Devil May Cry

• Japonsko デビル メイ クライ (více)
Japonsko, 2007, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Tvůrci:

Hideki Kamija

Kamera:

Kazujuki Óta

Misato Fukuen, Tošijuki Morikawa, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Fumiko Orikasa, Akihiko Išizumi, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka, Tomokazu Seki, Júdži Ueda (více)

Epizody(12)

Hlavní hrdina Dante je lovec démonů a jiných podobných potvůrek, miluje pizzu a je obecně hodně "cool". V jednotlivých epizodách zachraňuje lidstvo před hrozivými démony při mnoha různých příležitostech (někdy i dost netradičních). Pro potřeby tohoto podnikání si založil vlastní podnik na hubení démonů s názvem Devil May Cry. V anime seriálu na motivy slavné herní série uvidíte mnoho démonů, hodně zbraní a také hodně krve. (Looser)

ScarPoul

nemal som možnosť hrať hru, preto som viac menej laik čo sa týka sveta a mytológie Devil May Cry ale vždy som mal rád animé a práve tento seriál ma veľmi zaujal. Seriál je spravený veľmi zvláštným spôsobom. Prvé diely absolútne postrádajú dejovosť a sú len ukážkou kvalitnej animácie a temnej ba priam až hororovo gotickej atmosféry. Zatiaľ čo v tých posledných sa spájajú rôzne prvky , ktoré nakoniec vyústia vo veľkom finále. V tomto smere je seriál zábavný a aj keď niektoré diely sú poslabšie - once upon a time - niektoré si to skvelo vynahradzujú ako posledné dva - showtime a stylish! - Postava Danteho je na prvý pohľad cynický sympaťák, ktorý má ešte to veľké plus, že zabíja démonov. jeho cynické hlášky krásne dotvárajú atmosféru a obohacujú ju o určitú komickosť. Vedľajšie postavy tu pôsobia ako utlmovací prostriedok, pretože riešia toho omnoho viacej ako Dante samotný a preto skoro každá časť seriálu má svoje slabšie miesto. Lenže aj napriek tomu po dopozeraní vo mne zostal príjemný pocit a po celý čas som sa u tohoto seriálu príjemne bavil a mám nehoráznu chuť si zahrať hru. Finále bolo nezabudnuteľné. ()

kitano

Ako velkemu fanusikovi hernej serie Devil may cry, mi nemohlo uniknut ze vzikol (zatial) 12-dielny anime serial, ktory prave (jun 2007) zacala vysielat jedna japonska stanica. Jednotlive epizody budu dostupne samozrejme postupne ako budu odvysielne, a tak toto je dojem z prvej epizody. Da sa povedat ze je to len uvod a oboznamenie s tym kto Dante je a ake je jeho povolanie. Zatial sa nezacal rozvijat ziaden pribeh, prva cast len ukazala podstatu Danteho prace - lovec demonov - a ako sa so svojimy problemami vysporiadava. Danteho postava je spracovana bezchybne - Pohodacky, mierne namysleny a neskutocne stylovy frajer - to je Dante a taky je aj sem. Jeho hlasky a akcne eskapady s mecom a dvoma deviatkami nezne pomenovanymi Ivory & Ebony, su fakt neopakovatelne. To vsetko mi ponukla aj prva epizoda tohto serialu a ak sa v dalsich rozvinie aj zaujimavy pribeh (a to by sa mal, pretoze by sa tam mali objavit viacere postavy z hernej serie), bude to za plny pocet. (8/10) DRUHA EPIZODA - Pribehu som sa znova nedockal. Vyjma toho som sa ale dockal dalsieho zabavneho a originalneho lovu na demona. Objavila sa postava s DMC 3 a Danteho charakter sa malicko, avsak citlivo rozvinul. Stale vsak cakam nieco viac....(8/10) TRETIA EPIZODA Je uz jasne, ze uceleneho pribehu, ktory by prepajal vsetky casti sa nedockam (mozno v dalsej serii), avsak sam Dante ako postava zacina byt viac a viac zaujimavejsi, sype hlasky jedna radost a neuveitelne skvelo likviduje demonov. Na dalsie casti sa tesim uz podstatne viac ako pre tym. (9/10) STVRTA EPIZODA Ukazal sa dalsi stary znamy. Skvela akcia, skvely humur a Dante, ktory sa nedokaze vyhrabat zo svojich nezaplatenych uctov :) A uvodne a zaverecne titulky spolu aj s melodiami som si naozaj zamiloval (8/10) PIATA EPIZODA Musim sa opakovat. Fantasticka atmosfera a coraz viac do detailu prekreslovany Danteho charakter + skvelu humor + zatial najstylovejsia bojova scena. Serial je coraz lepsi. A + skvela hlaska - "Dante, kto vlastne si? - Kto vie. Opytaj sa Boha, mozno ti odpovie" Cool :) (10/10) SIESTA EPIZODA Smutny, tragicky pribeh, ktory na ploche 20-tich minut vytvara prekvapivy emocny dopad. Veeeelmi stylove ! (9/10)SIEDMA EPIZODA Trosku slabsia, avsak koli vtipnemu napadu citujucemu pribeh o zlatej rybke, celkom zabavne (7/10)OSMA EPIZODA Polovicny demoni to msju tazke. Aj ked Dante ludom pomaha ako nikto ine, ti ho vidia len ako demona-zlo. Nikdy sa nedocka vdaky, len odvrhnutia a nenavisti. (9/10) DEVIATA EPIZODA Sice nie prilis akcna, zato vsak skvelo dejovo vystavana. Prelinanie casovych rovin pomaly vysvetluje dej a tak pripravuje mnoho prekvapeni. Nepredvidatelne ako pokrova partia :) (8.8/10)DESIATA EPIZODADante nieje jediny demonicky sermiar s nadprirodzenou silou. Vynorili sa detaily o jeho minulusti. Pre znlcov hernej serie absolutne narezova cast. Extra akcna, extra dobra! (10/10) JEDENASTA EPIZODA Zaver serialu je rozlozeny do dvoch casti, toto je ta prva, a ako inak konci v tom najzaujimavejsom. Finale vsak zrejme bude skutocne maso! (8/10) FInale Samozrejme, finale je paradne (moze za to aj fantasticky hudobny motiv), aj ked musim povedat, ze absencia riadneho deja sposobila to, ze zaver nezaposobil tak ako mohol. To je jedina vytka, avsak ma ten efekt, ze serial po sebe nezanechal nejaky hlbsi pocit. Tak ci tak pre mna ako fanusika hernej seria to bola paradna zabava. Celkove hodnotenie - (8/10) () (méně) (více)

strougy

Neznalost herní předlohy u mě znamená, že nejsem limitován nostalgií a vyjadřuju se tak jen k tomu, co mi nabídnul samotný seriál. Bohužel se jedná v podstatě pouze o negativa. Otravné opakující se stereotypy a trapné vtipy skrze epizody, nezničitelný hlavní hrdina bez adekvátního protivníka a kupa nezajímavých vedlejších postav, počínaje dvojicí občasných spolupracovnic a konče Patty, dalším důkazem, že malé děti do podobných anime nepatří. Pozitiv by se našlo minimum, možná tak povedený opening s příjemným hudebním tématem, několik povedených akčních scén a určitý vzestup kvality v epizodách předcházejích naopak velmi špatnému závěrečnému dílu. A vůbec, osobně prostě nedokážu fandit postavě, holdující po hospodách jahodovému poháru, tss. Velmi, ale skutečně velmi slabé 2*. ()

Kwaichi

V celku nemôžem hodnotiť negatívne. Nechýba tu starý danteho humor, kopec démonov a známe postavy. Avšak súboje už nie sú takou symfónia ako keď hráte hru, ide tu v prevažnej miere len o fádne oháňanie sa mečom alebo streľba s pištole, žiadne fatálne striedanie štýlov útoku spojené s akrobatickými kúskami, na ktoré som zvyknutý. Po tejto stránke naozaj zaostáva za hernou predlohou a komiksom. Taktiež mi chýba aj hlavná dejová línia a nadväznosť jednotlivých epizód. ale ak neberiem do úvahy celú sériu, no len jednotlivé epizódy, zostane mi mierne nadpriemerná zábava s démonmi a akciou spojenou s ich likvidáciou. ()

piserius

Děj je docela zamotaný, ale pokud se člověk podívá až do konce, tak zdánlivě nesouvisející příběhy konečně začnou zapadat jeden do druhého a je to prostě bomba. I když je zde mnoho nevysvětleného, tak, dle mého názoru, je to další z řady perfektních mang, které jsem měl tu radost shlédnout. Snad se někdy dočkáme další série, kde se dozvíme, jak to vůbec je doopravdy s hlavním hrdinou... ()

• Seriál byl inspirován stejnojmennou kultovní videohrou od společnosti Capcom. (AngelusCZ)