Reklama

Reklama

Jesse Stone: Smrt v jezeře

(TV film)
  • Česko Smrt v ráji (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Držitel ceny Emmy a Zlatého glóbu Tom Selleck (Tři muži a nemluvně, TV film Magnum P.I.) se vrací jako policejní šéf Jesse Stone v dalším vzrušujícím pokračování série, natočené podle tajemných detektivních příběhů autora Roberta B. Parkera. Jako nový policejní šéf městečka Paradise ve státě Massachussets se musí Jesse Stone ihned pustit do vyšetřování brutální vraždy mladé problémové dívky, jejíž mrtvola byla nalezena v místním jezeře. Stone se brzy dozvídá, že zavražděná dívka bývala dříve školní premiantka, ale potom se - jakoby vnitřně zraněná - vydala na cestu sebezničení, jež skončila její brzkou smrtí. Nedostatek důkazů přivádí bývalého losangeleského policistu do Bostonu, ale reakce místního podsvětí příliš přívětivá není. Stoneova situace se ještě zhoršuje, když se musí vypořádat s případem domácího násilí, jež vyvrcholí smrtí. Do toho všeho svádí souboj se svým sklonem k alkoholu, bývalou manželkou a opravdu katastrofálním milostným životem. S rostoucím množstvím informací o dívčině nešťastné minulosti začíná mít Stone podezření, že bostonský svět bohatých lidí může se vším souviset a jeho posedlost případem roste. Stone je rozhodnutý, že vraha z rajského města Paradise předá spravedlnosti za jakoukoliv cenu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Kouzelné městečko Paradise, sympatický šerif Jesse Stone v podání výborného Toma Sellecka a krásně pomalu plynoucí případ za případem v každém z filmů. Je málo televizních kriminálek co stojí za to a tahle série mezi ně rozhodně patří.Vše je tu uvěřitelné, reálné. Silné tři hvězdičky a jelikož jedno maličké přímořské městečko v Massachussets mám natrvalo vryto hluboko v srdci tak ještě jedna nostalgická navrch. A už se těším na příští úterý :-) ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

každý má poněku jiný vkus, ti, kteří kritizují film za nedostatečnou akčnost by se měli poohlédnout jinde a ne mu tuto skutečnost vytýkat, nakonec já taky neodsuzuji akční filmy, kde jedna automobilová honička střídá druhou, přestřelky ohlušují a rvačky uvádějí v úžas svojí brutalitou....prostě tyhle filmy nevyhledávám a taky je nehodnotím. Tohle je spíš skvěle vizuelně a herecky zvtvárněná psychologická detektivka, přesně jak to vystihnul nash. Ale v tom filmu je i trocha naděje a víry v normálního člověka a scéna kdy ona černošská policistka sedí u lůžka kolegy v komatu a čte mu a její vysvětlení Soneovi, proč to dělá mně dostalo. Kromě toho mně ve filmu fascinují ještě tři věci - ono prostředí maloměsta od objektů počínaje až po onu podzimní náladu padajícího listí z nesčetných javorů, perfektní hudba a český dabing. Zdeněk Soukup dotváří Toma Sellecka ve stejně velkém stylu jako drívější mistři dabingu, kteří se bohužel denska vytrácejí čím dál tím víc.....no a když jsem tak vyjádřil svůj nezájem o akční filmy, musím na druhou stranu konstatovat, že závěr, kdy Stone zlikviduje dvojici největších gaunerů mně potěšil, to, že detektiv prokáže vysokou míru inteligence a představovosti ještě neznamená, že to musí být strejda, kterého na zem stŕazí každé fouknutí a který programove nenosí pistoli - aby si "neublížil"..... ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Na detektivky se až na výjimky dívám jen jednou. Tato detektivní série mezi ty výjimky patří. Kdykoliv se s potěšením znovu podívám do městečka Paradise, jak si šerif Jesse vede. Zvláštní netypické krimi příběhy jsou velmi působivé způsobem vyprávění, komorní atmosférou, poetickou krajinou a sugestivní hudbou. A to nemluvím o mužném Tomu Selleckovi, který v roli málomluvného a překvapivě soucitného vyšetřovatele nepromarnil svou životní šanci. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Třetí filmový případ Jesseho Stonea si zachoval stejný vizuál a stejně vláčný styl vyprávění jako předchozí filmy a přestože dokonce využívá některé podobné motivy a stavební prvky, je opět trochu jiný. Zejména výrazněji melancholickou náladou, kde řešené případy, vražda školačky stejně jako domácí násilí, nejsou zobrazeny jako detektivní hádanka, vzrušující dobrodružství nebo akční zábava, ale jako velmi smutná tragédie, kterou zločiny ve skutečnosti jsou. I když je možná finále tak trochu nekompaktibilní se zbytkem filmu a dovedl bych si ho představit víc civilní, celkovou smutnou, zádumčivou, náladu vyprávění nijak výrazně nenarušil. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

V nedalekém jezeře se našla mrtvá žena již ve značném rozkladu a tak Jesse Stone začne pátrat po tom co se stalo a kdo to udělal. Mezitím řeší i jiné obvyklé věci, jako třeba domácí násilí. Viditelně se jedná o zlepšení díla. Tvůrci upustili od kriminálního žánru a pustili se do poctivé detektivky. A tak máme možnost sledovat napínavé pátraní po vrahovi. Tom Seleck je v roli šéfa policie a hlavním vyšetřovatelem vskutku neodolatelný. S tímto snímkem vyskočili tvůrci hodně vysoko. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Roberta B. Parkera. (Terva)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)

Reklama

Reklama