Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

maoc

Docela rozporuplný film, který je dokonale udělaný, není hloupý a rozhodně má srdce, které je ovšem zabaleno do až moc prvoplánového ekoagitování. Synek má sice robotka na županu, ale nijak moc ho nežere. ()

Brano

Príjemný rodinný animák, ktorý je premenlivo vtipný a miestami sa snaží divákovi zahrať aj na city. Po technickej stránke tiež nie je čo vyčítať. Hlavná postava robota sa mi veľmi páčila. Akurát tomu chýbala výraznejšia, viac emotívne vypätá hudba, ktorá by tomu filmu dodala to správne čaro. Pretože hudba tu bola dosť nevýrazná. ()

me_george

Roztomilá pohádka, která vzhledem asi k mým nízkým nárokům na žánr jim stoprocentně dostála. Žádný rozumný přesah kromě relativně prvoplánového dojetí se nekonal, takže 4*. ()

DominoTempus

Kubrickova Vesmírná Odysea - dětská verze. To jde na první pohled dohromady asi tolik, jako "Dětská Bible". Faktem ovšem je, že tenhle animák je mnohem lepší, než "Dětská Bible". Romance dvou roztomilých robotů je snad to nejdojemnější, co jsem kdy viděl. Humor je sice jako poslepovaný z Pixarovských kraťasů, ale i tak funguje. Dojemné momenty však tvoří nejen roboti a... celý tenhle film mě prostě přiměl cítit emoce, které vycházeli z děje. Kromě toho je to vtipná, působivá, krásně animovaná recyklace "2001: Space Odysey", ale jak už jsem říkal - funguje to a to je důležité. (9,5/10 - můj druhý nejoblíbenější CGI animák všech dob) ()

PlayEasy

Když se na plátně objeví E.T., Číslo 5 anebo ultra roztomilý WALL-E, nemáme prostě šanci :) ... Je to tak trochu ostuda, nám ovšem díky tomuto sympatickému robůtkovi ani okamžíček nevadilo, že se půlku filmu de facto nic neděje. Jeho následné vesmírné dobrodružství, VELMI aktuální message a opět zcela revoluční práce chlapíků od Pixaru jsou už jen takový bonus. 90% ()

DarweyD

Nečekanej... tak bych nazval tenhle krásnej film, kterej výborně vystihl sci-fi post-apokaliptickou atmosféru. Je prostě radost se dívat na všechny ty krásný animace, za doprovodu jednoho z mých nejoblíbenějších skladatelů, Thomase Newmana 10/10 ()

Mkartaylas56

Ačkoliv po dnešním shlédnutí musím říct, že před lety, když jsem byl ještě menší jsem si Wall-eho užil o něco víc, tak i přesto zůstává a bude jeden z nejlepších filmů od Pixaru (alespoň pro mě), který má jako vždy nádherné vizuální zpracování, úžasnou chemii mezi Wall-eim a Evou a k tomu ještě hlubší podkres, nad kterým se dá stále uvažovat a vlastně stále platí, že když se budeme takto chovat k přírodě, tak zde v tomto snímku můžeme vidět jednu z ne moc ideálních budoucností naší planety. 85% ()

Tominni

Krásný animák, kde se toho příliš nenamluví, ale kde to také moc nevadí. Příběh vztahu mezi dvěma robůtky chytne za srdce, animace jsou skvělé a tak ani ta trocha ekologické agitace vlastně nevadí a film z plného 5 hvězdičkového hodnocení nestáhne. ()

adamix

PIXARovci vládli animovanému svetu do roku 2010, kedy vypustili do sveta vrchol trilógie o živých hračkách, potom už im to akosi nefungovalo (až na pár výnimiek). WALL-E je skvost, ktorý síce pozbieral všetky možné témy, zvraty a dejové sekvencie z iných filmov, ale stal sa samostatným originálom, tak ako v detskom svete, tak aj v tom dospeláckom. Nič viac netreba o tom písať, je to VÝBORNÉ. ()

PAVLIS

70% Docela zábavný animák na úrovni grotesky. Děti musí být z těch roztomilých robůtků nadšené. Dolů ho ale v mých očích sráží pitomý eko agitační příběh a okoukaná robo romance. ()

MartinTerran

Velmi strastiplná a zajímavá romance dvou odlišných robotů. a také navrácení lidské rasy zpátky v jednom filmu, což je dobrá kombinace. Hodnocení: 72/100. ()

niska98

Náhodně zhlédnutý film. Oživlý robot a trochu humoru, to mi sedí. Upozornění na důsledky ekologických katastrof bych nebrala jako něco špatného. Animace je podle mě největší devízou filmu, někdo si s tím vyhrál. Vlastně neživé stroje berete jako naprosto legitimní postavy a dokonce hlavní. Ani nevadí, že se ve filmu skoro nemluví. Za některé detaily v animaci (uklízecí stroj a naschvály Wallyho - 5 *) ()

cinema_cz

Nejlepší animovaná sci-fi v historii kinematografie (nebo aspoň americké kinematografie). A kromě toho je to zdařilá love story, satira, enviromentální drama, akční film a bůhvíco ještě... 100 % (František Fuka, Ci 08/2008, str. 70) ()

PlysovyMacko

Cuteness overload. Animovany film s hlavnymi postavami robotmi vo mne vyvolal viac emocii ako vacsina hranych filmov, o tych robotikov ( a kamosa svaba ) som sa bala viac ako o vsetky ludske postavy dohromady.  Je tu aj kritika konzumu, ekologicke posolstvo a postrehla som odkaz na vesmirnu odyseu. Najviac sa mi pacil romanticky aspekt - wall-e + eve = velka laska. Krasny a podareny film. ()

liquuid

Na to, jak je walli krátký film, tak je neskutečně dlouhý, což je neuvěřitelný paradox. Je to fajn pohádka, ale mohli více rozvinout děj a postavy a ne natahovat jednu věc dál a dál. Přes to všechno mám ovšem podobné typy pohádek rád a užívám si je. ()

JosefTomas

Krásná ukázka toho, že na Pixar bylo vždycky spoleh, dokonce i tenkrát. WALL-E tak podle šablony, minimálně v prvním aktu, plní funkci dle očekávání a znalce maximálně trknou fantasticky prezentované establishing shoty a netradiční pohyby kamery se zoomem, které evokují skoro voyerovský styl autenticity. Až na tento netypický vizuál a absenci jakéhokoliv dialogu jsem ale automaticky předpokládal předpokládatelné a v hlavě už mi svítil předběžný výsledek 70%, který jsem si po příchodu EVE jen utvrdil. Jenže jakmile se opustí Země, film to najednou strašně nakopne a mě zrovna tak do prdele za uspěchaný názor. Ten film je od daného okamžiku nádherný, a přestože dokáže zpomalit pro vychutnání si emocí (u proletu galaxií jsem chvíli uvažoval, že ty blikající mrchy začnu studovat), na tempu zásadně nezpomaluje, ba přímo naopak a ještě nezapomíná nadhazovat prostá, přesto však výstižná moudra. Pravda, na někoho toho moralizování bude až moc a jsem si jist, že úvodní půlhodina také nemusí sednout každému, ale jakmile odpadnou většinoví nezájemci, těm vytrvalejším to film nehorázně oplatí. PS: Na závěr takové mírné postěžováníčko. Jel jsem v angličtině bez titulků, protože - film pro děti = budu rozumět i já. Ale ty vole, u jednoho robota (a kdo viděl, ví kterej) díky "techno" hlasu jsem věděl kuloví, a když jsem to po konci prubnul i v mé mateřštině, o moc lepší to nebylo. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky