• Fr

..a z Růžou je taky něco novýho?…. Každý (asi) byl někdy na srazu. Nostalgicky zavzpomínat, podívat se pravdě do očí, jak ostatní zestárli :-)). I tady se vše točí kolem rozvedeného nevojáka Vikyho Cabadaje, kterého nápady jsou však poněkud vyčpělé. ,,Dřepkins“ už dneska nikoho nedostane. Díky M.Suchánkovi se dá říct, že je to i trochu komedie. Jinak se za přispění kýčovité kamery probírají všechny problémy světa. Ale asi to tak má být. Takže je to spíš o lidech, jenž nevesele rozjímají a o kterých nám chtěl režisér mnoho říct. Jen nenašel způsob. Jestli je toto okamžik, na který jste čekali 25 let, budiž. Já se raději vrátím ke kořenům. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.5.2009)

• choze

Úlet. Takový celovečerní zdramatizovaný dokument , který by mohl posloužit jako bonus na dvd k původnímu filmu. Čekal jsem, jaká na mě z toho sedne depka, jak všichni píší, ale vůbec mi to nepřišlo. Viděl bych to na přímou souvislost s tím, že jsem žádné z postav prostě nevěřil, i když ta jejich autobiografičnost je velmi zajímavá. Plusem budiž snad až moc dobře vystižená atmosféra topornosti, marnosti a trapnosti srazu po letech a kvalitní technická stránka.(9.6.2009)

• gilmore_girl

Pripomenuti starych hlasek by nemuselo byt spatne, kdyby bylo jen obcasne... naplnit tim pulku scenare je opravdu prusvih. Evidentne byli tvurci v koncich, protoze zbyle dialogy se nedaji poslouchat uz vubec. A co hur - vsichni za tech 25 let zapomneli hrat! Je pravda, ze v tak nulovem pribehu nemeli moc co, ale tvarit se jako po lobotomii je i v tomto pripade neodpustitelne. Jedna hvezda je za obdiv ke vsem, co se sli do tohohle paskvilu dobrovolne ztrapnit.(12.12.2011)

Tak si to shrneme. Už jsem zvykl, že v každém českém filmu musí být reklama na nějaký určitý výrobek, (tady si mnula ruce firma Becherovka). Taky jsem byl připraven na to, že se zde budou omílat vtípky z prvních Sněženek, které jsou dnes bezpochyby kultovním českým filmem. A taky že ano, dokonce i v přijatelné míře. Celý film je potom jedna velká smutná nostalgie, a když se na chatě Severka někteří spolužáci ze třídy sejdou, tak zjišťujeme, že jeden vedle druhýho je lůzr jak cyp. Jediný jakž takž v pohodě je Brzobohatý. Ale budiž. Ani to mi nevadilo. Celou dobu jsem si říkal, že možná vykouzlím i 4, ale pak přišlo posledních 10 minut... To jsem se musel hodně přemáhat, aby se to v mém hodnocení neodrazilo.. Až uvidíte, tak pochopíte, co jsem tím myslel. Takže na závěr: Sněženky a machři jsou v celku příjemným filmem, kterému se občas zasmějete, protože je tam dobrý vtípek, někdy zase, protože si říkáte, že to není možné, co se tam zrovna odehrává. Nebýt posledních 10 minut, jdu možná výš. Držel jsem se, abych nešel níž.(17.1.2009)

• Karlos80

Tak jsem se zas jednou po boku své přítelkyně vydal cestou necestou do jednoho nejmenovaného multikina, samozřejmě, že s obrovským očekáváním, jak jinak:-) Velký sál č. 1 dva dny po premiéře byl nabouchaný asi tak třiceti lidmi včetně dvou puberťaček před námi, které se neustále řehtaly, krkaly, prděly, komentovaly a řešily vše, co se včetně reklam na obrazovce objevilo, dokud je jeden neohrabaný dědek neokřikl, pak už byl klid...No, ale teď už k samotnému filmu, který, jak je tu už zvykem, prošel masivní megalomanskou reklamou, ale bohužel i značně rozdílnými názory. Tak už to ale bývá..No, upřímně můj pohled...Co byste chtěli? Všichni se změnili, někteří však vypadají ještě lépe a jiní si zas třeba sebeironicky utahují ze své váhy. Zpátky se vracet nedá a když, tak jen ve vzpomínkách, čas bohužel vrátit nelze. Socialismus střídá kapitalismus a s ním tedy přichází i nová doba, mentalita, myšlení, zvyky, návyky a já nevím co ještě všechno..Staré lyžařské kombinézy jsme vyměnili za nové luxusní, značkové, podobně jako lyže Artis a výbavu Botas za Rosignol apod., cigarety Lípy a Startky za Marlbora a telefonní budky za mobily zaplať pánbůh..Chlastu stále dost, ale mléko nebylo tentokrát žádné:-) Ač se tvůrci těchto Sněženek snažili, jak jen mohli, jedničku nikdy překonat nemohli. Inu, nastrkat do filmu osvědčené fórky, žerty a různé podobné situace a spoléhat se, že se to bude líbit, tím se dobrý film neudělá. Film byl, jak už jsme se dočetli, hodně předražen, ale znát to tu rozhodně není. Inu, jak víme, jednak kvůli přemrštěným požadavkům samotných herců, kteří dnes jen za děkuji hrát nebudou, dále třeba za pronájem, placení instruktorů ap.Čekal jsem samozřejmě víc, nakonec jsem však byl zklamán. Pár zábavných, krkolomných scén, pár nových fórků, divák se spíš zasmál z nutnosti s ostatními, v druhé polovině včetně nebývalého dramatu a vesměs otevřeného konce už skoro vůbec. Staré osvědčené hlody od starých pardálů člověk nebral až tak vážně a od všech to působilo víceméně směšně..Jako třeba hraní si matek od dětí na pubertální holky, která koho dřív sbalí. Dějově byl film strašně slabý, žádný pořádný scénář, pevná struktura a děj, který by dokázal zaujmout. Film tedy de facto o ničem, jen vzpomínky, jaké to kdysi bylo, s jedním předsevzetím to dnes po pětadvaceti letech napravit a vše uvést jaksi na pravou míru, ale ono se to jaksi nepodařilo ani tentokrát:-( Tak že by v trojce už jo? K jednotlivým rolím a hercům: Karel Mácha (Michal Suchánek), televizní celebrita s vlastní talk show, jediná postava z filmu, která stála za řeč, mě celkem bavil, dovedl být i nově vtipný. Radek Převrátil (Václav Kopta), inteligentní chlap, ale strašný pesimista bez iluzí a někdejších ideálů. Viktor-Viky-Cabadaj (Jan Duchoslav) s prominutím životní ztroskotanec, neměnící se, a člověk, ve kterém stále dřímá kus toho puberťáka jako tenkrát. Gesta, mimika stejná jako před X lety. Marika Kardová (Eva Jeníčková), která utekla, ale po letech zjistila, že o ni už nikde nestojí a tak by se chtěla uplatnit znovu, tentokrát v Česku. V rozhovoru s Máchou byla naprosto tragická. Profesorka Hanka (Veronika Freimanová), na které jediné stárnutí vůbec není znát, vypadá stále stejně skvěle, ostatní herečky ve filmu by jí mohli závidět a také závidějí. Suma sumárum, zbytečné pokračování, lidé chodili ze sálu a moc nadšeni nebyli. Jedna paní asi svým kolegyním z práce prý nedoporučuje, druhá říkala na rovinu, že to byly zbytečně vyhozené peníze. Krom nějakých náctiletých puberťaček, které probíraly co ten Viky, jak skončil, a co Karel Mácha a ten jeho syn a Cabadajova dcera. Nic nového pod sluncem. Po všech těch nemocnicích a různých pokračováních jsme už trochu zvyklí a možná se časem dočkáme i Sněženek po 40 či 50 letech, ale to už je nebude mít kdo hrát......Já se tedy ptám, kde se stala chyba, co vůbec na film říkají dnešní mladí a v čem film alespoň trochu dokáže zaujmout? Hodnocení za 2* je postačující a přiměřené, průměr to bohužel nebyl ale odpad vyloženě taky ne, a teď si kecejte co chcete... Zajímavé komentáře: Nathalie, Tetsuo, duklak2, tizi3.(21.12.2008)

• - Eva Jeníčková (Marika) a režisér Viktor Tauš mali počas natáčania milenecký vzťah, ktorý nakoniec v roku 2010 spečatili svadbou. (Raccoon.city)

• - Druhý díl s podtitulem »po pětadvaceti letech« vyšel celkově na 70 milionů korun nejen kvůli přemrštěným požadavkům herců, ale i kvůli rozhádanému štábu nebo obrovské spotřebě materiálu! (Karlos80)

• - Spoiler: Vedení KRNAPu vydalo zákaz k dosednutí helikoptéry u chaty Severky z důvodu hnízdiště chráněného tetřívka obecného. (hippyman)