Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

dzberry

Takový ten důležitý film o důležitých věcech s důležitými přesahy, který z vás pravděpodobně vyšumí dřív, než desetkrát řeknete dů-le-ži-tý... Vše roste a intenzivní jen díky neuvěřitelnému Matějovi, jehož výkon je pro kvalitu filmu veledůležitý. ()

Kimkong

O tom, jak se ochlasta, hulič a kurevník začne vážit nejen svého života, ale i života všech ostatních. A to době, kdy a hlavně místě, kde když někdo vybočoval z normálu, byl považován za naprostého vyděděnce společnosti. ()

Hank

Jen a pouze kvůli M. McConaughey jakožto hlavní postavě, která nesleze z plátna. Jinak dvouhodinový film cválá na vlně "americký film, který na Oscary" ruku v ruce s "další film z Texasu", případně "homofobic burani z Texasu sází klišé a bojují proti systému". ()

Guran

Skvělý výkon Matta však film zdaleka nezachrání. Snímku chybí zápal, vůbec se do Rona nevžijete a celý děj je vám ukradený. Rozhodně jsem čekal víc. ()

Eruzione

Film se mi na první pohled jevil trochu jako průměrný americký snímek, ale výkony hlavních postav a zajímavý námět inspirovaný skutečnou událostí, který nutí lidi se nad daným problémem alespoň trochu zamyslet, tento film rozhodně vyvyšuje nad "klasické průměráky". 70% ()

Sharleen

Matthew si zjavne našlapoval na Oscara a ako to už býva, práve tie oscarové úlohy moje cítenie nejak míňajú. Ak by som mu ho mala dať, tak radšej za seriál True Detective. Naopak Jared Leto sa tu blysol, priznávam, že som ho ani nespoznala. ()

l.enik.c

Kdo by čekal, že zrovna film o chlápkovi, co překupuje léky, by mohl být tak zajímavý a poutavý a co víc, tak dobře přijímaný diváky. Film, který vezme za srdce, dojme i znechutí, dovede k zamyšlení, jaký bordel a špína to vlastně ve světě je. Matthew McConaughe a Jared Leto k nepoznání (opět), takový hazard se zdravím, který byl však odměněn celou řadou prestižních filmových ocenění, včetně Oscarů a určitě zaslouženě, protože jejich výkony jsou opravdu až děsivě výborné. Nejvíc mě dostala scéna, kdy Jared Leto sedí na posteli, plive krev a říká, že nechce umřít nebo když si jde říct o peníze svému otci, myslím, že definitivně všem pochybovačům ukázal, že má své nezpochybnitelné herecké kvality. Nenapadá mě nic, co bych mohla vytknout. ()

pmusic

Kdyby si za tohle Matthew tu sošku neodnesl, tak už by ji patrně nedostal nikdy.. k jeho výkonu nemám slov, to se musí zkrátka vidět! ()

A_san

Za příběh je to spíše taková klasická trojka. Průměr, nic extra, místy dojemné, pěkné zpracování vývoje postav za daných okolností, ale není to oslnivé. Ale herecké výkony a transformace McConaugheyho, to je prostě aboslutní pecka, kterou nemůžu přehlédnout. To si samo o sobě zaslouží aplaus. Leto jako vždy dokazuje, že jako herec nemá chybu a umí hrát s lehkostí snad každou roli. ()

vitac.

Shodou okolností jsem před projekcí jen tak volně přemýšlel nad tím, co bych dělal, kdybych sázel a vyhrál nějaký ten super jackpot s pár miliardama. Záhy jsem zjistil, že v podstatě lautr to samé, co dělal hlavní hrdina poté co se dozvěděl, že mu zbývá už jen/ještě třicet dní života:) Hlavními tahouny DBC jsou scénář, dialogy a výteční herci. Samosebou především hlavní postava, dallaskej Bohuš v podání McConaugheyho, zachycení jeho fyzických a zejména psychických změn je naprosto úchvatné. Kladné body u mě film získává i nenuceností a přirozeností, kterou proplouvá mezi jednotlivýma svýma polohama (humor, drama, romantika, smutek, ...), zároveň se v nich zbytečně nerochní a nevyhrocuje je. Ani děj nepřešlapuje na místě, stabilním tempem míři kupředu, má stále co říct a závěr přichází kdy má, žádný prodlužování:) Nevím, zda mi tahle informace jen nějakým způsobnem zkraje unikla, ale přesné časové zasazení filmu jsem z titulku poznal až někdy ke konci filmu (nebylo to však nijak na škodu). Čisté čtyři. PS: Koncernový kapitalismus (WTH?:)) škaredí farmaceuti, ... to jsou zace kecy... Zakazování/schvalování léků, sankce za jejich prodej, to vše má pod palcem NE-svobodný (a tím pádem NE-kapitalistický) stát. A kdo by ve svůj prospěch neloboval, když mu to tahle ošklivá forma státu umožňuje? (Ahoj Andreji:)) ()

Berty00

Ach ty Matthew ! Zase si ma dostal svojim výkonom...Všimli ste si že v posledných rokoch Matthewovi nejak ide karta ? Mud,Dallas Buyers Club,Wolf of Wall Street,True detective,Interstellar...A teraz mu to naozaj vyšlo...Film bol naozaj pravdivý...Myslím to tak že sa tomu aj dá uveriť že je to pravdivý príbeh,nie ako niekotoré sračky ktoré nebudem menovať...Kamerou a prostredím mi to prišlo ako klasický americký film no výkonmi a zápletkou,to už rozhodne nie...Film ani nieje veľmi o tom že chlapík má AIDS ale skôr o to čo všetko spraví preto aby pomohol ľuďom ktorý to tiež majú..Postupom času a mení aj jeho pohľad na život a takéto filmy ma veľmi bavia..Je to aj dosť charakterovo vyštilizovaná postava Matthewa a Jareda...Aj vďaka odvahe zotákal veľmi veľa a neskôr zachránil milióny ľudí...No asi najviac sa mi páčil záver filmu...Nebol tam žiaden happyend.v istom slova zmysle aj áno keď naskočil na toho býka,ale skončilo sa to tam kde sa to aj začalo ... ()

Bifftekk

Leto i McConaughey dostali Oscara úplně oprávněně. Příběh plný homofobních keců, AIDS a také odhodlání bojovat o každý den života, co člověku zbývá. ()

RigorMortis

Budete mi púšťať do žily sračky? Tak si (a ostatným) pomôžem inak. Film o nezlomnosti ľudského ducha a o tom, že ak vám nepomôžu oficiálne autority (a ešte vám povedia, že nemáte šancu), musíte na to ísť inou cestou. Dobre zahraté hlavné úlohy, takmer žiadne hluché miesta a pútavý dej, to všetko na veľmi citlivú tému. ()

Midar

Nemá moc cenu tady něco dlouze vypisovat o skvělé režii nebo úžasných hereckých výkonech, všechno to tu totiž bylo už "xkrát" zmíněno, mohu tedy jen potvrdit, že veškerá ocenění tohoto filmu jsou zcela zasloužené. PS: Scéna z obchodu, kdy se Ron zastane Rayon, je pro mě naprostým vrcholem filmu. ()

Brano

Najviac asi ocením výborný herecký výkon Matthewa McConaugheya, ktorý takisto aj vďaka svojej fyzickej premene pôsobil presvedčivo. Lenže samotný film mi prišiel taký zdĺhavý, chýbal mu väčší zápal. Dejovo to samozrejme bolo pozerateľné, ale rozhodne som očakával viac, pretože vo filme sa toho veľa neudeje. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm