Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

zuza99

Tleskám. Dle mého "odborného" názoru je Klub poslední naděje film, který by měl získat několik Oscarů. Minimálka Jared Leto a Matthew McConaughey, kterým jsem to sežrala celý od začátku až dokonce. Strašně strašlivej doják, ale tak moc, že se to snad ani popsat slovy nedá. Bohužel nedokážu lépe vyjádřit mé nadšení z filmu. 5* (100%) ()

jefff

McConaughey letos válí a (bohužel) musím uznat, že Oscara si jednoznačně zasloužil a DiCaprio s Phoenixem si musí prostě zase počkat. Klub poslední naděje je fajn v tom, že není jednoznačně Oscarově směřovaný, i když při točení si asi uvědomovali, že aspirant na plešouna to bude. Tempo trochu ustanulo na konci, kde jsem se začínal nudit místo toho abych finále prožíval. A konec mě nechal chladným. Tohle porota udělala dobře - herec si sošku zasloužil, filmu postačila nominace. ()

Aberforth

Dobre..McConaughey bol výborný, Jared Leto ešte výbornejší, ale aký to malo všetko zmysel? Filmov o takýchto budovateľov vlastnej kariéry je skrátka už veľa, nepomôže tomu ani realny základ a nejaká tá choroba. Žiadne emocie, žiadne zapamätovatelné úseky, chvílami dobrá hudba, prostredie hnusné a záver tiež nepriniesol nič prevratné. Pre mňa priemer. ()

Hollohlaway

Filmařské řemeslo výborné a co hlavní dvojice předvádí, je neuvěřitelné. Herecky je těžko co vytknout. Ovšem byť je téma zajímavé, není strhující a film plný umírajících a nemocných lidí mě prostě nebavil víc než na tři hvězdy. ()

tommmy89

Životný príbeh Rona Woodroofa by oslovil nejedného náročnejšieho diváka/čku. Dej sa viaže na viacero skutočných faktov, ktoré sa nedajú ovplyvniť skrz zákony a dnešnú birokraciu. Mám rád filmy motivované skutočnými udalosťami, prostredie v akom sa odohrával i tento film, ale čo je veľa, to je veľa. Film má dosť obšírny dej a je prehnane dlhý. V skratke sa jedná o chorích pacientov s AIDS, čo je všeobecne známa a nevyliečiteľná choroba a boj sprevádzaný nielen s chorobou samotnou, ale i s vládou, ktorá im zväzuje ruky ... 3,5* ()

BloodMax

Oscarový film, který je plný zvratů, nečekaných situací a očekávání, že to snad dobře na konci dopadne. Miluji filmy, které jsou skutečné, hezky podle pravdy... Příběh o HIV, AIDS, drogách, sexu, alkoholu a touze po životě. Když Vám doktoři oznámí, že máte před sebou 30 dní, tak asi opravdu člověk začne žít naplno. Děj byl suprový, herci excelentní, za mě prostě 100 %. Matthew McConaughey a Jared Leto předvedli vážně hezký kousek ze svého umění..ono nestačí jen dobře nalíčit herce. Je umění udělat ze sebe někoho jiného - u Matthewa to byla proměna jak hrom...byl z něj úplný "kostlivec" :-) ()

venca163

Šel jsem do plnejch. Dallas Buzers Club je taková malá lahůdka se spoustou slaďoušků, poctivejch homofóbních usedlíků a hromadou předsudků, ale nejvíc exceluje tim soubojem jednotlivce proti státnímu aparátu, potažmo svýmu osudu (bez všech těch patetickejch, hrdinskejch a oduševnělejch sraček co jsou ve Philadelphii). Minimálně jedna hvězda za Matthewovo přízvuk (jako v každym filmu), další za jeho knír, brejle, auto a otevírání dveří brokovnicí. (95%) ()

netahlo

Kloboucek dolu predtim, jak se dokazal Matthew McConaughey s touto roli popasovat! Nejen herecky (extraliga), ale co pro ni musel obetovat. Takhle dramaticky zhubnout, to uz musi byt clovek velky profesional. Na zacatku jsem se ho doslova lekl (jeste mam v zive pameti jeho nabusenou figuru ve filmu Mud) a myslim, ze jsem nebyl sam. Herecky pak exceluje a film jednoznacne tahne. Jeste jsem nevidel Vlka z WS a nepochybuji o tom, ze Leo tam predvadi tradicne vynikajici vykon, ale zatim je mym favoritem pro nejlepsi herecky vykon roku prave rodak z Texasu! EDIT: Po shlednuti Vlka z Wallstreet konstatuji, ze Matthew Lea jasne prevalcoval a soska musi byt jeho! ()

Babous

Dvě hodiny to hraje na city s jasným cílem: nasbírat co nejvíc filmových cen. Citové vydírání, syrové pojetí, téměř dokumentární styl. Nic pro mě. ()

civrss

Životní výkon Matthew McConaughey v příběhu, který opět ukazuje odpudivou sílu byrokracie, kterou jsme si ve světě vytvořili. Skvělý snímek, korunovaný silnými hereckými výkony všech hlavních zúčastněných. Po tom, co oba herci do filmu vložili, opravdu klobouk dolů. Po tom všem, co nám chrlí Amerika za popkulturní sračky je tohle opravdu příjemná nezávislá filmařina. A pokud Oscara vyhraje Matt místo Lea, zase tolik se zlobit opravdu nebudu. ()

Maynard.

Oskarovej kousek a to hned ve dvou mužských kategoriích (hlavní a vedlejší herci). Hlavní herec podle mě nezaslouženě, páč dostat sošku jen za to, že zhubneš není podle mě to sprácný kritérium. Vedlejší herec naprosto zaslouženě, páč nejen, že zhubnul, ale zahrál roli bukvičáka naprosto dokonale. Leta mám celkem dost rád právě proto, že je to podle mě blázen :o). Jinak se jendá o precizní drama, které má největší sílu v příběhu. Ten je od začátku depresivní a beznadějný i tak se ale ve filmu najde pár hezkých míst. Musí to být hrozný, odnýst si od doktora diagnozu, že se dožiješ max.30 dnů, brr. NAkonec to dopadlo dobře a týpek se dožil o 7 let víc (co víc si přát). Tenhle film stačí vidět tak jednou, dvkrát za život a přes to se mi líbí... Je to holt všecko smutný a beznadějný. ()

sedm.1

Ano, toto je klasický případ snímku, od začátku okatě pokukujícího především po festivalových úspěších a zpracovaný s nemalými oscarovými ambicemi. Obojeho se i následně dočkal a já mohu nyní po jeho shlédnutí konstatovat, že v tomto případě v jistém směru oprávněně. Tedy především co se Matthew McConaugheye týče, ano, jeho Oscar je zasloužený, ikdyž ho stejně měl dostat Leo, ale OK, beru to, i Matthew podal skutečně fantastický výkon, pro svou roli nekompromisně zlikvidoval svou vypracovanou muskulaturu, svou postavu ztvárnil skutečně přesvědčivě, emočně silně, prostě strhujícím výkonem, který byl více než působivý a po zásluze oceněný. Co ovšem nechápu, tak to Oscar za vedlejší roli pro Jareda Leta, kdy jsem ovšem přesvědčen, že více než Letův výkon filmovou akademii zajímalo přihřátí si polívčičky u další z mnoha menšin, ostatně tak to ale funguje při udílení už celá léta. Nicméně, pro mě letos stejně nesmyslné ocenění jako pro Lupitu Nyong´o z 12 let v řetězech. Co se zápletky týče, spíš než ve vývoji samotného příběh spočívá její síla v její dramatizaci a emocionálním dopadu, podpořeném navíc závažným tématem točícím se kolem AIDS, což je také sázkou na úspěch jak u kritiky, tak u publika. Jinak, hodně mě zaujala atmosféra, ze které byla znatelně cítit dobová nervozita pramenící ze závažnosti oné nemoci, hejbající celou společností a samozřejmě i velice vypjaté mezilidské vztahy, vyhrocené až do absurdních rozměrů. Tvůrci se tu pak samozřejmě navíc pustili i do ataků na všemožné korporace a lékárenské konglomeráty a do dalších politických a ekonomických habaďůr, spjatých s daným příběhem, ale to už na mě zapůsobilo jaksi možná navíc, naštěstí to tu je nastíněno ale jen dost okrajově a důraz je tedy naštěstí kladen především na osudy jednotlivých hrdinů, bojujících s touto nemocí a to bylo jen dobře, protože to bylo opravdu fungující a působivé . Zkrátka, Klub poslední naděje je především díky výkonu Matthew McConaugheyho opravdu emočně silným filmovým počinem, příběhově mě to tedy zas až tolik neoslovilo, ale o výrazný a působivý film jde každopádně. ()

herr_carter

Tak jako sílí můj obdiv k Matthewovi, stejně tak on zraje herecky jako víno. Který jiný herec by taky kvůli roli ve filmu ztratil bezmála 30 kilogramů tělesné hmoty a svou roli zahrál pak s takovou grácií, že mu člověk pak tu nemoc fakt věřil. Druhý herec z ansámblu, Jared Leto se svojí role nemocného travestity zhostil naprosto famózně... Tady prostě bylo znát, že ti dva věnovali přípravě tohoto snímku neskutečnou porci času a úsilí. Celý film jsem hltal až do poslední minuty, až do titulků. Nepamatuju se, že by nominace na Oscara za hlavní mužskou roli byla kdy tak jasně předem daná........................moje hodnocení = 9 z 10. ()

srbak

Na to, že ide o Klub poslednej nádeje dáva film divákovi až príliš veľkú nádej a vieru v happy ending. Zatiaľ čo úvod láka na skvelú ''rozbíjačku'' kde sa bude všetko mrdať, šňupať a na všetko srať po prvej 30-minútovke prichádza klasický hollywoodsky drama film v trochu menej bežnej hre na city. Trošku síce nechápem nadmerné pozdvihovanie (homo)výkonu Jareda Leta , voči McConaugheymu nemám najmenšie výhrady (no.1), pretože z filmu robí inú triedu než na akú je bežný divák zvyknutý. Vonkoncom pekné divadielko! ()

Chegi

Jedním si můžete být jisti: hlavní hrdina není klaďas. AIDS nedostal náhodou a nebojuje proti národní zdravotní agentuře proto, že by byl samaritán. Jde mu o vlastní přežití. Ale Ron Woodroof se nevzdává, přestože mu lékaři předpovídají měsíc, on žije a to jen díky neschváleným lékům, které prodává se svým zprvu nechtěným partnerem, kterého naprosto úžasně ztvárnil Jared Leto (můj oscarový tip). Není třeba tu popisovat, že FDA se snaží jejich "podnikání", které ji připravuje o velkou sumu peněz, připravit všemi možnými prostředky. Asi nebudu spoilerovat, když řeknu, že Ron nakonec zemře, ale odhad lékařů překoná více jak 90x a během toho času pomůže oddálit smrt spoustě lidí a jeho samotného nemoc razantně změní. Pro mě horký kandidát na únorové ceny. (89. hodnocení a 17. komentář) ()

klukluka

Spojené státy jsou podle toho, jak je ztvárňují někteří filmoví tvůrci, zvláštní, extrémně tvrdá a nelítostná země. Takže i chlapík, kterej má smrt na jazyku, cítí potřebu začít vydělávat škváru. Na tomhle filmu velice oceňuji, že se nám nesnažili vnutit myšlenku, že to dělal z hedonismu, z lásky k bližnímu. Dělal to kvůli sobě, a potom teprve kvůli druhým, stejně nemocným lidem. V těžké chvíli vycítil šanci a chopil se jí. Už jen proto šlo jistě o mimořádného jedince. Mimořádné byly i oběti, které tomuto filmu přinesl McConaughey. Tohle byl výkon na hranici sebezničení. Být jeho žena, mám o něj strach. Životní role? Někdo o tom snad pochybuje... ()

666Carnage

Matthew McConaughey, ten pán je čim dál tim větší frajer. Film zahraný na jedničku se svižným tempem. Asi Vám to obrátí život když se dozvíte takovoudle bombu "Dobrý den máte HIV a máte 30 dní" a i doktoři se můžou zmílit. Stačí jen mít odhodlánía můžete změnit nejden sebe ale i život ostatním. A další pochvala patří Jeredu Letovi protože svojí roli zahrál výtečně :) u mě za 4* :) ()

matolas

McConaughey ako nesympatický, no odhodlaný Južan, ktorý sa chce postaviť farmaceutickým firmám. Perfektný, vycibrený výkon, ktorý si zrejme tú sošku zaslúži, no film si ju nezaslúži. Je zvláštne chladný a snaží sa byť príliš znepokojivý, či už vďaka postave Jareda Leta, alebo celkovým vizuálom a tam, kde si to pýtalo nejaké emočné vypätie to zrazu skončilo, zvláštne. Tak či onak je to film skvelý, no zďaleka nie dokonalý. (Tiež sa vám zdalo, že zvukári používali zvuk otvárania dverí z Maxa Payna? :D) ()

Mistickzz

Neviem, na tento film som sa dosť tešil a nebolo to zlé, to ani náhodou, Matthew McConaughey sa postupne ale isto zbavuje nálepky romantického herca a strieda jednú skvelú rolu za druhou a comeback Jareda Leta je tiež príjemným prekvapením, ale čo mi na filme asi najviac vadilo bola jeho dlžka, ktorá nebola rovnomerne vyplnená a všetky tie podivné charaktery mi až kazili chuť do jedla. Keby môžem dať 3 a pol hviezdičky tak určite dám. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm