poster

Kit Kittredge: Odvážná novinářka

 • USA

  Kit Kittredge: An American Girl

 • Slovensko

  Americké dievča

Komedie / Drama

USA, 2008, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ecceHOMMO
  ***

  Príjemný detský film nielen pre deti s vykreslením hospodársej krízi. Nezabúda sa tu ani na morálne hodnoty človeka či už tie dobré alebo zlé v dobe kritickej. A nabáda ludí nato aby aj keď sa im nedarí vytrvali a snažili sa ďalej, nabadá k tomu aby sme si navzájom pomáhali, aby sme nehádzali ludí do jedného vreca a neposudzovali ich podľa toho čo majú na sebe oblečené.....(lebo síce šaty robia človeka ...ale nevieme či sa pod nimi skrýva človek dobrý, alebo falošný)........................medzi 3* a 4*(3.4.2009)

 • terunka003
  ****

  Lidské, silné, vtipné, vážné, dobře končící × přeslazený konec. Deprese v Americe, která probíhala od 30. let se na každém podílela jinak. Osudy střední vrstvy, která se všemožně snaží udržet nad chudobincem je dost emoční. V tomto filmu se setkáváme s 10-ti letou holčičkou, snící o kariéry novinářky. Je řádně drzá, důvtipná a nebojácná, a se svými kamarády víc než nadprůměrně inteligentní. Zápletkou se stanou i krádeže tuláků, které končí víc než překvapivě. Závěr filmu je víc než americký, ale i tak pár slz uroníte. Snímek je to vtipný, veselý, chvílemi opravdu emoční. Rozhodně vás nebude nudit.(20.6.2009)

 • milka
  ***

  Na dětský film překvapivě velmi dobré a svěží. Hlavní linie sice nic moc, alë libilo se mi to vykreslení té hospodářské krize. Celý to navíc příjemně rychle uteklo a až na poslední čtvrt hodinku, kde někdo někam padá nebo pomateně chodí a vyskytují se zde klasické moralitky, se to těm dětem tak nějak nevtíralo. Abigail Breslin je navíc pořád velice talentovaná a přeju ji aby se neztratila. Příjemná jednohubka.(15.3.2009)

 • nash.
  ****

  Příjemné překvapení, dokazující, že film o dětech a pro děti nemusí být vždy nutně jen pozlátková infantilita. Spíš smutný než veselý (přesto sympaticky střídmě proložený úsměvnými momenty), dramatický a vážný, přesto si zachovávající to specificky dětské nazírání světa. Velmi slušně obsazený, dobře zahraný v rolí dětských i dospělých. Pohodovka, která potěšila.(4.5.2013)

 • Radiq
  **

  Jde vidět, že to je taková rodinná podívaná s happy endem, takže většinou bych řek, že to je sračka, ale tohle se mi docela zalíbilo. Zajimavě to vykreslilo tu ekonomickou krizi a tuláky a dobovou atmosféru z pohledu děcek. I když bylo uplně jasny, kam to směřuje a ktery postavy jsou kladny a ktery záporny...(2.5.2014)