Vexille 2077

• Japonsko Vexille: 2077 Nihon sakoku (více)

Píše se rok 2077. Uběhlo 10 let od doby, kdy se Japonsko rozhodlo opustit řady OSN. Celý ostrov je nyní obklopen ultramagnetickým polem, které brání vstupu do země. Špionážní služba USA náhle získává znepokojivou informaci, že Japonsko pracuje na ultimátní zbrani, jenž může představovat smrtelnou hrozbu pro celý svět. Je rozhodnuto vyslat k průzkumu zvláštní vojenskou jednotku SWORD, které velí dívka jménem VEXILLE a její milenec LEON. Členové SWORDu se vydávají za splněním úkolu na nebezpečnou misi do neznáma... (oficiální text distributora)

Kevadros

Průměrný scénář a příběh tady nahnala fakt cool animace. Akční scény se mi hodně líbily, působily dost neotřele. ()

kwoky

PLUSY: vizuální zpracování, hudba, našlapaná a přehledná akce MÍNUSY: černobílé charaktery, příliš přímočarý děj ()

D.Snake

Akce skoro žádná, příběh mě taky moc nevzal a zanimované mi to taky nepřišlo nějak excelentně (asi to bylo tím, že jsem se předtím koukal na Advent Children). Prostě jsem z toho měl špatný pocit a celkem jsem se těšil na konec, protože jsem se po většinu sledování nudil. 4/10 ()

ThomasCrown

Očakávajte neočakávané. Nebyť Japonska ako krajiny pôvodu, očakával by som autorstvo Philipa K. Dicka. Prvotriedna sci-fi záležitosť nabitá skvele zostrihanou akciou a dokonalým soundtrackom. ()

evil_ryu

Prvá polovica celkom nuda. Druhá mi vyrazila dych. Hlavne keď sa prvý krát ukázal piesočný červ, čo je majstrovské dielo animátorov. Pre mňa 4,63* čo zaokrúhlim na 5. ()

KOZEL84

Krásná animace a perfektní akční scény.Zápletka mi přišla celkem originální (na prstech jedné ruky bych spočítal kolik japonských filmů sem viděl),ale linie příběhu byla už stokrát viděná.Výtvarníci se tu asi celkem vyblbli. ()

Puol

Moc originality to nepobralo, ale pozerá sa na to veľmi dobre. Celkom dobrá ochutnávka strávitelnejšieho anime. Technická stránka chvílami kolíše, ale celkovo je na veľmi dobrej úrovni. Ako som tu už čítal v komentári, tí Jagovia veľmi pripomínajú púštných červov z Herbertovej Duny a Maria je taká japonská verzia Lary Croft. ()

Voloda737

Velmi pútavo spracovaná vízia blízkej budúcnosti - hlavne čo sa týka audio-vizuálneho spracovania. Japonci vždy vedeli pracovať s týmto štýlom grafického spracovania. Vynikajúce sú hlavne akčné scény - plus jedna *. Zápletka takisto nie je otrepaná - aspoň pre mňa nie. ()

JohnBruk

Na vnímání tohoto snímku asi velmi záleží, co jste od něho očekávali před shlédnutím. Pokud očekáváte japonskou animaci s prostorem pro zamyšlení či klasické asijské duchovno a jinotaje, tak nejste na správné vlně. Vexille je totiž něco jako mainstreamová zábava a odreagovačka ve stylu holywoodských trháků o záchraně světa... Osobně jsem byl trochu zklamán, protože opravdu nic než akce a zajímavá stylizace mně v paměti nezůstaly.. K dokonalosti má sice film blízko, co se týče vizuálna, ale z druhého pohledu je obsah slabší...než bych od japonské tvorby čekal.. Pokud se chcete odreagovat při nenáročném animovaném filmu, tak je to dobrá volba. Pokud hledáte japonskou animaci s duchovní úrovní či zamyšlením, šáhněte po něčem jiném.. Každopádně nelituji, že jsem tento film shlédl. Nadšence jistě zaujme zajímavá fůze 3d animace a 2d animace a vůbec designy, technika apod. Jen je to film, který nemusím zas tak nutně vidět znovu... ()

Filmárik

Asi takto by to vyzeralo keby svoje skúsenosti spojili Isaac Asimoc, Mamoru Oshî, bratia Wachowski a Frank Herbert. Snáď sa tu nájde aj štipka Capcomu ale to je detail. Aj keď Vexille nepriniesol dokopy nič čo by sme doteraz nevideli nedá sa ani povedať že by filmu niečo chýbalo. Hádam len dialógy sú občas na zívanie a len slúžia ako vata medzi strhujúcou akciou. Vizuálne spracovanie je špičkové (čo pre japonské sci-fi považujem za samozrejmosť) a celkový robotický design je pre film veľké plus. ()

Hapretor

U mě zkrátka průměr, spíš pod. Na filmu se mi líbila hlavně hudba, akce SWORDU na začátku - pěkní robůtci - a myšlenka. Provedení už pokulhává ve srovnání s jinými, co jsem viděl a byly opravdu záživné. Toto místy dost nudí, jsou tu vyloženě "hluchá" místa, např. přejezd přes pláň s "Jagama" za zády - nebýt pěkné hudby k tomu = chudé, rozuměj: málo nápadité - nebo průlet spojovacími tubusy - taky chudé a navíc velmi nepřehledné. V dnešní době by animace mohla být i kvalitnější. A poučení na závěr, které Japonci tak rádi do svých dílek vtěsnají, je pro mě zbytečné. Někteří srovnávají s "AppleSeed", který mi přišel lépe provedený v animaci, avšak dějem a zábavou je maximálně na stejné úrovni. Tyto dva počiny u mě patří do průměru. Jak říkám - zapnout, vidět, vypnout (nejdřív mozek a pak obrazovku). ()

merigieren

vypadá to jako Apple Seed Ex, ale není, obličeje nepřirozeně přesvětlené, postavy nic moc a souboje? Pokud sem tvrdil že v App2 to byl nesmyslný slabý čajíček, tak tady je to ještě několikrát převařený odvar. A děj? teda nic moc, staneme se androidy s virem v beta verzi. Ale budiž, koukat se na to dalo. ()

Akana

Je tu jeden paradox: přestože poselství filmu by se dalo shrnout do věty "Člověk je víc než stroj.", tvůrci jsou očividně fascinováni právě ultramoderními technologiemi a varují tak před tím, v čem se sami vyžívají. Animace je ale fantastická, o tom žádná. Odkazy a výpůjčky mi nevadí, ani nejsem takový znalec abych je všechny pochytal. Ani variace na šaj-hulúdy z Duny mi nepřišla špatná. Je tak okatá, že předpokládám, že je přiznaná. ()

Luk Skywalker

Dobrý námět v dobrém zpracování, ač se jedná o příběh v budoucnosti, tak mnohé vlivy můžeme pozorovat již v současnosti. Docela překvapující, jak vidí budoucnost Japonska japonský režisér (buď svou zemi nemá rád nebo chce před tímto varovat). Hudba je dobrá, ale někdy ne zcela pasovala k filmovému dění. Inspirace v Duně v podobě robotických červů je zřejmá. Jen výtka k úvodu, který je akční a dynamický a pak přichází útlum. Pozitivum filmu, vše je řádně vysvětleno. ()

drankeryth

Japonske animaky moc nemam v laske, ale tento film ma nejako lakal a skusil som si to pozriet. Film neni typicky animak, ale je aj tak trosku okoreneny pocitacovou grafikou, ale nie moc v hojnom pocte. Celkovo dej neni spatny a aj ma dost zaujal. Filmy na tematiku z buducnosti mam rad a tento tiez neni na tom tak spatne, obzvlast ked je to japonsky film. Najprv som si myslel, ze to bude urcene pre mladsie publikum, ale od zaciatku sa to zvrhlo akcnym ovplyvnenim, kde tiez nechybali rozne vymozenosti bojovych robotov. Aj tie pustne cervy pozostavajuce z roznych kovovych casti mali svoje caro. Cele to bolo vymyslene putavo,ze som cakal bez reptania, ako sa to vyvinie do konca filmu. ()