DeLaMorte

Velká nostalgie-velké očekávání-velké obavy jaké,že to po 25ti letech bude?Velice příjemný začátek a představení starých známých...jenže..vtípky které jsme před 25ti lety slyšeli se vrací plus něco málo navíc.Díky starým obličejům se film celkem drží ovšem na můj vkus je příliš dramatický než komediální...ubral bych dramatičnost a přidal humor a věřím že by tento filmový návrat sklidil větší úspěch.Ovšem hodnotím 50% protože zas tolik mě film nenadchnul ba co ani nezklamal ()

Lukoboss

Tak nevím, jestli dvě nebo tři hvězdy, ale jasné je, že druhý díl se rozhodně nepovedl tak, jak by si divák představoval. Snaha vydělat peníze na staré dobré komedii ani nemohla dopadnout jinak. Duchoslav neumí hrát, hluchá místa, kdy nehraje hudba, nikdo nemluví a ani na plátně se nic neděje, opravdu nudí a krom toho ani 2/3 herců nepoznáte. Ještěže tam hraje Suchánek, který prostě nezklamal. Jako plus bych ještě zmínil kameru a pak závěrečnou dramatickou patnáctiminutovku, která byla ze života a působila dobře, bohužel se ale do kontextu celého filmu moc nehodila. Popravdě, zázrak se nekoná a ani jsem to neočekával. ()

Anticque

Nevím kde začít, ale jak je všem známo, nikdo asi nečekal od snímku bůhví jaký humor a vytříbený příběh. Přemýlání starých hlášek, vracení se do historie a neustálá snaha pobavit se nedostavila. 1,5 hvězdičky musím dát samotnému Suchánkovi, kterému jako jedinému role opětovně sedla a při každém jeho kousku jsem se musel zasmát. Scénář byl založený na jednoduchosti a melancholii, ale na komedii tu bylo příliš mnoho smutku a zbytečně si myslim. Samotné postavy nedokázali držet film nahoře a často děj zapadl kdesi hluboko do sněhu. Eva Jeníčková už nebyla ta, kterou kdysi kluci tak obdivovali ale jen obarvená plastika, která neměla čím zaujmout. Pokud vskřísit sněženky se nepovedl a stačí jen dodat: ,,Sněženky a machři, odpočívejte v pokoji´´. ()

LexBarker

Coby vrstevník protagonistů jsem se nebavil...Nuda a trapnost,jedině to snad zkrátit o hodinu,vyměnit režiséra a scénaristu upozornit na to,že podobné řeči a filozofování se hodí víc k šedesátníkům než k lidem sotva dorostlým středního věku... ()

ArdathBay

Vatózní a smrduté papírem je toto pokračování. Jediná zajímavá linie filmu by byla ta s se synem Máchy a pěkné dcery páně Cabadajově. Je sice průhledná jako horský pramen, ale alespoň je osvěžující. Jinak je to depka nejen pro účastníky zájezdu po 25 letech. Po pravdě řečeno nezasmál jsem se ani jednou ( což je chyba ) a nudil jsem se poměrně dost ( což je chyba daleko větší ). Sice dojde i na sex, ale ten je spíš pro německy mluvící občany. O prů.er se sice nejedná, ale ta hráz byla poměrně tenká... Update - Po druhém shlédnutí musím přidat jednu hvězdu - On ten život takový opravdu je (depresivní a neveselý) a film ho (jen) kopíruje. ()

Lencha

Co k tomu říct...od původního filmu, kterej byl mooooc zábavnej to má daleko, ale tak koukatelný to je. Dost opakovaných vtipů, Eva Jeníčková tu vypadá hrozně...nechápu ty chlapy, že se o ni i po 25 letech tak "perou", ale budiž. Nic novýho, ale neurazí. Byla jsem na tom v Gold Classu, tak jsem se u filmu aspoň dobře najedla:-) ()

LadyVader

Teda, na to že byl starej film opravdu docela komedie a tohle má označení jako komedie taky, s komedií to mělo pramálo společnýho. Přes komentáře který už hodně napověděly, jsem si říkala že tomu dám šanci, bohužel, obrovský zklamání, až moc depresivní, škoda :(. ()

sedm.1

Doufal jsem,že mě jednou nějaký Český film skutečně mile překvapí a já budu moci vyjímečně pochválit českou filmovou tvorbu.Ten okamžik přišel,ale že to bude zrovna u tohoto snímku,nad tím kroutím ještě teď hlavou.Sněženky a machři po 25 letech je něco,co mě skutečně mile překvapilo a to především svým dějem.Já čekal bláznivé pokračování prvního dílu,plného těch nejotřepanějších a nejstrašnějších postupů,kterými součastná česká kinematografie disponuje a velmi ráda a hojně jich využívá.Vulgarity,sex,trapné postavy,šklebení herců,pitomoučký děj a za každou cenu být prostě stále stoprocentně cool.A Sněženky a machři po 25 letech,ty k tomu sváděli vším.Ale kdeže,Sněženky a machři po 25 letech byli naprosto o ničem jiném.Nejde o žádnou moderní třeskutou komedii,ale o čisté drama(komedie???cože???),plné nostalgie a smutných životních osudů.Film se s nikým skutečně moc nemazlí a především po závěru jsem byl naprosto ohromen o jak vlastně depresivní podívanou jde.Drsný,nekompromisní,prostě skutečný život.Děj sice i hodně využívá a čerpá z prvního dílu,ale jeho vývoj je naprosto jiný,neočekávaný.Další velké překvapení jsou herecké výkony.Především u všech třech hlavních postav jsem měl obavu u jejich hereckých výkonů,ale všichni mě svými přirozenými výkony naprosto uzemnili a nejvíc pak Václav Kopta,prostě úžasné.A v neposlední řadě nesmím opomenout parádní doprovodnou hudbu,která film naprosto dokonale doplňuje.Sněženky a machři po 25 letech je prostě neočekávaná kometa v českých zatuchlých luzích a hájích a já na něm nejvíce oceňuji jeho neočekávané směřování.Obrovské překvapení,skvělý děj,skvělý přirození herci,skvělá hudba!!! ()

Firebug

Nevím, jestli by to šlo natočit hůře. Hlavně opakování 25 let starých hlášek je tak trapné, že to nemá obdoby. To vážně někoho baví? Když už chce snímek pobavit něčím svým, předhodí nám nějaký ten "komický" pád. Jednou ze židle, potom na lýžích, pak uklouznutí na sněhu. WTF? Duchoslav by měl mít na herectví zbrojní průkaz.. Radek John snad ztratil veškerou soudnost a ten rejža, to je kapitola sama pro sebe... ()

Cejny

Mnoho vzpomínek, starých vtípků, ale hlavně hodně melancholie. Nemůžu si pomoct, ale pokaždé, když vidím tento film, tak z něho mám vždy špatný, depresivní pocit. A takové nálady by snad komedie v divákovi vzbuzovat neměla, ne? 20 % ()

Metal Lord

Člověk nechce věřit, že už to budou čtyři roky, co jsme se konečně v kinech dočkali pokračování. S odstupem času se začaly množit názory, že už to není dobré, ani že už to není tak vtipné jako první díl. To by mě hrozně zajímalo, kde lidi přišli na to, že je jednička stavěná jako komedie, Mělo to sice vtipné pasáže, ale jako komedie to tvořené rozhodně nebylo,. S tímto názorem šli lidé do kin a proto to zklamání, ačkoliv si vůbec neuvědomujou, že dvojka je stavěná spíš jen jako drama, kde se vysvětlí, jak jednotlivé postavy dopadly. ()

gutshoter

Čekal jsem větší originalitu.... Tento film zřejmě neměl ani vzniknout. Pouze kazí celkový dojem z předešlého snímku, který je mimochodem skvělý a můj oblíbený. 90% -> 15% ()

herr_carter odpad!

Tento snímek by se taktéž mohl přiléhavě jmenovat "hovno s cibulí, aneb setkání kokotských neherců po 25 letech"...............moje hodnocení = 0 z 10. ()

vitekpe

Mozna to je dobre, mozna se to nekomu libi, ale ja vydrzel s vypetim vsech sil asi 20 minut a pak jsem to vypnul. Jenickova byla pekna a Brzobohatyho mi bylo lito. Tot vse. ()

Maark odpad!

Na úvod bych se rád zeptal, kde je těch 70 mil., které stál tenhle podivný pokus o komedii.(párty během natáčení a nafta do staré rolby není nejlevnější) Neustálé odkazování na první Sněženky a machry a citování(dnes už legendárních) hlášek opravdu nepomohlo. Rád bych napsal ve které části filmu spadnul řemen, ale on ho někdo vůbec nenasadil. Hledám na závěr něco pozitivního, ale bohužel. Tenhle film se opravdu nepovedl.. ()

joylis

Rádoby dramatické a vtipné pokračování mě ani moc nezklamalo, protože jsem od něj nic neočekávala. Od začátku filmu jsem tušila, jak skončí. Je pln prvoplánového ,,humoru´´ a hlavně reklam na lyžařské potřeby a alkohol. Dvě hvězdičky ode mě získává film díky roli Kluka 3 (M.Macho), jenž učinil alespoň některé scény vtipnými. ()

Kanibal

Do kina jsem šel raději bez očekávání a vyplatilo se. Bez předsudků se dá říct, že vás tenhle film nebude nudit, je co sledovat... ale je tu pár ale. Přes jistý talent, který Tauš projevuje při přenosu obrazové lyriky a jisté melancholie na diváka dochází až často ke krokům vedle - podivně přehnané detaily na tváře, trochu zmatečné ostření, umanuté opakování detailů na cigaretu... A pak ty dialogy. Ty tak šustí papírem a jsou často vyloženě špatně podané. Celkově herce spíš chválím, někdo mě vyloženě nezklamal. Samozřejmě po filmu, který milují tři generace těžko mohla přijít plnohodnotná náhrada, ale naštěstí nedošlo k vyloženému průseru. ()

bari68

Opakovaný vtip už nie je vtipom....V prípade Snežienok to platí dvojnásobne.Nostalgické ohliadnutie za starším originálom vážne nevyšlo až tak dobre.Na druhú stranu , kto (náhodou) nevidel Smyczkov originál ,sklamaný až tak nebude.Vtipné, vážnejšie chvíle , zábava a gagy z prvého filmu boli už obohrané a ich sila už v Taušovom filme nie je..Bohužiaľ tieto aspekty sú veľkou achillovou pätou všetkých pokračovaní,takže od hodnotenia ,,dostatočne,, veľa nechýbalo.Slabé 3*. ()