Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

Série(2) / Epizody(50)

• Season 1 (2006) - 25 epizod

• R2 (2008) - 25 epizod

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenze uživatele Lettanea k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Dokonalosť! Už dávno sa nestalo že by na mňa zapôsobilo to, keď sa na konci dielu stane niečo dôležité a musím si pustiť ďalší, ale Geass som pozrel v kuse (nespal som :D ) Lelouch je jedna z najzaujímavejších postáv s akými som sa v anime stretol a ani taký Light sa naňho nechytá... Druhá séria sa tiež rozbieha veľmi dobre, toto odporúčam každému fanúšikovi anime. Jediné čo mi vadilo bola nervnováha síl, ale to tak asi má byť, Lancelot ma vyložene prudil :D . 10/10 A mám pocit že C.C. len tak z hlavy nepustím ^^ ()

R2 (2008) (S02)

Dokonalosť sama, takto by mohol vyzerať Death note keby to tvorcovia neposrali. Tak ako prvú, aj druhú sériu som pozrel celú naraz, hneď po prvej (spal som asi štyri hodiny :D ) Lelouch ma svojím Geassom nepustil ani na záchod. Vadili mi len dve veci : Nina (tá ma vytáčala do červených čísel, úplne zbytočná postava) a C.C. alebo skôr príliš málo o nej, kľudne by mohli spraviť pár dielov čisto o C.C., na to by som sa veľmi rád pozrel. Koniec bol trochu predvídateľný (Lelouch spomínal niečo o tom že ho budú všetci nenávidieť asi osem dielov pred koncom) ale pri tom napätí som na to úplne zabudol, takže mi doplo až keď sa objavil Zero. Určite najlepší koniec anime aký som videl a celkovo, Code geass útočí na prvú pozíciu na ktorej bol doteraz Fullmetal alchemist. No nič, pozriem si to ešte raz ale už teraz je zrejmé že Lelouch je najlepšia postava nie len v anime. All hail Lelouch! ()