Dante 01

Na prahu pekla

Sci-Fi / Thriller

Francie, 2008, 88 min

• Anderton

Béčko, ktoré dopláca na svoju ambicióznosť. Problémy vyplývajú z kontrastu medzi lacnou produkciou, ktorá akoby nedovoľovala prepracovať dobrý nápad a tak náboženské symboly a odkazy pôsobia trochu prázdne. Je to škoda, nápad bol pekný, nanotechnológie, implantované do väzňov: pokusných králikov, zaujímavá pointa. Pekné subjektívne zábery, ktoré však taktiež doplácajú na nízkorozpočtovosť a je trochu škoda, že sa na príbeh potom nepozeráme iba z pozície hlavného hrdinu. Zase sledovať komplot nejakej organizácie na zemi, ktorá klame svojich zamestnancov a prichádza znova z nejakým šialeným plánom, je dlhé desaťročia klišé.(15.4.2015)

• 666teen

Spoiler: Pseudointelektuální blábol odehrávající se ve vesmírném blázinci poblíž rozžhavené planetky Dante. Jednoho krásného dne tam přivezou podivného němého Jirku našlapaného podivnými jedy, které do něj valí podivná asijská felčarka. Chudák Jirka zbaští pár svítících halucinací co vylézají z taktéž nadopovaných spoluvězňů, obleče si skafandr, chvilku bliká, pak vybouchne a z rozpálené planetky Dante tím vytvoří jakýsi klon naší Země. Připadal jsem si jako ufon.(4.1.2009)

Zmenšenina Fontány s pomerne jednoduchou symbolikou, šikovne mlženou nedoslovnosťou. Caro dokazuje, že s pojmom vizionár sa kamarátia maximálne jeho oči a je veľká škoda, že z tak aktraktívneho postredia (opakovaním v podstate jednej schémy) žmýka len tak málo atmosféry a príbehu. Viac stopáže, viac odvahy a mohla to byť grandiózna space opera. Škoda. 50%(24.11.2008)

Těžko uchopitelný film. Na jedné straně oblíbení herci dua Jeunet a Caro se zeleným feelingem a typickou kamerou. Na straně druhé až antidivácký děj ( kdo hovoří o odpadu, nechť se podívá na Eden Log ). Příjemná francouzština a zajímavý konec (příjemně) a přiznávám, že jsem z něho měl strach. Jinak bych šel s hodnocením dolů. Scénář by měl být košatější a ne jak na podzim... :)(29.7.2009)

• Malarkey

Oficiálně je Dante 01 strašná, ale strašná sračka, která v sobě skrývá jistý druh příběhu, který my, obyčejní smrtelníci, v životě nepochopíme, a možná ani naše děti a děti našich dětí to nepochopí, tenhle film totiž bude těžko nedoceněný a jestli ho možná někdo pochopí, tak až tak za tisíc let, až si o našich filmech budou vyprávět že ty trapný Titaniky a Batmanové stáli za vyliž prdel. Kdy jedinej příběhovej smysl měl tenhle film, který v tý době byl absolutně nepochopitelný a 21. září 2009 měl na Čsfd 35 procent.(19.9.2009)

• - Režisér Marc Caro si představoval jiné zakončení filmu, ale kvůli zkrácení rozpočtu z 8 milionů Euro na 4 miliony jej nemohl realizovat. (Cheeker)