Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

DannyBoy80

75%. Klasická road movie s netradičními hrdiny. Herecky zvládnuto nadprůměrně. Příjemný příběh i když někdy možná více přitažený za vlasy, zato humorný. Příjemné, doporučuju k nenáročnému večeru. ()

Harapes

Jemná,lehká a příjemná komedie o třech "ztracencích".Velmi optimistický úsměv Rachel McAdams Vás dozajista nasytí optimismem a půvabem tohoto filmu.Krásné,jen škoda,že film neběžel v kinech.Tak hurá na dvd.Doporučuji. ()

ThomasCrown

Nikdy som nebol zástancom vojny, najmä tej vedenej na cudzom území, no po pozretí Lucky Ones som dostal chuť do armády vstúpiť. Je možné, že moje rozhodnutie je ovplyvnené prítomnosťou Rachel McAdams, ale ak by tam bola ona, podpísal by som tiež. Je to zvláštne, ale práve pri tomto filme som pochopil, prečo vstupuje toľko najmä mladých ľudí do armády (nie kvôli sexi vojačkám:). Nechám každého nech si na tú otázku odpovie sám. Filmík je to neskutočne príjemný s pohodovou atmosférou, hoci je cítiť, že každý si so sebou nesie určitú drámu. Nedá mi opäť sa nevrátiť k Rachel, nejde iba o jej vonkajšiu krásu. Jej postava bola vykreslená tak krásne, že som sa do nej rovno zamiloval.... ()

tterez

Nenašla jsem si na tom nic, co by mě bavilo. Těžko říct jestli mi nesedlo téma, nebo zpracování, ale prostě mě to ani chvilku nebavilo. Rachel McAdams mě obvykle okouzluje, ale tady působila dost jednoduše a v roli se mi nelíbila. Je to snadno zapomenutelný. ()

dormouse

Takové tři a půl hvězdičky. Lehce úsměvné putování tří vojáků po Státech. Film, ač není přímo protiválečný, velmi silně vnucuje přesvědčení, jak je armáda podivná a nesmyslná věc. Vojáci jsou vesměs inteligenčně podprůměrní lidé, kteří se i v dnešní době nechají "nalejt", protože prchají před zákonem, nebo z nedostatku peněz či vlastních schopností se uživit a uplatnit. Civilní obyvatelé vůči nim mají rozpačité pocity, protože dost dobře nelze být hrdý na armádu, která někde na Blízkém Východě bojuje s bůhvíkým, obzvláště po zkušenostech s Vietnamem. ()

Marys

Na jednu stranu príliš patriotické pre mňa, na druhú som hercom neveril ich armádnu príslušnosť. Obzvlášť Rachel a Michaelovi nie. Viem si oboch predstaviť v lepších úlohách. Nebol to beznádejný pokus, no za srdce ma tento film nechytil. ()

NJD

Jak na mě film ze začátku působil všemožně, tak se z něho nakonec vyklubala strašně příjemná road movie. Nejvíc se mi líbilo, jak si film na nic nehrál a naservíroval mi hromadu životních strastí, slastí a příběhů bez jakéhokoliv nuceného přehánění tolik typického pro většinu amerických filmů. Dvě hodiny strávené se Šťastlivci tak utekly hodně rychle a ač jsem si to nebyl ze začátku ochotnej připustit, ten nenápadnej, roztodivnej příběh mě do sebe nakonec naprosto vtáhnul. Ale jestli jestli ještě pořád hledáte důvod, proč si film pustit, mám pro vás dvě slova: Rachel McAdams! ()

aLPaC

Strašně příjemný road movie po státech s třema vojákama, který řešej po návratu z Iráku svý osobní záležitosti. Všichni jsou sympatičtí, nejvíc mi ale samozřejmě učarovala ukecaná a důvěřivá, zároveň však strašně doprosrdečná Rachel McAdams a chci pochválit i Lucku Vondráčkovou, protože to bylo snad poprvé, kdy mě její dabing tak dostal. Krásný snímek. ()

bobstock

Válkám nerozumím a nechci. Jednou bude můj osud taky naplněn, ale skrze válku opravdu nechci. Tahle trojice vracející se zrovna z jedné takové aktuální, vás provede příběhy na cestě domů. Citlivě podané, narážející na blok toho, co válku nezažil na vlastní kůži. Příjemný, pohodový film, štastné kinder surprise v roadmovie filmech 80% ()

Chipešek

Viděli jsme opravdu všichni stejný film?! S tak blboučkým scénářem (*SPOILER* "-Mám pro tebe tu kytaru. -Potřebuješ tu kytaru víc než já. -Ne nepotřebuju, takže si jí vem ty. -Ne já se vracím zpátky. -Vem si tu kytaru, prosím. -Ne, vem si ji ty. Je to tvoje kytara. -Jo? -Jo. -Děkuji. -Ne, já děkuji tobě." */SPOILER*) jsem se už dlouho nesetkal, postavy jednají zkratkovitě a velmi nelogicky (scéna s tornádem). A ještě ta trapná vlastenecká agitka na závěr! Takový paskvil nemůže zachránit ani roztomilá Rachel McAdams, zklamání! 20% ()

wellar

Kto ma rad filmy s pohodovym, pokojnym tempom, tak tomu sa toto bude pacit. Ja osobne som sa pri sledovani nenudil a bavilo ma sledovat odtienky charakterov kazdeho z troch hlavnych postav. ()

Rocket

No musel som sa veľmi držať aby som bezprostredne po pozretí nedal 5 hviezdičiek. Po prvýkrát som sa totiž po týždni strávenom kvôli chorobe cítil počas sledovanie tejto veľmi príjemnej snímky ako zdravý človek. PS: Taká Rachel McAdams vždy poteší! ()

nessbeal

Zaujimave ze ako sa chovaju ludia k vojako m v Amerike, niektorí si ich vážia a niektorí nie, ale prevažná väčšina ich vyzdvihuje do nebies. Boli ste tam? Ake to tam je? A podobne otazky su vo filme často počuť. Dej je priamočiary s malými odbočkami, podľa mňa aj miestami predvídateľný, ale vidieť to celé bol zážitok. Ak si raz vojakom, dušou, telom, srdcom, tak ním aj tak navždy zostaneš. 75% ()

KosiR_ksr

Občas jsem se musel držet za hlavu. S vlastenectvím a úctou k vojákům to bylo chvílemi až přehnané - po počáteční scénce s půjčením auta jsem se děsil toho, co jsem si to pustil za kravinu, ale pak se ze Šťastlivců vyklubal opravdu příjemný a vyvážený film, který si 4* zaslouží. ()

*Colorado

Hrozně příjemná road movie. Až jsem občas nostalgicky vzpomínal na své vlastní cestování. Jinak k filmu jsem se dostal přes filmografii Rachel McAdams a hanba mi, že jsem jí po měsíci, kdy se mi film válel v počítači, nepoznal a neustále si říkal, jaká to je sympaťanda :) ()

DHDV

Opravdu velmi pěkný (docela mi to připomělo Garden State) film. Všichni 3 herci jsou naprosto úžasní a všichni hrají velmi přesvědčivě. Film se nesnaží hrát na city, ale přitom jde o velmi citově založený příběh. Neznám americké názory apod. na Iráckou válku (obyčejných lidi aby nebily vykresleny medii). Ale docela mi to ukázalo, jak ji prožívají obyčejní vojáci a Američtí civilisté (nejde jen o válku, ale i problémy sní spojenou). U toho filmu se vám nebude chtít plakat, ale budete mít nostalgickou náladu. Opravdu pěkný, silný citový film. Ale znovu musím vyzdvihnout úžasné herecké výkony a skládám poklonu Nell B. jelikož takto dobrý film jsem neviděl už hodně dlouho… rád bych viděl pokračování jejich příběhů..ani si nepovšimnete jak jejich společná cesta přejde do přátelství. Škoda jen že není moc známý tento film... hodnocení půjde nahoru tak jako roky tohoto filmu... ()