Uherská šlechtična Erzebet Bathory je bohatá, obdivovaná… a obávaná. Její krása je údajně draze vykoupena krví nesčetných nevinných obětí, v níž se koupe, aby si uchovala svěžest mládí! Kam až je ochotna zajít pro lásku a kde leží hranice mezi pravdou a mýtem? (oficiální text distributora)

Ondra.kabrna

Ano, nelze to nesrovnat s Bathory! Ale já můžu s klidným srdcem říct - "Líbilo se mi to!" I když se to může zdát, jako hodně zkrácené a osekané, na mě to tak nepůsobilo. Moc se mi líbila Julie v hlavní roli. Moc, moc pěkné! ()

kecka007

jednu * dávám za mrazivě neuvěřitelnou podobu hlavní hrdinky se skutečnou hraběnkou. Jinak příběh je hrozný Darvulia absolutně nesplňuje svojí úlohu škaredé stařeny a je zde spíše za milou paní co bezmezně miluje Alžbětu Bathory. S filmem Bathory se to vůbec nedá srovnat. Ani Konec Hraběnky zde není jasně vylíčen prostě hrůza... ()

Dr.dogous

Záhadný příběh čachtické hraběnky, krutovládkyně ze 17.století. Kdyby ji včas její ochranná ruka jednu vrazila, nemusel její sadistický charakter rozkvést. Láska je láska, i největší vražedkyně všech dob umí milovat.. Zatímco Turci sekali hlavy Uhrobaronům, hraběnka se mohla nerušeně vyžívat ve své vraždící mánii. 65% ()

B.e.r.n.y

"Bože, my jsme si stvořili tebe, abychom nasytili a uspokojili svůj strach a nevědomost, protože máme tolik otázek a tak málo odpovědí." Čachtická paní v podání Julie Delpy nevypadá vůbec špatně a mně se skutečně toto filmové zpracování líbilo a nenudilo. I prostředí čachtického hradu působí správně depresivně. Snad jen mohlo být více času věnováno nakládání s "vyvolenými" dívkami. 76% ()

Trescha

Původně jsem tenhle "velkofilm" nechtěl ani komentovat, ale pokud přijde mařka, která si sama napíše scénář,hudbu ,zrežíruje si to a ještě navíc si vytře nehorázným způsobem prdel s velikánem slovenského filmu, tak se k tomu vyjádřit prostě musím... Ne, není to velkofilm,ne určitě to nestálo majland, ne, opět to nenaplnilo mou představu o filmu jenž mapuje život Eržebeth Bathoryové, ovšem bylo to na míle blíže legendě krvavé hraběnky než Jurajova drahá sračka. ()

Baroque

nič výnimočné, ale zhliadnuť sa to dá. je to však dosť kontroverzné. ani-ani. taká mela spriadaná zo zmiešaných pocitov. zbytočne prepoetizované. výkon julie delphy je však naozaj slušný. ostatní herci vo mne nezanechali nejaký zvláštny dojem. na fakty sa samozrejme nebral ohľad ani náhodou. účel svätí prostriedky. v prospech konzumu. ja však neľutujem času, ktorý som tomuto filmu venoval. aspoň to nie je tak prestrelené, ako by si žiadal krvilačný divák. nečakajte horror. skôr "historický" a lyrický experiment. jakubisko sa môže hanbiť. a to tento film nie je žiadna sláva. ()

Nick321

Mnohem lepší než ten český nesmysl Bathory natočený o rok předtím. Vítejte mezi maďarskou smetánkou na přelomu 16. a 17. století. Plesy, sňatky, válka s Turky, intriky, církevní rozkol, tajné sexuální choutky a v neposlední řadě strach ze smrti a touha po omlazení. Hraběnka Báthoryová je ve filmu zamilována do šlechtického mladíčka, který je ale ovládán svým otcem, jenž chce především vyřadit ze hry silnou konkurentku a zmocnit se jejího majetku. Zmítaná nešťastnou láskou naléhá na svou přítelkyni, aby její zevnějšek omladila až nakonec přijde ke stejnému resumé jako údajně Kleopatra nebo literární hrabě Dracula. Že krev je život. A tak začne likvidovat svoje obyvatelstvo, její přítelkyně Darvulia ji upozorňuje že krev ji neomlazuje, naopak začíná být cítit smrtí. A než se nadějeme, po kočáru hraběnky létají kameny, lid se bouří a není příliš složité jí dokázat vinu. Nevěřím, že by si tolik lidí nejen ze šlechty ale i z prostého lidu vymyslelo tu samou báchorku. Skvěle natočený film o hraběnce-netvorovi. ()

Anglofile

Takove jakoby dokumentarni, chybelo tam vic vasne a citu. Julie Delpy neni spatna herecka, ale neco tomu proste chybelo, presto jsem to shledla radeji nez Jakubiskovo otresne dilo. ()

kanidj

Na tomto diele Julie Delpy je vidno ako sa veci robiť nemajú. Celý dej okolo Bátoryčky je až okato odbitý pár vetami na začiatku. Aj cez to všetko veľké snaženie urobiť historický film, scény pripomínajú skôr divadelné kulisy. Nehovoriac o tom, že s Čachticami a celkovo s rakúsko-uhorskom to nemá vôbec nič spoločné. Julie sa snažila urobiť svoju verziu krvavej panej čo sa jej do istej miery podarilo a krvi je tam tento krát trocha viac ako v Jakubiskovej verzii. Ťažný bod príbehu chcela však preniesť na zobrazenie lásky medzi Bátoryčkou a mladým Štefanom Thurzom. Nedá sa nepovšimnúť si že mladý Daniel Brühl tam pôsobí ako mladý zajko a nie ako historická postava. Na rozdiel od toho obraz Darvulie ako peknej mladej čarodejnice, ktorú stvárnila Anamaria Marinca sa mi páčil trocha viac ako Jakubiskov obraz. Ak chcela Julie povedať, že ženy sú oveľa krutejšie ak ide o muža ich srdca tak sa jej to podarilo. Ale spájať to s Bátoryčkou asi nebol dobrý nápad. Možno to chcelo vymyslieť nejakú inú postavu zlej hradnej panej a bolo by to ako príbeh celkom obstojné. No u mňa je to jedna hviezdička za pekné a vyrovnané hranie, ktoré predviedla Anamaria Marinca. ()

monarchistka

To má být životopisný film o Alžbětě Báthory? Vždyť je to hrozné! Sakra kde je uherská móda, tohle se v Uhrách v té době vůbec nenosilo. Je vidět že paní režisérka si celý ten děj přenesla do své země a historická fakta jí také nic neříkají. Zaskočilo mě že palatýn Thurzo požádal Báthoryovou skoro o ruku ale přitom tou dobou musel být ženatý s Alžbětou Czoborovou, která ho ve skutečnosti přežila. Aspoň si Delpy mohla prostudovat rodostrom a zapamatovat si některá jména, potom by to nebyla taková kravina, no a samozřejmě letopočty... Abych nebyla tak zlá, dávám aspoň ty 3 hvězdičky za téma a docela dobrou kameru. ()

syslicek1

Jako plus tohoto filmu oproti Jakubiskovo ztvárnění vidím to, že přeci jenom se trošku dějově snažili přiblížit knižní předloze (myslím tím krvavost hraběnky), bohužel dějově už to příliš zábavné a poutavé není. Julii Delpy mě herecky příliš neoslovuje a musim říct, že Anna Friel se mi na krásnou hraběnku hodila víc, přeci jenom jsem si Alžbětu vždy představovala jinak než zrovna s tváří Delpy, ale nakonec musím s odstupem času říct, že jí dokážu v roli skousnout. Ovšem opět nechápu vymyšlené fiktivní postavy (stejně jako v Bathory), nebo spíše pokud už si scénář vyžaduje postavu navíc, proč nevymyslet spíše naprosto smyšlenou postavu než např. syna hraběte Thurzy, jež je jistě historicky doložitelné, že nikdy nikdo takový nežil. Ale to už jsem jen "kdyby", tedy za mě má paní Delpy půlku, protože tak nějak na mě film působil, tak nějak polovičatě. ()

forLeni

Také jaksi nechápu tak slabé hodnocení. Mě se film líbil mnohem víc než Bathory od Jakubiska, který na mě působil komerčně a nerealisticky. Tento film byl mnohem více syrový, temnější a já mám takové historické filmy ráda. ()

venedikt

Nechápu proč tady nekdo píše o Jakubiskovi, když je to úplně jiný film, no ale kdyz bych mel srovnavat tak Juraj měl film velmi dobré natočený, jen mi tu nejak nesedela jeho verze Čachtické paní, kde ona nakonec působí jako nevinna blazniva chudinka, do všeho zapletená, naopak, tato verze příběhu v tomto filmu se mi víc líbí, ze se opírá o skutečnou legendu, krvelačné, kruté, neústupné, a sadistické ženy. To že byli panovníci te doby krůtí, aby si pořídili vše ostatní je skutečné. Ona ovsem předčila hranice vkusu a etik natolik, ze si ji soudci zacali všímat. Jeste mě napadá Vladan Tepes ten jediný se ji rovná, ba skutky předčí, tresty nabodávání lidí na kůl. Když o tom tak přemýšlím, ti dva by se k sobe náramně hodili, a vytvořili by peklo zkutečné a fyzické... kolem sebe a ostatnich. Presto ale faktem zůstává, ze nikdo z nich se jeste nedržek knihy Jozo Niznanského tolik, který ztvárnil legendu paní krutosti nejlépe....Doufám, že se toho chytne někdo fakt dobrý a talentovaný, protože nároky jsou vysoké. Československá produkce vůbec není i špatný nápad, vždyť o tom víme všichni i více, nez lidé v zahraničí... ()

MRParis

Moc krásné vyobrazení života hraběnky Bathoryové kde vůbec nejde o krvavé lázně ale o romantický příběh dvou velice sympatických lidí jako je Julie Delpy a Daniel Brühl podle mě mnohem lepší a zajímavější než Bathory od Jakubiska. ()

Hornet.CZ

39% / Neviděl jsem nic předtím na toto téma, o této paní jsem pouze slyšel něco málo kdysi, avšak rozhodně to nic nemění na tom, že nejde o nic excelentního. Ze začátku se film tváří pěkně a chvílemi sem ani nechápal, tak slabé hodnocení ale v průběhu času sem zjistil, že scénář je mírně odfláknutý a nudný, herci po první čtvrtině přestávají být přesvědčivý a film pak padá a padá, mimo vraždění děvčat a sexuálních hrátek se po první půlce tam již prakticky nic dalšího nevyskytuje a tím se vám film dokáže dost zhnusit, že ani nevíte proč jej vůbec sledujete. Celkově jde o mírný podprůměr, kdy ze začátku máte dobrý pocit ale postupně zjišťujete, že film je nezajímavý a uspěchaný, za mě doporučuji pouze v případě, že potřebujete kulisu k jiné činnosti. ()

Dodge-I

...Delpy se s těmi historickými fakty ve scénáři moc nemazala... No co už - další pokus o dobovou fresku s osudovou ženou, který se moc nepovedl. Ale šít celkem umí ;-) ()