Code Geass: Hangjaku no Lelouch (TV seriál)

• Japonsko

コードギアス 反逆のルルーシュ

• Japonsko

Code Geass: Hangyaku no Lelouch

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2006–2008, 20 h (Minutáž: 24 min)

Spolu s druhou sérií nejlepší Anime, které jsem v životě viděl. Dokonalé ve všech ohledech a s nejlepším koncem jaký jsem kdy viděl. 50 dílů plné totálního orgasmu zhlédnuty prakticky nonstop bez možnosti vydechnutí. Má to spousty prvků, které miluji: Rytíři, Meče, Prvky z legendy o králi Artušovi, Alternativní historie, Příběh o pomstě, Mecha, Válka, Šlechta, Politické intriky, Vztah otce a syna, nádhernou kresbu od skupiny CLAMP. Viděno 3x. Doporučuji naprosto všem. 110%(21.1.2016)

Když má člověk opravdu velký vztek a je zároveň odhodlán změnit vše pro osobu jemu nejbližší.... plus dostane supr věcičku zvanou Geass ... nikdo ho nezastaví... nebo? Code Geass je jedno z těch anime, které chytí a nepustí... je to hlavně díky hlavní postavě! Lelouch je naprosto geniální vypočítavá svině, která je schopna překročit všechny hranice lidskosti, aby dosáhl svého... prostě ten typ těch odporných, do zad bodajících krys, které v reálném životě všichni nenávidíme! Ale tady jde o fikci, tak tyhle charaktery naopak milujeme... ne nadarmo jej hodně lidí srovnává s Lightem (hlavní postava Death Note). Na druhou stranu, bez skvělého scénáře by asi Lelouch celou sérii neutáhl.... jo a lidi, nenechte se odradit barvičkama.. fakt to není infantilní pyčovinka! Po dlouhé době jedno anime, které je (téměř skoro) dokonalé!(22.10.2010)

Jedno z mých nejoblíbenějších anime vůbec... Skvělá CLAMPovská kresba!!, postavy dělají cool pózy, děj plný nečekaných zvratů, tragičnost hlavní postavy a v neposledním konci určitě i děvčata s velkým podprsím válící se v kahotchách na pohovce hhh. No pro někoho možná nic co by musel vidět nebo mít, v mých očích však tyto věci dohromady vytvářejí perfektní anime a právě kvůli těmto prvkům se koukám hlavně na anime a né na hraný film. PS: Kritiky Subjektiva si nevšímejte, on je hodně vypečený konzument anime a vidí často věci, kterých si my normální lidé ani nevšimnem :) ......Dávám 95% abych mohl druhé sérii dát 100%(12.5.2008)

Při sledování Geassu mám vždycky neuvěřitelnou chuť zahrát si s někým šachy, i když jsem na ně jinak totální lempl. To víte, některý japonský anime s vámi zkrátka dokážou až nechutně manipulovat. Třeba kvůli Death Note se snad do smrti nenažeru v klidu jablka, protože při tom pokaždé vidím v hlavě Ryukův vysmátej ksicht a to pak v sobě někdy ten smích zkrátka nedokážu zadržet. Právě Death Note mi občas Geass trochu připomínal - relativně podobný námět, hlavní hrdinové jsou takovým tím typem sympatického, mazaného a chytrého antihrdiny a samozřejmě mají oba nějakou nadpřirozenou schopnost, pomocí níž se snaží změnit svět (resp. Japonsko) po svém, navíc byly oba seriály vytvořeny stejného roku, zajímavé... Lelouch mě ale se svým Geassem bavil o něco více, narozdíl od svého "kolegy" Lighta si přece jen seriál udržel svou vysokou úroveň do konce (ba dokonce ji ještě zlepšil!), takže pro mě v tomhle pomyslném souboji zvítězil Lelouch. :) Jdu se co nejdřív mrknout na R2 a jsem zvědav, zda překoná dle komentářů ostatních i u mě tuhle řadu. P.S. Já, Lelouch vi Britannia, vám přikazuji mrknout se taky na tenhle seriál!(26.12.2011)

Po první sérii chápu, proč se to srovnává s Death Note - a mě osobně to i přes mechy vychází z toho srovnání líp. Po druhé sérii je to určitě lepší než dn, zvlášť konec. A to i přes to, že pro dějové zvraty to občas obětuje přehlednost, logičnost i konzistenci některých postav. Stačí prostě obsadit Noria Wakamota do role, která se v seriálu objeví víc než jednou, a je vymalováno.(7.10.2008)

• - Pozice šachové partie, ke které v prvním díle Lelouch přisedá, je převzata ze zápasu E. Nikolič - R. Fischer (1968). Ve skutečnosti zahrál Fischer také králem, ale bílý se okamžitě vzdal. (Naslund)

• - Můžeme si všimnout, že postava C.C. s sebou často nosí žlutého plyšáka s malou buřinkou na hlavě. Je to maskot společnosti Pizza Hut s názvem Cheese-kun, která seriál sponzorovala. (Hromino)

• - Je možné zaznamenat, že hrdinové často jedí pizzu od společnosti Pizza Hut, která seriál sponzorovala. (Hromino)