúčam. ()

tranquill

Není to zase až tak komixové a "matrixová" kamera tento akční snímek povyšuje na vyšší level. A vůbec, vizuální efekty se povedly. Příjemné překvapení. ()

Mara97

Tak laciné a ještě k tomu neskutečně hloupé. Většinou nebývám moc hnidopichem vyžadujícím přesnost a věrohodnost v každém záběru, ale střetnutí tři zatočených kulek za sebou bylo už moc. Dvě hvězdy za reklamu na Klause. ()

ViktorS

Celkom fajn akčný film aj keď aj celkom zvláštny v niektorých častiach, ale občas si aj takéto filmy treba pozrieť. ()

anitae

Morgan Freeman, tkalcovna, super schopnosti, pěkné vizuální efekty, vtipná honička socialistického auta s pendolinem, ale pro mě asi zapomenutelná záležitost. ()

Magggie

Jo...je to velmi efektní a superakční... ale nadruhou stranu zase taková bomba to neni. Kulky lítají za roh, hlavní hrdina ustřeluje letícím mouchám křídla a Angelina stíhá Pendolino v žigulíku (či co to bylo :))), ale vůbec nejhorší je ten tkalcovský stav osudu... děsná kravina, aneb vezměte kus hadru, který tenhle tajemný stav utkal, převeďte to do dvojkové soustavy a získáte jmého člověka co musí zemřít. Zabte ho a máte vystaráno...na světě je zase konečně rovnováha! Pro mě je to lepší průměr... ()

HawkeyP

70 %. Po formální stránce je to velice dobré a navíc je tam několik zajímavých nápadů, ale nevím, nějak mě to nechytlo. Akční scény ale i vyznění příběhu mi prostě přijdou trochu moc "syrové." ()

turbou

Dalsi dost zbytecna kravinka od "vizionarskeho" rezisera...Akce tam je dost, ale jinak to nema naprosto nic. James byl tragickej, Morgan jeste horsi...Ve finale se na to da trochu koukat, ale urcite ne poslouchat. Prosim uz ne. ()

Brady

Naprosto ohromující akční pecka! Děj je velmi jednoduchý a rozhodně nepřekvapí. Přesto je Wanted jistým kasovním trhákem tohoto léta. Film jsem si naprosto užíval a občas se i hodně nasmál. To především ve chvílích, kdy už tak chatrné zákony fyziky přestaly platit úplně. :-) (To Matrix pro to měl alespoň nějaké vysvětlení. Ovšem tady nikdo fyziku neřeší.) Od pěti hvězd mne odradil již zmíněný průhledný děj a občasné přehrávání filmových situací. Přesto mi tento snímek určitě zůstane dlouho v paměti, jako jeden z nejakčnějších filmů, které jsem dosud viděl. ()

Slavomír

Život nieje o tom byť nikým.........čo ste dnes spravili?.....ŽIVOT je tom vynadať šéfovej, blbému kamošovi rozj*bať o ksicht klávesnicu, všetkých poslať do p....rodidiel, zdemolovať pár áut (poprípade Pendolino)a HLAVNE znížiť stavy ľudskej populácie. ..... Aspoň podľa Bekmambetova, popravde tá premrštenosť akcie, či absurdita príbehu je alibi pre letnú jazdu, plnú efektných záberov, spomaľovačiek, a čierneho humoru. Hlavný klad je vizuálna "drzosť", celý film šepká, že bol robený z radosti a pre radosť. Rozprávka pre tínedžerov 13+ a popcorn jak sviňa, ktorý uspokojil môj chtíč po nenáročnej konine, ktorú si však určite pozriem aspoň ešte raz. Na príbeh o zrade, dobre a blá, blá. blá... je to dobré leda tak do komiksu, a preto ma prekvapilo, že som to bez väčších výhrad zožral ( a podľa otváracieho víkendu som nebol sám ).Potešilo, že Angelina Jolie bola správna holka, troška zapojila mozog a nechala si to prejsť hlavou. *-akcia*-kamera*-muzika*-stupídne fóry *-niečo na čo som zabudol a teda to nebodujem. Začalo sa nám pekné leto:-) ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V