Reklama

Reklama

Jesse Stone: Smrt v jezeře

(TV film)
  • Česko Smrt v ráji (více)

Obsahy(1)

Držitel ceny Emmy a Zlatého glóbu Tom Selleck (Tři muži a nemluvně, TV film Magnum P.I.) se vrací jako policejní šéf Jesse Stone v dalším vzrušujícím pokračování série, natočené podle tajemných detektivních příběhů autora Roberta B. Parkera. Jako nový policejní šéf městečka Paradise ve státě Massachussets se musí Jesse Stone ihned pustit do vyšetřování brutální vraždy mladé problémové dívky, jejíž mrtvola byla nalezena v místním jezeře. Stone se brzy dozvídá, že zavražděná dívka bývala dříve školní premiantka, ale potom se - jakoby vnitřně zraněná - vydala na cestu sebezničení, jež skončila její brzkou smrtí. Nedostatek důkazů přivádí bývalého losangeleského policistu do Bostonu, ale reakce místního podsvětí příliš přívětivá není. Stoneova situace se ještě zhoršuje, když se musí vypořádat s případem domácího násilí, jež vyvrcholí smrtí. Do toho všeho svádí souboj se svým sklonem k alkoholu, bývalou manželkou a opravdu katastrofálním milostným životem. S rostoucím množstvím informací o dívčině nešťastné minulosti začíná mít Stone podezření, že bostonský svět bohatých lidí může se vším souviset a jeho posedlost případem roste. Stone je rozhodnutý, že vraha z rajského města Paradise předá spravedlnosti za jakoukoliv cenu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

??? ...přivázal jí ke kotníku závaží.a když se tělo začalo rozkládat, tak se ten provaz přetrhl a vzal s sebou i tu botu. - "Takže to byla vražda." - "Jen pracovní teorie." - Ne, skouřila se hašišem s dětma a jen tak ze srandy šla, sama se táhla lesem, kde ztrácela šperky, uvázala si na nohu kovadlinu a mrskla sebou do hlubin jezera. No jo, holka od rány. ~~~ Třetí Jesseho příběh je nějaký divný. Nejen, že by stálo za to ubrat 30 minut, ale taky by to chtělo trochu čerstvého vzduchu, jelikož jako celek je to stále poněkud ospale nudné, i přes ty mrtvoly a mlácené manželky. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Případ se jmenuje Death in Paradise, tedy Smrt v Ráji (Paradise je město ve kterém Jesse Stone (Tom Selleck momentálně "pracuje") CITÁT - V té vodě byla dlouho. Má jen jednu botu............ Tom Selleck má produkci a spoluúčast na scénáři. Tady už má Jesse svého nového psího společníka Zlatého retrívra. Opět se tu řeší dvě příběhové vyšetřovací linie. Divák je tak neustále ve střehu a nemá čas se nudit a při sledování filmu chlastat, jako hlavní hrdina. Ano Jesse je rozvedený alkoholik. CITÁT - Jsem cynický........... Hudba je opět povedená, scénář tu trochu hapruje, ale naopak se velmi povedly některé kamerové záběry. Zvláště ty snové vodní sekvence. 70% ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Třetí filmový případ Jesseho Stonea si zachoval stejný vizuál a stejně vláčný styl vyprávění jako předchozí filmy a přestože dokonce využívá některé podobné motivy a stavební prvky, je opět trochu jiný. Zejména výrazněji melancholickou náladou, kde řešené případy, vražda školačky stejně jako domácí násilí, nejsou zobrazeny jako detektivní hádanka, vzrušující dobrodružství nebo akční zábava, ale jako velmi smutná tragédie, kterou zločiny ve skutečnosti jsou. I když je možná finále tak trochu nekompaktibilní se zbytkem filmu a dovedl bych si ho představit víc civilní, celkovou smutnou, zádumčivou, náladu vyprávění nijak výrazně nenarušil. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Třetí díl série o detektivovi Jessem Stoneovi se veze v úplně stejném duchu jako ty předchozí. Pomalejší tempo vyprávění, nekomplikovaná a uvěřitelná detektivní zápletka doprovázena vedlejší dějovou linií. Je to natočené tak jednoduše a přímočaře, až je to vlastně dost svěží a díky nepřeplácané krimi zápletce to působí uvěřitelně. Je to přesně takový ten typ filmu na relax po náročném dni. ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Vidím poprvé policajta Jesse Stonea a hlavně poprvé Toma Sellecka ve filmové roli. A paráda. Je to tak neskutečný elegán, všechno jsem mu žrala i s navijákem. To je skutečně ten tip herce, který umí diváka utáhnout jen na to, jak je klidný, nedává do hraní příliš grimas a těžkých pohybů. Jsem velmi mile překvapená:) ! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Roberta B. Parkera. (Terva)

Reklama

Reklama