Kit Kittredge: Odvážná novinářka

Kit Kittredge: An American Girl

Americké dievča

Komedie / Drama

USA, 2008, 96 min

Lidské, silné, vtipné, vážné, dobře končící × přeslazený konec. Deprese v Americe, která probíhala od 30. let se na každém podílela jinak. Osudy střední vrstvy, která se všemožně snaží udržet nad chudobincem je dost emoční. V tomto filmu se setkáváme s 10-ti letou holčičkou, snící o kariéry novinářky. Je řádně drzá, důvtipná a nebojácná, a se svými kamarády víc než nadprůměrně inteligentní. Zápletkou se stanou i krádeže tuláků, které končí víc než překvapivě. Závěr filmu je víc než americký, ale i tak pár slz uroníte. Snímek je to vtipný, veselý, chvílemi opravdu emoční. Rozhodně vás nebude nudit.(20.6.2009)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $17,657,973Tržby CelosvetovoTržby za predaj DVD v USA $7,520,945 //počet predaných kusov 457,246║ Keby tá réžia nebola tak sucho vedená, mohlo to byť fajn, takto to je bez štavy, bez vtipu, bez skutočného dramatu. /40%/(3.10.2009)

Příjemné překvapení, dokazující, že film o dětech a pro děti nemusí být vždy nutně jen pozlátková infantilita. Spíš smutný než veselý (přesto sympaticky střídmě proložený úsměvnými momenty), dramatický a vážný, přesto si zachovávající to specificky dětské nazírání světa. Velmi slušně obsazený, dobře zahraný v rolí dětských i dospělých. Pohodovka, která potěšila.(4.5.2013)

Na dětský film překvapivě velmi dobré a svěží. Hlavní linie sice nic moc, alë libilo se mi to vykreslení té hospodářské krize. Celý to navíc příjemně rychle uteklo a až na poslední čtvrt hodinku, kde někdo někam padá nebo pomateně chodí a vyskytují se zde klasické moralitky, se to těm dětem tak nějak nevtíralo. Abigail Breslin je navíc pořád velice talentovaná a přeju ji aby se neztratila. Příjemná jednohubka.(15.3.2009)

• Radiq

Jde vidět, že to je taková rodinná podívaná s happy endem, takže většinou bych řek, že to je sračka, ale tohle se mi docela zalíbilo. Zajimavě to vykreslilo tu ekonomickou krizi a tuláky a dobovou atmosféru z pohledu děcek. I když bylo uplně jasny, kam to směřuje a ktery postavy jsou kladny a ktery záporny...(2.5.2014)