Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

Série(2) / Epizody(50)

• Season 1 (2006) - 25 epizod

• R2 (2008) - 25 epizod

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenze uživatele foundation k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Code Geass je seriál presne podľa môjho najväčšieho gusta. Vynikajúci príbeh, veľa nečakaných situácií a zvratov, kopa mechov a skvelých bitiek medzi nimi ( zrejme to vyzerá tak, že chtiac nechtiac sa zo mňa stáva mechotaku :D ). Celý seriál má prepracovaný a hlavne stále dopredu hnaný dej, pričom sa ale v niektorých správnych situáciach nebojí spomaliť, až zastaviť a naservírovať aj skvelé momentkové scény. Jednotlivé diely sú absolútne vyvážené, prakticky tu nie je žiadna hluchá situácia ktorá by nemala čo ponúknuť. Prvá séria ukončená v správnu dobu a vynikajúco, keď sa človek vážne nemôže dočkať aby si hneď postil tú druhú. Chápem tu aj časté porovnávanie s Death Note, kedy takisto nastáva veľa situácii ktoré je veľmi tažké predvídať. Tým viac sa potom nedá ani uhádnuť ako tá ktorá scená vyhrotí, čo je presne to čo pri filmoch a seriáloch potrebujem. A tých pár trošku nelogických minút v celej dvojsérovej mašinérii tomu vážne nemôže uškodiť ani len esteticky. Zaslúžených 95 percent. Evangelion a Code Geass su zatiaľ najlepšie mech anime s veľmi silným príbehom a dokonale rozpracovanymi postavami (v tejto kategorii to samozrejme o niečo vyhral Evangelion ). Mimochodom hodnotiť CG po zhliadnutí jedného dielu, ako to tu podaktorí urobili je také scestné až sa mi chce plakať. ()

R2 (2008) (S02)

Ak sa to vôbec dá druhá séria dosiahla este lepsej urovne ako jej predchodca. Zaciatok necha vsetkych na pochybach co sa vlastne stalo v tom medziobdobí ktoré je zatiaľ divákovi zahalené ale prakticky hneď zo začiatku sa veci začínajú vyjasňovať tak aby mohol seriál nastúpiť na ten rýchlik ktorým bol poháňaný celú prvú radu. Pokračuje sa teda krásne a čisto v duchu prvých 25 dielov, s tým že príbeh, roboti, bitky a jednotlivé scény sú tu ešte lepšie, monumentálnejšie a vycibrenejšie. Na rad sa dostane aj viac psychológie postáv, ktorá je perfektne zakombinovaná do príbehu a akcie taže sa nikto nemôže sťažovať na nejakú nudu v rámci dlhých nič nehovoriacich fylozofických preslovov. A zakončenie seriálu je tak geniálne že to lepšie urobiť nešlo ani kedy sa tu všetci poskladali do kociek. Pre mňa jednoznačne vrchol anime tvorby a TOP anime. ()