Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

Platom

Přiznám se... O snímku jsem si před jeho zhlédnutím nezjistil vůbec nic - občas to tak dělám v rámci většího překvapení z filmu samotného. Hned v prvním záběru, kde se objevil Matthew McConaughey jsem si byl jistý, že se bude jednat o silné drama s nemocným hlavním hrdinou. Kam se podělo vypracované tělo tohoto sympatického herce, to je mi záhadou. Tak jako tak, dnešní filmařina asi není jen o precizní herecké práci, ale herci mnohdy sahají po holících strojcích, vražedných dietách, atd.. Pokud zmiňuji výraznou změnu fyzického vzhledu u McConaughey, nesmím opomenout jeho hereckého kolegu Jareda Leto. Ten nejen, že drasticky zhubl, ale ještě ztvárnil naprosto dokonale roli transsexuálního homosexuála, za kterou si právem odnesl nejvyšší herecké ocenění. Musím podotknout, že oba hlavní aktéři byli skvělí. Příběh byl o to zajímavější, že se jednalo o přepis skutečné události a i když byl konec očekávaný, na jeho síle to rozhodně neubíralo. Film doporučuji všem, kteří si myslí, že jejich život je na nic a nevědí, kudy kam.. a dále samozřejmě těm, kteří mají rádi kvalitní film. ()

piranha

Korupce ve farmaceutickém průmyslu je určitě téma, na které se vyplatí občas zaměřit pozornost už jen kvůli osvětě. Tady to filmaři navíc zvládli i parádně zfilmovat. Zajímavá je i proměna hlavních postav. Zatímco Matthew McConaughey si z jednoznačně odpudivého zevnějšku ke konci přece jen trochu polepší, Jared Leto lavíruje mezi docela pěknou ženskou a nechutně vyhlížejícím transsexuálem až do své filmové smrti. ()

Helldo

Dallas Buyers Club je výborný film. McConaughey také skvělý a kdo film viděl, udělení oscara nemůže zpochybnit. Celkově snímek netlačí na pilu a využívá potenciálu příběhu samotného. Někomu to možná může být málo, ale z mého pohledu to bylo přesně takové, jaké jsem si přál. 4½ * ()

Matli

Průměrný skutečný příběh o někom kdo má AIDS a jak se s tím vyrovnává a vyrovnává se s tím fakt dobře a zajímavě. Takže velmi dobré tři hvězdičky, ale poctivou hvězdičku přidávám za výkon Matthewa McConaugheyho, to co předvedl, klobouk dolů a to nemluvím o tom, že kvuli roli zhubl 21 kilo. 76% ()

adriane9

Nemůžu uvěřit, že někdo tak nádhernej jako Matthew, bude ve filmu tak odpornej :).. Což ovšem jen dokazuje jak se dokáže do role vžít jak dokáže zahrát ztraceného muže se smrtelnou nemocí. Příběh Rona je neobyčejný a rozhodně vás vtáhne a nepustí ani nějakou dobu po shlédnutí filmu.. ()

frolish

McConaughey vyborny, formalne aj myslienkovo tiez fajn, ale nieco tomu chybalo. Tempo nie je najsviznejsie, pribeh sa vyvija pomaly a ocakavatelne. Pomohla by mozno nejaka silnejsia emotivna scena, ktora by to v druhej polovici "nakopla" (ten ich vztah som ako jednu z mala veci vo filme moc nezral). Mozno som len na takyto namet nemal naladu, ale nemam ani velmi naladu dat si to niekedy znovu. Taky ten pripad, ked mate pocit ze film bol kvalitny, ale aj tak prefrcal troska mimo vas. 70% ()

Košoun

Tento film pro mě bude zaznamenaný v paměti jako herecký koncert Matthewa McConaugheyho a Jareda Leta. Jen jsem se nemohl celou dobu zbavit pocitu, že mě ten film tématem trochu míjí. Oceňuji, že film o umírání na AIDS není natočený jako slzopudná citová vydíračka, ale více emocí by filmu neuškodilo. Prostě to bylo na mě komorní až příliš. Ale jedná se o bezesporu kvalitní film, který je trochu protipólem současné hollywoodské produkce. Doporučuji tak především kvůli hereckým výkonům, právem oceněným Oscary. ()

johnymdoe

Ródeo, vidláci co se snaží zůstat 8 vteřin na býkovi a chlap co v zákulisí pígluje hned dvě "slečny" najednou...A ejhle, tenhle chlapík najednou chátrá a chátrá, až sebou sekne a v nemocnici se dozví tu radostnou zprávu...že bude maminkou...Ne, těsně vedle, má HIV. Jelikož je rok 85, tak mu doktor řekne, že má 30 dní života a pošle ho domů. Jenže co když člověk tak nějak umřít nechce? Film o muži, který čistě ze svých soukromých a dokonce i zištných důvodů, začne tahat do spojených států léky, které jsou experimentální, zakázané a tím pádem nelegální. O muži, který se změní dík nejlepšímu příteli. Příteli která je gay, které jako každý správný vidlák musí nesnášet. Zjistí, že peníze nejsou všechno, že důležité jsou okamžiky a lidi. Film který mě zasáhl a dostal. Vždy skvělý Matthew McConaughey a opět výborný, až šokujícím způsobem, Jared Leto. Nevím nakolik se film drží reálného života Rona Woodroofa, vím ale to, že tohle stojí za to vidět. 90% a 5* ()

ASSBURGER

Jeden z najlepších pravdivých príbehov ktorý som kedy videl s Matthew McConaugeyom a Jerédom Latom.... Príbeh od nie až tak známeho režiséra ktorý sa dobre začal aj skončil proste jedno z najlepších McConaugheyovich roli. Musím sa priznať že som tento film chcel stále vidieť ale nikdy som si naň nenašiel čas.Matthew to naozaj zahral perfektne ale aj Jered nebol k zahodeniu proste dvaja fetáci ktorí maju AIDS a snažia sa ho prekonať. Hned od samého začiatku som vedel že tomu dám päť hviezdičiek a aj to tak bolo. V poslednej dobe sa Matthewovi začalo dariť až príliš dobre ved si vezmite Mud, Vlk z Wall Street, True Detective, Interstellar a tento nadherný príbeh.... Dúfam že mu to tak pôjde aj nadalej. ()

Saur.us

Erin Brockovich v klobouku. M. McConaughey předvádí nevšední výkon podpořený sebemrskačskou dietou ve stylu metodických herců a jeho přirozeným, jižanským akcentem, který dává jeho roli hrubého texasana ještě o to větší punc autenticity. K tomu mu sekunduje skvělý J. Leto, který jakoby se pro roli transsexuála, díky jeho zženštělému obličeji, narodil. Nejednu chvíli jsem si říkal, že je to fakt pěkná ženská. Dojemný a silný snímek o AIDS, který tady chyběl snad od Philadelphie a zároveň velká kritika farmaceutických společností. ()

avitakova

Film, který mě vážně vzal za srdce. Ukazuje, že naděje se člověk nikdy nesmí vzdát a že když člověk najde svůj životní cíl, tak je nejlepší se ho držet a jít si za ním. O hereckých výkonech Matthewa a Jareda se nedá ani mluvit, protože byly doslova strhující. Ani si nedokážu představit, že by do role transsexuála obsadili někoho jiného než Jareda. Film podle mě velice silný, dokonale zahraný a natočený. ()

drozdy1

Skvělý a svižný příběh, perfektní herecké výkony a výborné drama. Při této kombinaci není možné, aby se film někomu nelíbil. Hodnocení: 86%.. ()

ProfesorJJ

Už při první mimice kdy vychrtlý Matthew McCounaghey solidně naložil nákou běhnu je jasné, že skvelý herecký výkon od tohohle borce nás nemine. Konec konců za to dostal také zlatého plešouna. Od lékařů se dozvídá, že mu zbývá posledních 30 dní , to ho neodradí od toho se na "medicinské" postupy vysrat a léčit se svým vlastním způsobem. ()

Brousitch

"Ten první týden jsem byl tak vystrašenej, že to podělám a natočím propadák, protože Matthew s Jaredem mi dávali tolik a ty jejich postavy měly tak obrovskej rozměr, že jsem se je snažil dokonce klidnit a snímat v celcích nebo od pasu nahoru." - Jean-Marc Vallée ()

Radek.SCH

Killer Joe, Mud, Dallas Buyers Club, True Detective, The Wolf of Wall Street, The Lincoln Lawyer, The Paperboy... v roce 2011 nastal zlom a z hezounkého blbečka ze Sahary a podobných kravin se nám stává hvězda 1. kategorie. ()

agassi68

Jeden z tých mála filmov, kde sa takmer nič neprikrášľuje vo vzťahu k rôznym menšinám a chorým. Ústredná dvojica nesklamala a dávala "co proto" farmaceutickej loby aj keď nakoniec zvíťazila tak ako vždy moc peňazí. ()

Ben Nevis

Nadčasové téma, protože dneska se zase bojuje za legalizaci marihuany pro léčebné účely. Příběh o tom, co dobrého člověku může přinést smrtelná choroba, aneb co tě nezabije, to tě posílí (a změní k lepšímu). McConaughey válí jak po herecké stránce, tak po vizuální. Naštěstí vtipné momenty přebíjejí ty dojemné. Naopak mě nepřesvědčila doktorka v podání Garner, ta postava mi přišla zbytečná. ()

matkoulko

Keď som videl naposledy McConaugheyho vo filme Mud, písal som že sa teším na jeho ďalší film... A prekvapil ma opäť veľmi pozitívne... Nechápem ako dokázal tak schudnúť a klobúk dolu pred jeho výkonom. Kedysi som ho mal za B-čkového romantika. Film sám o sebe je dosť zaujímavý svojím námetom a príbehom. Oceňujem aj humornú stránku filmu, niekedy ironickú, niekedy jemný humor ktorý film príjemne odľahčí. Veď keď vám niekto povie, že máte 30 dní na to aby ste si dal dokopy svoj život... to žiadna sranda nie je. A pre mňa aj ďalší inšpiratívny film... ()

jura-roy

Pozor! Tenhle film nebyl hraný, ten byl prožitý. Neskutečná síla MCho vypadat tak, jak si představujete, že nemocný člověk vypadá. Fetka Leto pak jen dotváří atmosféru příběhu a nějaké ródeo se může jít bodnout. Aids to všechno zničí nebo zničil, ale tomuhle filmu vynesl vynikající atmosféru a nezapomenutelný zážitek. ()

Brunky

Matthew McConaughey hraje čím ďalej tým lepšie...je to jeho film! a tých 5 hviezdic za pravdivosť ktorá sa v ňom ukrýva... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm