Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Peetas

Docela až s napětím jsem očekával nějaký zajímavý konec, a ono nic, takhle zpackaný thriller už jsme dlouho neviděl, pro mě zbytečná ztráta času. ()

Sofia

Slabší Shyamalanův kousek, ale nevidím to tak černě jako většina přítomných uživatelů. Atmosféra byla znepokojující, jen škoda, že film začal tak zbrkle, bez jakékoliv předehry. Nejvíce se mi líbila část v domě s bláznivou babkou, která by mohla být hrdá příbuzná Misery a klidně by si zasloužila svůj samotný film. Duo hlavních představitelů poněkud neladilo dohromady, co ho proboha napadlo obsadit roli učitele Marky Markem? ()

penylane

I po stém zhlédnutí tohoto filmu mě mrazí a tečou mi slzy. Jeden z nejpůsobivějších a nejděsivějšich filmů, který vás prostě nenechá chladnými. ()

ARI50

Chválím nápad protože mě zaujal sice jsem mohl dostat větší dávku úmrtí ale přesto celková atmosféra filmu je vynikající a já si to hodně užil konec bych sice trošičku změnil ale budiž super. ()

JASON_X

Už brzy po začátku filmu jsem si vzpomněl na památná slova mého gurua Ladislava Klímy, že "vše vyšší v člověku velí k okamžité sebevraždě". Pokud tedy člověk ztratí pud sebezáchovy, který nás všechny udržuje v otroctví života, jeho vyšší přirozenost mu diktuje okamžitě se zabít, protože tento náš pozemský animální život okamžitě uzří v jeho pravé podstatě - jako něco ponižujícího, nízkého, spoutávajícího, strastného... Ale zápletka filmu nakonec nebyla nějak složitě ontologická - prostě jednoho dne se rostliny naštvou na lidi a vypustí do vzduchu nějaké ty sebevražedné feromony. Přiznávám, že chovám velkou náklonnost k Shyamalanovým hollywoodsko-bollywoodským filmům, takže opět maximální spokojenost. Skvělý příběh a skvělý scénář (kapitola s Mrs. Jonesovou byla lahůdková!). A po skončení filmu jsem si pro jistotu po dlouhé době pokorně a láskyplně promluvil se svou jedinou kytkou, pohladil ji trochu po listech a slíbil jí na jaro přesazení a nějaké mňamózní hnojivo. ()

becki_tu

Tak si říkám, jestli jsme všichni byli na tom samém filmu. Film bez pointy? Špatný Wahlberg? Trapná Zooey Deschanel? Směšná ekologická agitka? Pouhopouhý stín kdysi nadějného režiséra? Ale, kdeže. Diplomatickou mluvou bych označil mnohé zdejší výroky za nepravdy a velice rád opět vystoupím z řady a neméně rád udělím Happeningu hodnocení, které si podle mě zaslouží. Shyamalan pokračuje v tradici "netradičně výjimečných" filmů a stále intenzivněji dokazuje, že jeho filmy dokážou nadchnout jen poměrně malou skupinu lidí. Ale třeba to samé se dá říct i o dalším slavném "nezávislákovi" Woody Allenovi, že? A komu se mistrova tvorba nelíbí, ať na to prostě nechodí a neroznáší tady zbytečné řeči o Shyově nemohoucnosti, propadu mezi brakové režiséry a podobné nesmysly. Shyi, toč dál! ()

Bauer

Třikrát a dost!!! Tak přesně tohle platí v případě režiséra M.Nighta Shyamalana. Natočil tři výborné filmy. Šestý smysl, Vyvolený a Znamení. Po těchto filmech přišel s dalšími filmy, které už byly dost ubohé a po těch předešlých genialitách docela i špatnými filmy. A bohužel zachvění jistého druhu geniality v jeho mozku už se dále nekoná a nejspíš ani konat nebude. Ve svých prvních počinech dokázal navodit perfektní atmosféru. Filmy byly děsivé. Já osobně jsem u nich nedýchal. Ale tohle všechno BYLO a už NEBUDE. A nebo nás ještě Shyamalan něčím překvápí? Nevěřím tomu. Tento film je dost hrozný! Dokonce jsem se nedočkal ani té skvělé atmosféry. Tak trošku jsem čekal filmové zpracování knihy od Stephana Kinga "Puls" , akorát s tím rozdílem, že lidé se nepromnění v nějaké Zombie, ale místo toho budou páchat sebevraždy. Možná, že scénář tohoto příšerného snímku se nechal tak trošku inspirovat knihou, ale pokud mělo jít o inspiraci, tak dost špatnou. Na to, že film trvá necelých 90 minut, tak jde i o nudnou záležitost, která nakonec působí jako 120-ti minutová nudná jízda. Herecké obsazení je docela taky nic moc. Jediný kdo to zachraňuje, tak je stále dobrý Mark Wahlberg. Ptám se sám sebe, proč zrovna takto dobrý herec se musel zúčastnit natačení takto blbého filmu?! Jedno je jasné, že film Stalo se , si přidavám do filmů, které už nechci a nemusím už (nejlepé) nikdy vidět! ()

MáŠa

Zas taková tragédie to není, jak se nejeden recenzent snažil přesvědšit, ale co se týče příběhu, tak ten je asi hoden spíš nějakého německého filmu, který pak běží v neděli odpoledne na Nově. Jednoduše řečeno dalo se na to koukat, ale že byste tomu nějak moc věřili, to zase moc ne. ()

MeanWhile

M. Night Shyamalan má na svém kontě už pár dobrých filmů thrillerového žánru, i toto byl jeden z nich. Ale neni to jeden z nejlepších, bude patřit spíše k těm horším. Ikdyž todle je podle odezev diváků, mě osobně se film docela líbil. Jak scénář, tím pádem i příběh, ale hlavně základní postava Marka Wahlberga zaručila, že dám tomuto filmu o trošku lepší hodnocení. Ikdyž nejde o žádnej extra biják, podívat se na to je celkem dobrá věc. ()

Morholt

Nápad to nebyl špatný a v první třetině se i zdálo, že špatné by nemuselo být ani zpracování. Úder epidemie, následné reakce lidstva a hromdaný úprk, to všechno bylo ztvárněno solidním způsobem - zejména dělníci skákající šipky na staveništi mě dostali. Bohužel pak se to začalo táhnout, prázdně se plkalo, běhalo se bez účinku sem a tam a jedním z vrcholů bylo, když Zooey Deschanel zjeví Wahlbergovi tu hroznou skutečnost, že byla s kolegou v cukrárně, k čemuž se mu chtěla ještě před očekávaným koncem přiznat či obyvatelé proděravělého baráku, kteří nechtějí otevřít kvůli nákaze - ti taky stáli za to. A do toho ta ježibaba........... . Chyběla tomu ta správná atmosféra vyvolávající strach a stejně tak se Shyalaman neosvědčil jako psycholog, přičemž toto téma se k hloubějším studiím vyloženě nabízelo. Chyběl i odpovídající konec. Promarněný námět. 30% ()

Richie666

Chvílemi se zdá, že by to snad i mohlo částečně přesvědčit o opaku, ale ve skutečnosti je to hnus. Vůbec nemám chuť vidět další Shyamalanův film. ()

ScarPoul

Shyamalanovi sa poslednú dobu akoby nedarilo napísať niečo poriadne a strašidelné a pokúša sa svojími filmamy podať nejaké posolstvo a to je asi taká hlúposť ako keby zrazu Hitchcock začal režírovať dokumentárne filmy. A pritom tento film mal tak pôsobivý rozbeh, pri ktorom mi naozaj išli po chrbte zimomriavky. Či už sa jednalo o začiatok a nejasné úmrtia alebo scény typu - Mojim najlepšíím priateľom je zbraň, neopustím ju!!" ktoré naozaj naháňali strach. Obsadenie je nemastné neslané a priznajme si to úmyselné vtesnanie nejakej tej emočnej roviny tomuto filmu podkopáva atmosféru. Zoberte si že ide jedna scéna pri ktorej vás zamrazí a potom zrazu nasleduje typický americký blábol o tom ako sa dvaja ľudia majú radi. Herci aj napriek roztomilej Deschanel a sympaťákovi Wahlbergovi značne prehrávajú a ich lásku im neuverí hádam nikto. A myslím že čím viac hercov pridá shyamalan do filmu tým je výsledok horší. Jeho práca z jednotlivými postavami pomohla k vzniku kultov ako 6 zmysel, vyvolení a znamenia, ale akonáhle predstaví kolektivného hrdinu - osada, žena vo vode, udalosť, akoby nedokzázal všetkých hercov správne nasmerovať a to je najväčšou chybou filmu. Pritom atmosféra aj Howardova hudba by sa dala v niektorých scénach krájať. v iných nie. - kosačka a levy - skvelo natočené. Vtipné vsuvky - umelá rastlina, sirup proti kašľu - a zbytočné - dvaja zabitý chlapci, stará paní a jej dom. takže je to film ktorý má neskutočne dobrý rozbeh a ku koncu mu dochádza dych. Koniec je posledným kopnutím voči divákovej ochote dať filmu šancu. ()

jhrasko odpad!

M.Night Shyamalan vykradol sám seba, sparodoval sám seba, nakvapkal Zooooooey do očí niekoľko fľašiek okeny a totálne sa zbláznil. Bez pointy, s nefungujúcou chémiou ústrednej dvojice a s mojim jediným odkazom - pozor SPOILER: cha cha cha, che che che, chi chi chi, chu chu chu (jovina na N-tú to bola). Mám kritický (tristný) filmový TV týždeň. ()

Genero

Vidět Marky Marka, jak hovoří s kytkou, je opravdu nezapomenutelný a působivý divácký zážitek. Potvrdil to i můj fíkus plazivý, který film sledoval se zatajeným dechem po celou dobu se mnou a ihned se mě nevinně zeptal, jestli ho mám rád. Potvrdil jsem, že mám rád nejen jeho, ale i všechny ostatní rostliny. Do hovoru se vmísila africká fialka, která podotkla, že mě nedávno slyšela jak ji s blahovičníkem pomlouváme a nazýváme jí tlustou namyšlenou krávou a dlouho přemýšlela o tom, že mě donutí lehnout si na zahradě pod sekačku. Snažil jsem se jí přesvědčit, že to celé asi nějak špatně pochopila a naštěstí se mě zastal dokonce i jindy tak mlčenlivý jaterník podléška, který odložil Kantovu Kritiku čistého rozumu a připomněl mou až dojemnou péči, protože africkou fialku pravidelně zalévám, češu chloupky na jejích listech a ošetřuji její pestíky pesticidem. Diskuzi utnula až moje manželka, která na mě půl hodiny vřískala, ať už to LSD od toho bláznivého Šajmalana neberu a jdu se vykoupat, protože mi smrdí hnáty. ()

maseer2

vůbec to nebylo tak špatné, jak jsem podle hodnocení a komentářů čekal.. ba naopak se mi to dost líbilo - pointa ušla, i když mi zprvu připadala docela trapná, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak to do sebe něco má; atmosféra byla od začátku do konce napjatá (zvlášť pak ke konci u té staré babky v domě) a o scéně z poloviny sedmé minuty, kde lidé jeden po druhém skáčou ze střechy domu, si troufám říct, že je geniální ... a ani dost špatné herecké výkony (zvlášť Zooey Deschanel byla s prominutím otřesná.. ještě že vypadá tak dobře, protože jinak bych scény s ní asi přetáčel) mi nezabrání v tom, abych dal 4 hvězdičky :) ()

Ai.ma

Otázky: Proč mi Deschanel připadala jako sfetovaná dilina? Jak je možné, že do městečka přijede 300 lidí vlakem, ale z hospody všichni naskáčou do svých aut a odjedou? Proč, když je to film o sebevraždách, tak žádný nejsou? Na začátku se zabije pár lidí, ale to je tak všechno. Fakt supr nápad.Proč, ale vážně proč jsem měl při každém dialogu Deschanel-Wahlberg pocit, že si ze mě někdo dělá píču? Viz "Skoro jsem si v lékárně koupil lék jen proto, že lékárnice byla hezká - Lžeš mi? - Ano, lžu. - Děkuji. Koho napadlo, dát tam ten zpomalený záběr na odjíždějícího Leguiziama? To jsem se vážně málem zechcal smíchy. Proč Shamalyan pořád ještě točí filmy? Proč ještě pořád píše scénáře, když není schopnej napsat kloudnou větu? Co to k sakru vůbec bylo? Proč tam všichni nezdechli? Proč jsem se na to díval? Proč to stálo 57 miliónů dolarů? Proč se všichni chovají jak idioti? Proč si stále Shamalyan myslí, že stačí přijít s dobrým námětem a to se rovná dobrý film? Proč lidi utratili za takovou sračku 160 mega na vstupným a dali tak tomu nejimpotentnějšímu tvůrci současnosti možnost natočit další prázdný film podle naprosto stejné šablony? Proč do píče dneska Arsenal jen remízoval? ()

BoPo

So Shyamalanom to ide dolu vodou. Tento film sa neustále pohyboval medzi priemerom a podpriemerom. Postavy si nezískali žiadne sympatie a podobne na tom bola celá eko mysteriózna zápletka. ()

Tommassi3

"Zrovna, když už se zdálo, že víc zla se vynalézt nedá.." Dokonale a zejména zoufale nefunkční film, v němž Shyamalan vlastně přichází s žánrovou i vlastní sebeparodizací, která mi však nedokázala ani rozcukat koutky.. Velmi zajímavý experiment, který se však Indovi vymkl z rukou, a nakonec tak zůstala jen ta ekoagitační pachuť.. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány