Parížsky život (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1978, 105 min

Skoro som si ucikol, keď celá akože smotánka spievala tri minúty "Máte roztrhnutý švík". Tak to už je značne "švíknuté". Dialógy Lasicu a Satinského sú priam excelentné. Naživo na scéne by to bolo jednoznačných 5*.(28.3.2009)

Nikdy by som nepovedal, že sa dá pobaviť na operete. Parížsky život je príjemnou zábavou so znamenitými hercami, ktorých vedie skúsený Ján Roháč.(25.3.2008)

Úžasná televízna inscenácia. Lasica a Satinský, čo dodať, je priam samozrejmosťou akí sú skvelí. Takisto ostatní herci, Vášáryová, Huba, Kronerová, Dančiak, Zednikovič, skvelé herecké výkony. Zaujímavé scénky, dialógy, kostýmy. Prosto nádherná opereta.(4.6.2015)

Moja asi tretia televízna opereta, preto som mal obavy, no tie sa rýchlo rozplynuli príchodom dua L+S. Ich humor si nájde cestu v každom filme a asi im veľmi dobre sadla aj predloha. Príbeh starodávnych parížskych zvodcov dnes neoslní, ale s prvou hereckou ligou sa na to dobre pozeralo. Možno tie árie spievané profesionálnymi spevákmi, keď herci iba otvárali ústa do rytmu, mohli byť trochu kratšie a tým aj celé trvanie filmu. –––– Ja som hovoril, že v službe sa na alkohol ani nepozriem! – Tak sa dívaj inde.(10.2.2020)

veselá inscénacia s kopou slovenských hercov, vtedy ešte relatívne mladých. a skvelými dialógmi, a vôbec na mňa pôsobil veľmi milo :)(18.6.2007)