• dobytek

Tenhle film jsem hodně dlouho ignoroval, protože jsem očekával nějakou sračku o tom, jak se všichni po těch 25 letech sejdou a bude to strašná "legrace". Ze začátku film tak opravdu vypadá a při většině pokusů o humor mi bylo až trapně. Už jsem si řikal, že to vypnu, ale najednou tam začaly takový náznaky, že jeden je totální zkrachovalec, druhej je alkoholik, všechny ty spolužačky jsou závistivý slepice a že to prostě asi až tak úplně sluníčkovej výlet nebude. Nicméně všechno to bylo takový nucený, nevěrohodný, scénář šustil papírem... Za totální scénáristickou zoufalost považuju to, že Suchánek hrál Suchánka. Jinak paradoxní je, že v původních Sněženkách mi Suchánek připadal ze všech těch mladejch herců asi nejpřesvědčivější, ale tady byl úplně hroznej. Duchoslav byl otřesnej už tehdy a tady jenom dokazuje, že i po 25 letech je to pořád stejně špatnej (ne)herec. Věrohodnej mi přišel jenom Kopta a Brzobohatý. Potěšil mě vyloženě anti-happy end. Ale na víc jak 2 hvězdy to nestačí.(3.12.2012)

Sněženky a machři sú presne taký, akých som očakával a aký sa "predstavili" v teasery. Obdobie 25-tich rokov sa prejavilo nie len na výzore hl. hrdinov, ale hlavne na ich životoch, pádoch či úspechoch. A presne o tom to celé je. Zatiaľ čo boli prvé/ý Sněženky a machři komédia o lyžiarskom a o všetkom čo sa tam dá zažiť(dva čaje, štyřy rumy) dvojka sa uberá iným smerom. Názov ...po 25 rokoch je viac než výstižný a samotné zobrazenie tejto myšlienky je žiaľ pravým opakom toho čo sa dialo pred spomínanými dvadsiatimi rokmi. Smiech a komédiu vystriedala depresia a zobrazenie tej druhej strany (krutej)reality. Čas plynie a s nikým sa nezahráva.. a ani sa našimi hrdinami. Dalo sa očakávať a nikto nič iné asi ani nečakal, než takýto film. A preto, že som dostal to čo som čakal i keď trochu viacej depresívne som spokojný. Cabadaj, Převrátil a Mácha sú späť, sú rovnaký a pritom tak odlišný. Určito to nie je film pre celú rodinu a nestane sa z toho hit. Ale to melancholické rozprávanie príbehu o onej generácie pôsobí skvelo. Ach tá nostalgia(a to som v dobe vzniku jednotky nebol ani v pláne :)(23.2.2009)

• Šakal

Zapnul jsem si TV jako kulisu k obídku, když jsem přišel ze zápasu futsalu a chystal se na Letnou (rozloučit se s podzimní sezonou ACS ) a musím říct, že mi oběd notně zhořknul. A To jsem si dopřával ovocné knediky! Musím konstatovat, přestože se nehrál žádný extra spiel match ( což je v poslední době bohužel pravidlem ), že tentokráte můj sportovní zážitek ( díky černošskému útočnému duu ) byl rozhodně větší, než- li by mi nabídla tato " Tv zábava ". Stačilo mi totiž 30min, abych naprosto setřásl únavu ze zápasu a naprosto se probudil. Nevěřil jsem vlastním očím. Mám silný pocit, že sledovat snímek byť jen o minutu déle, neobešlo by se to bez trvalé újmy na mém zdraví. Opět se potvrdilo pravidlo, že točit pokračování po x letech by se rozhodně nemělo. Nečekal jsem žádné zázraky, přesto: tohle předčilo veškeré moje nejhorší " očekávání ". Tohle nostalgické vzpomínání postrádalo jakoukoliv hloubku, nadhled, myšlenku, originalitu, formu. Vlastně téměř vše. Pokud se zbytek snímku ( který jsem neviděl ) odehrával v přesně opačném duchu, tak se tvůrcům za své hodnocení omlouvám. Něco mi však říká, že omluva nebude potřeba. Takhle sprznit originál, to by mělo být (snad) i TRESTNÉ! p.s. vůbec by mi nevadilo ( ba naopak ), že toto pokračování nesází na komediální stránku ( ono by to vzhledem k " časovému" posunu jednotlivých postav zřejmě ani neklapalo ), ale sází i na vážnější notu. Pouze tomu schází " jediné " : upřímnost, nadhled, opravdovost. 1* z nostalgie ke " starým dobrým časům".....(22.11.2010)

• Kulmon

Byl to průser nebo nebyl to průser? Nostalgická vzpomínka na dávno odváté sněhy. Člověka lidsky může zajímat, kam se jednotlivé postavy za čtvrtstoletí posunuly, ale tam jsme skončily. Dál se totiž nachází jen a jen tápání. Staré hlášky (je až k neuvěření co si tihle skoropadesátníci pamatují), které v novém hávu nefungují. Zase děsně cool nadávky (kurvapiča neboli ježkovy voči působí neuvěřitelně trapně). Některé naznačené dějové linie podivně vyřešeny. Pokud je něco jednoznačný klad, tak je to mládnutí Veroniky Freimanové. Je šukéznější než v prvním díle. Teď koukám, že to je prý žánr komedie. Ach tak, haha ...(22.11.2009)

• Sonnery

Byl nádherný teplý jarní večer. Venku svítilo sluníčko a parta magorů (včetně mé maličkosti) se rozhodla, že si venku protáhne svaly. Na nohy jsem obul kolečkové brusle a jako správný, každodenním pohybem ostřílený sportovec mé první kroky směřovaly na pivo ke stánku. Vládla dobrá nálada a kdosi prohlásil, že vlastní nové DVD Sněženek. S nadšením jsme všichni přijali návrh večerní projekce - bude prdel. Disk zmizel kdesi v mechanice a napětí se dalo krájet. Pak se objevil Viky, kterého jsme patřičně přivítali, a s pomocí čísla *1188 svolal ostatní. Najednou se to stalo. Místo party dospěláků majících v sobě kus bohémství, bláznovství a někde hluboko v sobě uchovaného mladého ducha, se dostavili zamindrákovaní nezajímaví a hlavně stále první díl rekapitulující strejcové a tetky. Deprese střídala depresi. Někde uprostřed toho 100 minutového zoufalství mě napadlo jestli by nebylo lepší, kdyby mě v mých nejlepších letech přejel autobus. Depresivní nálada už přešla z televize i na nás. A z nás na akvarijní rybičky ve vedlejším pokoji, které na truc plavaly břichem nahoru. Pokračující dějová melancholie mě kompletně celého pohltila a když film skončil, tak jsem se chtěl zabít.(12.5.2009)

• - "Sneženky a Machry 2" se snažil Jan Antonín Duchoslav, představitel Vikiho, zrealizovat několik let. (Pumiiix)

• - Některé scény, které vůbec ve scénáři nebyly, nebo byly jen naznačeny, byly nakonec tvůrci vymýšleny přímo na place. (hippyman)

• - Tento film navštívilo v kinech za první víkend 106 869 diváků. (Pumiiix)