Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

TomikZlesa

Co mi vadilo nejcíc byla přítomnost opravdových lidí ve videích a ve skutčnosti byly pak místo nich takové buřtí prasátka. Z očekávané komedie se vyklubalo spíš robotí drama s dalším neblahým osudem lidstva. Inspirace Číslem 5 např. Terminátorem asi ne čistě náhodná. ()

laik_60

mam rad filmy, pozerateľné vnukmi a starými rodičmi spoločne, kym malý sa bavil na postavičke a snad trocha aj deji, mna zaujala vynikajúca animácia a bravúrna tecnika. Nakoniec obaja sme si prisli na svoje, naviac ja som mal teplo u srdca zo spoločneho zažitku :) ()

C0r0ner

Závěrečné ekologické poselství je nutností vzhledem k ději filmu. Je celou dávkováno tak kvalitně, že člověk opravdu začne přemýšlet o třídění a tak. Jenom přemýšlet. Wall-E je geniální charakter, kterého vzápětí doplní Eve a projdou spolu kaskádou perfektních vtipů a odkazů na dnešní společnost až ke šťastnému konci. Pixar je a (snad) vždycky bude jedničkou v animovaných filmech, kde se dokonale střídají scény pro děti a pro dospělé, vše doplněno o neuvěřitelnou originalitu. 100% ()

carly

sú filmy z ktorých na vás dýchne krásno. sledovať tento film je ako ponoriť sa do čistej a neriedenej nádhery. z vizuálnej stránky mi sánka klesla až ku kolenám. a čo sa týka príbehu, tak to je jedna z najkrajších love story, aké som kedy videla (a videla som ich požehnane). láska naozaj je tá najväčšia sila vo vesmíre a po tomto fime je pre mňa držanie sa za ruku tým najkrajším vyznaním lásky. planéta zamorená odpadkami ako aj náhradný vesmírny domov sú poukázaním na to, že aby sa ľudstvo zničilo, nepotrebuje cudziu pomoc, vystačí si na to úplne samo. a na to, aby sa niečo zmenilo, stačí, aby niekto začal. napríklad aj ja. ()

Flynn

Úžasné, a skvělé. Grafika je doslova dechberoucí, pořád jsem na to koukal jako na svatý obrázek. A příběh? Když vezmu v potaz na jakou cílovou skupinu je to zaměřeno a přimhouřím oči u scén kdy se "lidstvo" hecuje do návratu, tak je i příběh povedeny, neboli je o tom jak jeden "dalekohled" a monochromatický displej dokáží vyjádřit více citu, než-li valná hromada herců s texty plných plků. Skvělý zážitek a malý čistící robůtek je prostě k sežrání, stejně tak i Wall-E. ()

lakikaki

WALL·E má dve veľké "naj" - jednak je vizuálne NAJpremakanejšou Pixarovkou, ale zároveň tiež NAJmoralizujúcejšou Pixarovkou. Zatiaľ čo to prvé "naj" je skutočnou lahôdkou - počas sledovania niektorých scén som mal vážne pocit, že boli natočené v reále - to moralizovanie je zahnané do príliš veľkého extrému a divák je od začiatku filmu až do jeho úplného konca bombardovaný možnými (a pravdepodobnými) dôsledkami znečisťovania životného prostredia a ľudskej pohodlnosti. Ale na druhej strane nie je celkom na škodu dostať detičkám do hláv ohľaduplnosť voči prírode. A akým iným nenásilným spôsobom by sa to dalo uskutočniť, ak nie prostredníctvom WALL·E-ho neodolateľných očí? Tie sú zároveň jedným z dôvodov, prečo filmu odpustím prehnané moralizovanie a prečo mu udelím plné hodnotenie. A zvyšné dôvody? Postačí ak poviem: "Pixar"? ()

Wormboy

Pri uvodnej polhodine som si myslel, ze sledujem existencialnu sci-fi-romanticku ekoagitku a bol som absolutne nadseny. Zmenou prostredia, pribudajucimi dialogmi sa vsak mimoriadna jednoduchost pribehu prejavovala cim dalej tym viac a moje nadsenie postupne opadavalo. Az nakoniec opadlo. Wall-E je prenadherne naanimovanym filmom, urcite nie rozpravkou pre deti (uprimne lutujem rodicov, ktori svoje ratolesti zobrali na tento film do kina), ktoremu by sa hodila vyrazne nizsia stopaz. Audiovizual je skutocne skvostny, myslienka je pekna a preto nizsie s hodnotenim ist nemozem. 3,5/5* ()

Redík

Zamilováný Wall-E koulející očima, dělající roztomilá gesta a vydávající roztomilé zvuky zřejmě dostane kdejaké dítě a stane se novým dětským idolem, ale pro mě je tohle málo. Je málo postavit celý film jen na roztomilosti jedné nebo dvou postaviček a hrozivé ekologické (dle mě poněkud přehnané) budoucnosti. Dle toho to taky dopadlo. ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (1) - *Nejlepší celovečerní animovaný film + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Down To Earth" - Hudba Thomas Newman, hudba a text Peter Gabriel ()

Andre3000

Jako ano, nalijme si šálku čistého čaje. Máme tu hezký film, pěkně na uvolnění s překrásnou animací, strhujícím příběhem a super hláškami. Ale není to spíše tak, že ta nádherná animace přebíjí ne zrovna složitý příběh, který zdá se řeší velký problém, ale v důsledku toho, že je to animák, mi nějak nesedí ten celkový záběr filmu. Just, no miracle. ()

Gabbo

Zbývá mi jen citovat Santicův komentář - "Absolutně nejroztomilejší animák co jsem kdy viděl... První polovina je opravdu dechberoucí, druhá už byla tak trochu ve stylu klišé. Myslím, že ani není třeba pokračovat, protože tohle se musí opravdu vidět... 9,5/10" ()

pakobylka

Třebaže VALL-I vzhledem i projevem připomíná svého staršího (a většího) brášku z hraného snímku "Číslo 5 žije" z roku 1986, první polovina filmu s velice povedenou animací robotků i odpadky zahlceného povrchu Země má jednoznačně na 5* ... Jenomže potom přijde polovina druhá a s ní i rychlé vystřízlivění. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Ocitnete s v kosmickém korábu a uvidíte ČLOVĚKA. Nepřipomíná živou bytost, která má značné problémy s nadváhou. Vyhlíží spíš jako směšný nafouknutý pouťový balónek. Kouzlo spolu se zdáním reality je v mžiku pryč, navždycky ztracené v nekonečných hlubinách vesmíru - a vy si (možná) uvědomíte, že sledujete sice nadprůměrný, ale zároveň nijak výjimečný animák. ()

pufina

Takový animák na způsob Číslo 5 žije . Nezapomeňte si stáhnout titulky "Wall-e, Eva.. Wall-e, Eva.. Wall-e. Eva" :-) Jednoduchý příběh, přesto dobrá a vtipná podívaná, Pixar je zkrátka Pixar. ()

kvasiva

Pro mě osobně je VALL-I jedním z nejlepších animáků vůbec. Pixar prostě umí. Inteligentní humor, příjemná atmosféra a v hlavní roli nejroztomilejší robůtek jakého znám dělají z tohoto nenápadného díla něco víc. ()

zette

Tak tento film jsem nepobral ani po lahvi Modreho portugala. Robot, ktery jezdi po smetisti, temer vubec se tam nemluvi a vlastne ani nedeje, me nedokazal zaujmout. Zvlast, kdyz jeho vzhled je temer totozny s legendarnim Cislem 5... Tezko se mi vysvetluje a chape tak vysoke hodnoceni, pochybuji ze je v Cesku a Slovensku 20 tisic Pixarofilu:-). Diteti bych to nikdy nepustil! ()

campix

Tak tohle je velký Pixarovský přešlap. Vall-e by mohl být, jak zde někteří píší, přinejlepším kraťasem a i tak bych pochyboval o jeho kvalitách. Po filmových animovaných hitech velké vystřízlivění u nudného a nezajímavého animáku. Jehož cílem je tak akorát ukázat cestu světu přes ekologii. GO GREEN, ale další takové šoky už vidět od Pixaru nechci. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky