V hlubokém vesmíru je dopraven nový vězeň Saint Georges do výzkumného jednotky Dante 01. Vězňové jsou zde na planetě s vysoce toxickým prostředím využívání k různým experimentům. Saint Georges vnáší do komunity vzbouřeneckého ducha a jeho spoluvězňové jsou jím podněcováni ke vzpouře, která má proměnit tento děsivý svět vzhůru nohama... (oficiální text distributora)

Astu.

Hluboké a pohlcující podobenství, které vyžaduje aktivního diváka. Narace je minimální, film stojí především na symbolech, metaforách a doslova pekelné atmoféře. Musím především vytknout práci s kamerou, díky které vás vesmírná stanice plné vězňů a lékařů, kteří na nich dělají pokusy, naprosto pohltí. Psychadelic shit. Filozofické sci-fi s náboženským podtextem dotýkající se lidské podstaty a zároveň jeden z nejpodhocenějších snímků na csfd. ()

Svatopluk.Vi

Film je  ... zvláštní. Zničeho nic vás vrhne do světa obydleného postavami, o kterých nevíme nic. A ani po skončení filmu nevíme nic. A ani o zákonitostech celého světa, proč existuje Dante, proč se na něm provádí průzkum (tedy jaký je pravý cíl výzkumu) apod. Nechci se smířit s tím, že příběh mi má říci, že nějakí technologie může být špatná a že blázni, kteří to umí s PC, chtějí totální destrukci. ()