Koncert pro Satana

• Austrálie

Horor

USA, 1971, 115 min

• Han22

Neskutečná kravina a to jsem nevěřil že film s Aldou a Bissetovou bude blbost. Leč... režisér si uvzal že natočí něco jako Rosemary a protože neměl nápad, příběh ani scénář, udělal film natolik mysteriózním, že ještě půl hodiny před koncem jsem netušil o co vlastně jde. Po skončení jsem pro změnu nemohl uvěřit jak blbý a jednoduchý ten příběh vlastně je. K tomu debilní dialogy, podivné WTF psychedelické scény, modrý sliz?!, ani jediná strašidelná scéna a překvapivě špatné výkony obou představitelů. A jako třešnička na zkaženém dortu to trvá skoro dvě hodiny.(2.2.2014)

Typický príklad atmosferického hororu z uvoľneného obdobia na prelome 60s/70s, ktoré si pamätáme z polnočných vysielaní na Nove v polovici 90s. Viac ako toporný výkon Hawkeyho Piercea mi prekážalo, že dej v druhej polovici negraduje, ale zamotáva sa až k zazdenému finále. Dojem zachraňujú interesantné kamerové set-upy, satanské rituály, pes s ľudskou hlavou, démonický Jurgens, prsatá Bissetka a Goldsmith v plnej sile.(9.3.2015)

Pokud od tohoto filmu nečekáte druhé Rosemary's Baby, tak můžete být překvapeni vcelku dobrou satanistickou podívanou. Koncert pro Satana se může pyšnit nejen skvělou hudbou Jerryho Goldsmithe, ale i zajímavým obsazením Alana Aldy a Jacqueline Bisset. Postavy sice nejsou kdovíjak skvěle napsané, ale já se celkem bavil, atmosféru to jistě má a jediným větším nedostatkem bych viděl zbytečně přestřelenou délku. Zasloužilo by si to slušnější hodnocení.(22.7.2012)

„Koncertu pro Satana“ chybí to důležité, co by z něj udělalo skutečně dobrý horor. Je to atmosféra, která by do dění přidala pořádnou dávku napětí, kdy budete napružení očekávat, co se ještě stane. Tenhle efekt zde chybí, protože budete schopni předvídat jednotlivé kroky, k nimž v ději dojde. Je to škoda, protože v takovém případě by pro mně byl snímek „Koncert pro Satana“ skvělým hororem. Takhle je jen velmi lehce nad průměrem.(6.7.2017)

• cariada

Opět se mě potvrdilo pravidlo, že tyhle letitý horory už nemají to kouzlo jako dřív. A v dnešní době prostě nefungují. Klavírista co dostane dar, že hraje jak o život a se začně měnit. K tomu je tu satanismus, který se tu moc nepovedl. Je to celé moc dlouhé a nezáživné.Sice konec je slušný, ale celek už to nezachrání.(29.10.2012)