Reklama

Reklama

Jesse Stone: Smrt v jezeře

(TV film)
  • Česko Smrt v ráji (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Držitel ceny Emmy a Zlatého glóbu Tom Selleck (Tři muži a nemluvně, TV film Magnum P.I.) se vrací jako policejní šéf Jesse Stone v dalším vzrušujícím pokračování série, natočené podle tajemných detektivních příběhů autora Roberta B. Parkera. Jako nový policejní šéf městečka Paradise ve státě Massachussets se musí Jesse Stone ihned pustit do vyšetřování brutální vraždy mladé problémové dívky, jejíž mrtvola byla nalezena v místním jezeře. Stone se brzy dozvídá, že zavražděná dívka bývala dříve školní premiantka, ale potom se - jakoby vnitřně zraněná - vydala na cestu sebezničení, jež skončila její brzkou smrtí. Nedostatek důkazů přivádí bývalého losangeleského policistu do Bostonu, ale reakce místního podsvětí příliš přívětivá není. Stoneova situace se ještě zhoršuje, když se musí vypořádat s případem domácího násilí, jež vyvrcholí smrtí. Do toho všeho svádí souboj se svým sklonem k alkoholu, bývalou manželkou a opravdu katastrofálním milostným životem. S rostoucím množstvím informací o dívčině nešťastné minulosti začíná mít Stone podezření, že bostonský svět bohatých lidí může se vším souviset a jeho posedlost případem roste. Stone je rozhodnutý, že vraha z rajského města Paradise předá spravedlnosti za jakoukoliv cenu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

V nedalekém jezeře se našla mrtvá žena již ve značném rozkladu a tak Jesse Stone začne pátrat po tom co se stalo a kdo to udělal. Mezitím řeší i jiné obvyklé věci, jako třeba domácí násilí. Viditelně se jedná o zlepšení díla. Tvůrci upustili od kriminálního žánru a pustili se do poctivé detektivky. A tak máme možnost sledovat napínavé pátraní po vrahovi. Tom Seleck je v roli šéfa policie a hlavním vyšetřovatelem vskutku neodolatelný. S tímto snímkem vyskočili tvůrci hodně vysoko. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Třetí filmový případ Jesseho Stonea si zachoval stejný vizuál a stejně vláčný styl vyprávění jako předchozí filmy a přestože dokonce využívá některé podobné motivy a stavební prvky, je opět trochu jiný. Zejména výrazněji melancholickou náladou, kde řešené případy, vražda školačky stejně jako domácí násilí, nejsou zobrazeny jako detektivní hádanka, vzrušující dobrodružství nebo akční zábava, ale jako velmi smutná tragédie, kterou zločiny ve skutečnosti jsou. I když je možná finále tak trochu nekompaktibilní se zbytkem filmu a dovedl bych si ho představit víc civilní, celkovou smutnou, zádumčivou, náladu vyprávění nijak výrazně nenarušil. ()

Reklama

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

každý má poněku jiný vkus, ti, kteří kritizují film za nedostatečnou akčnost by se měli poohlédnout jinde a ne mu tuto skutečnost vytýkat, nakonec já taky neodsuzuji akční filmy, kde jedna automobilová honička střídá druhou, přestřelky ohlušují a rvačky uvádějí v úžas svojí brutalitou....prostě tyhle filmy nevyhledávám a taky je nehodnotím. Tohle je spíš skvěle vizuelně a herecky zvtvárněná psychologická detektivka, přesně jak to vystihnul nash. Ale v tom filmu je i trocha naděje a víry v normálního člověka a scéna kdy ona černošská policistka sedí u lůžka kolegy v komatu a čte mu a její vysvětlení Soneovi, proč to dělá mně dostalo. Kromě toho mně ve filmu fascinují ještě tři věci - ono prostředí maloměsta od objektů počínaje až po onu podzimní náladu padajícího listí z nesčetných javorů, perfektní hudba a český dabing. Zdeněk Soukup dotváří Toma Sellecka ve stejně velkém stylu jako drívější mistři dabingu, kteří se bohužel denska vytrácejí čím dál tím víc.....no a když jsem tak vyjádřil svůj nezájem o akční filmy, musím na druhou stranu konstatovat, že závěr, kdy Stone zlikviduje dvojici největších gaunerů mně potěšil, to, že detektiv prokáže vysokou míru inteligence a představovosti ještě neznamená, že to musí být strejda, kterého na zem stŕazí každé fouknutí a který programove nenosí pistoli - aby si "neublížil"..... ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Vidím poprvé policajta Jesse Stonea a hlavně poprvé Toma Sellecka ve filmové roli. A paráda. Je to tak neskutečný elegán, všechno jsem mu žrala i s navijákem. To je skutečně ten tip herce, který umí diváka utáhnout jen na to, jak je klidný, nedává do hraní příliš grimas a těžkých pohybů. Jsem velmi mile překvapená:) ! ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Případ se jmenuje Death in Paradise, tedy Smrt v Ráji (Paradise je město ve kterém Jesse Stone (Tom Selleck momentálně "pracuje") CITÁT - V té vodě byla dlouho. Má jen jednu botu............ Tom Selleck má produkci a spoluúčast na scénáři. Tady už má Jesse svého nového psího společníka Zlatého retrívra. Opět se tu řeší dvě příběhové vyšetřovací linie. Divák je tak neustále ve střehu a nemá čas se nudit a při sledování filmu chlastat, jako hlavní hrdina. Ano Jesse je rozvedený alkoholik. CITÁT - Jsem cynický........... Hudba je opět povedená, scénář tu trochu hapruje, ale naopak se velmi povedly některé kamerové záběry. Zvláště ty snové vodní sekvence. 70% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Roberta B. Parkera. (Terva)

Reklama

Reklama