Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

Série(2) / Epizody(50)

• Season 1 (2006) - 25 epizod

• R2 (2008) - 25 epizod

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Študent dostane obrovskú moc zmeniť všetkých a všetko len tým, že sa mu pozrú do očí. Dokáže ovládať to čo urobia. Lelouch sa učí používať svoju silu a je v tomto anime vidieť, ako počty ľudí pôjdu za svojím vizionárom. Za niekým v koho veria, za niekým v koho silu veria. Lelouch sa cíti ponížený a chce získať moc, aby zmenil nie len svoj osud, ale osud všetkých Japoncov. Japonci už nežijú v Japonsku, ale v oblasti Area 11. Výborná hudba (v Code Geass druhej sérii je ešte lepšia) a výborný príbeh. Dôležitá je aj taktika a anime pripomína rozohranú partiu šachu, kde občas nejaká figúrka odrazu urobí nepredvídateľný pohyb (napríklad kráľ sa pohne o dve políčka nie o jedno). Je to mech anime čiže boje sa odohrávajú v robotoch, v ktorých sú piloti. Nie vždy je presne jasné čo sa kde odohráva a to je taký minimálny mínus čo treba prekusnúť a ostatné je potom super. Postavy sú výborné a veľmi sa vyvíjajú počas celého anime. Každá postava má svoj vlastný údel a bojuje pre niečo iné. Aj najväčší protivník Leloucha a to jeho kamarát z detstva Suzaku sa bude musieť rozhodnúť čo je pre neho dôležitejšie. Druhá sezóna : http://www.csfd.cz/film/270586-code-geass-hangyaku-no-lelouch-r2/ ()

R2 (2008) (S02)

Druhá séria je lepšia, prepracovanejšia a ešte je v nej viac napätia. Po zvláštnom konci, ktorému niekto nerozumie si položíme otázku či to nemohlo skončiť inak. No mohlo ale nebolo by to asi ono. Hudba druhej série je naozaj krásna. Sám som si našiel pesničky a počúvam ich. Nechcem povedať, že Enya sa môže schovať aby som nikoho neurazil ale pesničky sú tak krásne, že sú minimálne na jej úrovni(nádhera). Príbehom je to jedno z vrcholných anime. Obsah: Druhá séria anime Code Geass sa odohráva o rok neskôr po prvej. V pokračovaní sa znovu stretnete s obľúbenými postavami ako sú Lelouch, C.C., Suzaku, Kallen a aj ostatné na ktoré ste boli zvyknutý s prvej série. Samozrejme, že pribudnú aj nové postavy a to aj čo sa hlavných hrdinov týka.Boje sa priostrujú a ani jeden mechanický robot nezostane v garáži. Kto pozeral prvú sériu rozhodne bude chcieť vidieť druhú a aj koniec tohto anime. (Ako celok Code geass pôsobí fantasticky.) ()