poster

Ocas ještěrky

 • anglický

  Wingless

 • anglický

  Tail of Lizard

  (neoficiální název)

Drama / Mysteriózní

Česko, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TereziaCSR
  *****

  Dala bych mu jen 4*, ale chci trochu pozvednout zdejší hodnocení, protože 44% si tento film opravdu nezaslouží. K samotnému filmu: to byl teda nářez. Film s tak obrovskou atmosférou se jen tak nevidí. Absolutně vás pohltí depresivní chmurná přispatá nálada tohoto filmu. Po skončení filmu byla diskuse s režisérem, který správně poznamenal, že Ocas ještěrky není pro každého a rozhodně ne výdělečný film.(22.3.2009)

 • Astrebleue
  **

  Pořád ještě nevím, co si o tom mám pořádně myslet.Ano, čekala jsem film s lyricko-expresívním námětem, ale i tak mě to zaskočilo.Chvíli mi trvalo, než jsem se vůbec soustředila na "děj" a pak mi všechno přišlo nedotažené, nic neříkající shluk experimentálně vyhlížejících scén, které najisto měly nějaký účel, ale já ho asi nepostřehla.Vpravdě je to plné pocitů ale paradoxem je, že se s nimi nejde ztotožnit.(15.2.2009)

 • ArthasKarfa
  ****

  Depresivní příběh, který vás vtáhne do svého děje. Rozhodně nedoporučuji pouštět v době depresí, nebo si je značně přiživíte. Je zajímavé, že příběh je inspirován knihou Boženy Němcové, která jak všichni dobře víme psala nadčasově, ale že až takhle - koukněte a nedejte se zahnat poměrně špatným hodnocením a agresivními komentáři lidí, kteří čekali něco ve stylu Foresta Gumpa.(5.10.2017)

 • Flakotaso
  **

  Kamera a hudba docela na úrovni, ale jinak je to jenom otravně chtěná, uspávající a klišovitá hra na evropský art. Těžko k tomu říct něco více, je to takový podivný "no reason" film s několika, na českou tvorbu, zajímavými nápady. Za postavu anděla, která odebírá filmu i poslední nepatrný dotyk reality, bych scénáristovi nasekal na holou. Proč proboha!?(4.7.2012)

 • rikitiki
  *

  Hrůzným trojlístkem tohoto filmu je: špatný zvuk, takže občas není rozumět, co kdo říká. Což vhodně doplňuje další děsivou skutečnost - totiž, že filmu schází jakýkoliv děj, je to jen sled scének bez pointy, takže není jasné kdo co a proč dělá. Třetím vrcholem tohoto prapodivného dílka je, že polovinu filmu tvoří záběry mlčenlivých, prázdných pohledů. Občas směřovaných do blba, což je dost pochopitelné, protože chudáci herci se v tom museli taky pěkně plácat. /4. 7. 12./(4.7.2012)

 • - Film se natáčel mimo jiné v Praze, Velvarech, Byšicích a Střemech. (skudiblik)

 • - Verica Nedeska je ženou režiséra filmu Ivo Trajkova. (mi-ib)

 • - Inspirací pro název filmu se tvůrcům stala říkanka Jana Skácela "Tohle draci nedovedou", resp. symbol ještěrky a její schopnost sebeobnovy jako metafora ztráty a utrpení v důsledku vedoucí k pozitivnímu sebepoznání. (Magyar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace