Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

jane1106

Je to originální, krásně animované, hlavní plechový hrdina nemůže být sympatičtější a poselství filmu aktuálnější, nicméně na druhou stranu - robotické žvatlání wool-ííííí a ívááááá baví jen určitý čas a v druhé polovině filmu už se mi značně zajídalo. Divák přesně ví, kam se děj bude ubírat a jak dopadne, a tak to mu pro ně jaksi chyběla ,,šťáva" nebo zkrátka něco, čím by se mi WALL-E nesmazatelně zapsal do paměti. ()

KOZEL84

Taky mi dlouho trvalo než sem se na tohle chtěl podívat,protože předchozí pixarovka Ratatouille (a Auta mě taky nijak nenadchla) se mi vůbec nelíbila.V tomhle se ale Pixar vrací s plnou parádou.Příběh dvou zamilovaných robůtků mě dostal a dojal víc než dost a ještě to zvládnul skoro beze slov.Moralizování nepatrně vadilo,ale jinak je to moc krásný film. ()

Saur.us

Geniální, krásně udělané, a nadmíru dojemně roztomilé. A to vše za použití pouhých 4 slov, které hlavní hrdinové opakují celý tento animovaný zázrak. ()

HouseMK

Jen 3* za tak pěknou pohádku!? No jo. Za první polovinu bych neváhal dát téměř absolutorium. Pěkné kulisy postkatastroficky zaneřáděné planety Země, svérázný hlavní hrdina tonoucí v osamělosti (mimochodem, trochu mi v obličeji připomíná #5), skvělý šváb ve vedlejší roli... Ale po odletu ze Země se to bohužel zvrhává v mravoučné plahočení k happyendu. Tak 3 a půl ;-) ()

jasanka

Nedokoukala jsem, nedalo se. Ale vlastně nevím, jak film hodnotit. Pokud bych to brala z hlediska diváka, který čekal typický moderní animák, tak bych musela dát maximálně 1*. Pokud bych to brala jako vyloženě dětský film, zasloužil by si 4*. ()

Jeremiah

Nevím co je u jiných uživatelů příčinou tak vysokého hodnocení, ale mě tento film nenabídl téměř nic. SPOJLER - zdevastovaná planeta, jeden ze setrvačnosti pracující robot, který se jde každý večer po práci kouknout na romantický film, aby následující den pokračoval ve své nekonečné a téměř zbytečné činnosti . Náhle se zde objeví někdo jemu podobný, a věřím, že i kdyby to byla mechanická konzerva od rybiček, tak se do ní zamiluje. Evokuje to příklad odloučené party, kde jsou 4 kluci a jedna ne moc hezká holka - 3 z těch čtyřech jsou do ní zamilovaní, protože kde není výběr pracuje chemie a zákon přežití rodu. Pokud jste dočetli až sem, jistě si říkáte, že ten pisatel nemá vůbec žádné sociální cítění ... možná mám jenom horší den. Možná ... . ()

rusty09

Krásnej Wall-i, skoro to i dohnalo mýho oblíbence Hledá se Nemo, ale na něj prostě nic nemá, ale i tak je to jeden z těch nejlepších animovanejch filmů. ()

Helldo

Waste Allocation Load Lifter - Earth Class je poučný, vizuálně skvěle zpracovaný a srdce hladící rodinný film. Tedy přesně takový, na jaký jsem od PIXARu zvyklý. ()

pend

Při prvním sledování se mi bezděky vybavil E.T. Prvotřídní animace, trochu více ekologické agitace, slabší příběh. ()

zahadum

Predposledný dobrý film ( posledný je UP ) od Pixaru v ktorom je zhrnutie všetkého dobrého tejto kedysi tak úspešnej firmy, animácie, príbeh,odkaz, ľudské teplo, pocta starým filmom, originalita, snaha urobiť film ktorý nie je výhradne pre deti a kde ten dospelý si nájde omnoho viacej. Pravdepodobne to najlepšie čo Pixar spravil. ()

sebo9629

V rámci animákov úplná špička. A natočiť úvod bez akéhokoľvek dialógu je fenomenálne a o to viac u animovaného filmu... Hodnotenie: 9.3/10 ()

zdeny99

Animovaný vizionářský film o tom, jak bude Země vypadat za 700 let. Všude budou samý odpadky, které bude odklízet jezdící robot do chvíle, kdy jej navštíví další robot z vesmíru. Téměř vůbec se tam nemluví a i tím je to hodně slabé. Chvílemi mi to přišlo až moc lyrické. [45002. hodnocení, 1498. komentář, 85%, 263. nejlepší film, 295. nejoblíbenější film] ()

Edhelharn

Človek by neveril že koľko pocitov sa dá zahrať len dvomi slovami Wall-e a Eve prednášanými roboticky modulovanými hlasmi,vydávanými zvukmi a pohybmi "očí". Pixar znovu nesklamal, vynikajúca romantická scifi komédia. ()

optimus0s

Wall-E je nejdokonalejší pixarovka co jsem kdy viděl. Rozotomilýmu robůtkovi budete rozumět i kdyby pípal o sto šest. ()

Mary19

Na povrchu krásné, ale uvnitř tak trošku prázdné. Tak na mě zapůsobil podle mého velmi nadhodnocený snímek od Pixaru. Prvních deset a posledních 15 minut skutečně stojí za vidění, ale to uprostřed?! Nuda, nuda a do třetice nuda. Jo, kdyby ten filmek trval půl hodinky, to by bylo jiné kafe; ale bohužel. Vall-I se švábem jsou sice bezvadní, ale to k výbornému filmu nepostačí, aspoň tedy mně... 60% ()

Puol

No, jemnešia duša by to charakterizovala jednoducho: " Romantyka jak sviňa a navyše medzi robotmi!" Pixar pod plášťom rozprávky miery oveľa dalej a film poteší aj starších návševníkov kina. Príjemne vyznieva aj spojenie so živými hercami a vôbec inovácii je v tomto dielku oveľa viac. Skrátka ďaľšie originálne filmové prekvapenie roku 2008. P.S.Za domácu úlohu si dávam napozerať všetky staršie Pixarovky. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky