Koncert pro Satana

• Kanada

• Austrálie

Horor

USA, 1971, 115 min

Pokud od tohoto filmu nečekáte druhé Rosemary's Baby, tak můžete být překvapeni vcelku dobrou okultní podívanou. Koncert pro Satana se může pyšnit nejen skvělou hudbou Jerryho Goldsmithe, ale i povedeným obsazením Alana Aldy a Jacqueline Bisset. Postavy sice nejsou kdovíjak skvěle napsané, ale na rok 1971 se není zač stydět. Já se celkem bavil, atmosféru to jistě má a jediným větším nedostatkem bych viděl délku, což je ale u podobných filmů docela běžné. Zasloužilo by si to nějaké slušnější hodnocení nad šedesát procent.(22.7.2012)

„Koncertu pro Satana“ chybí to důležité, co by z něj udělalo skutečně dobrý horor. Je to atmosféra, která by do dění přidala pořádnou dávku napětí, kdy budete napružení očekávat, co se ještě stane. Tenhle efekt zde chybí, protože budete schopni předvídat jednotlivé kroky, k nimž v ději dojde. Je to škoda, protože v takovém případě by pro mně byl snímek „Koncert pro Satana“ skvělým hororem. Takhle je jen velmi lehce nad průměrem.(6.7.2017)

• Han22

Neskutečná kravina a to jsem nevěřil že film s Aldou a Bissetovou bude blbost. Leč... režisér si uvzal že natočí něco jako Rosemary a protože neměl nápad, příběh ani scénář, udělal film natolik mysteriózním, že ještě půl hodiny před koncem jsem netušil o co vlastně jde. Po skončení jsem pro změnu nemohl uvěřit jak blbý a jednoduchý ten příběh vlastně je. K tomu debilní dialogy, podivné WTF psychedelické scény, modrý sliz?!, ani jediná strašidelná scéna a překvapivě špatné výkony obou představitelů. A jako třešnička na zkaženém dortu to trvá skoro dvě hodiny.(2.2.2014)

• Allan

Chudák Hawkey Pierce! Ani po pečlivém sledování filmu jsem nepochopil, z jakého důvodu vzal Alda tuto, jemně řečeno, zvláštní roli. On se ani nedokázal herecky vyjádřit; v jeho obličeji nelze poznat, zda hraje pro peníze, či pro mimořádně hluboký odkaz ve filmu, nebo jen proto, že jinak nebylo tou dobou do čeho píchnout. Z toho usuzuji, že celý film natočil pod vlivem silné drogy, která mu zabránila vnést do charakteru postavy jakoukoliv emoci. A pod vlivem byl jistě i celý štáb, protože tento kousek nelze ani žánrově zařadit, natož kloudně zhodnotit jeho jednotlivé elementy. Hrůza, která by si zasloužila výmaz z Aldovy filmografie.(25.2.2005)

Typický príklad atmosferického hororu z uvoľneného obdobia na prelome 60s/70s, ktoré si pamätáme z polnočných vysielaní na Nove v polovici 90s. Viac ako toporný výkon Hawkeyho Piercea mi prekážalo, že dej v druhej polovici negraduje, ale zamotáva sa až k zazdenému finále. Dojem zachraňujú interesantné kamerové set-upy, satanské rituály, pes s ľudskou hlavou, démonický Jurgens, prsatá Bissetka a Goldsmith v plnej sile.(9.3.2015)

• Alan Alda