V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

V.N.

Krom želvy jsem v tomto filmu zaznamenal několik dalších souvislostí se stejnojmenným televizním seriálem. Ve filmu je však všechno tak nějak naruby,a ani ta špetka jakéhosi humoru ho nemůže učinit sledovatelným, nebo nedej bože úspěšným. Babička s ruským přízvukem je nápad k popukání, Marián Labuda st. hrající vesnického idiota s vojenskou minulostí je také nepřesvědčivý a Eva Holubová si prostě jen hraje to svoje. Snad jen pan Dulava si občas vzpomene že je herec a chvílemi hraje jako bůh, a pak zase ne. Toto dílko celkově působí jako by zúčastnění herci a štáb vyjeli na chatu na mejdlo, a ve volné chvilce si "vystřihli" film. Nezapomenutelný úsměv Liliany Malkina s legendární škvírou na cigáro, příběh v podstatě zakončuje a dává nám jasně najevo, co si o nás autoři myslí. Jednu hvězdu dávám jako podporu českému filmu a druhou za občasnou snahu některých herců. ()

Vikinec

Není možné se tvářit, že vidíte něco zcela nového a jste naprosto oproštěn od původního seriálu. Postavy ve filmu se snaží být za každou cenu protiklady seriálových hrdinů a tuto skutečnost doplňuje i venkovské špinavé prostředí. Špinavě působí ostatně i celý film. Kdyby se film jmenoval jinak a postavy se seriálem neměly taky nic společného, bylo by to o něčem jiném. ()

Zadri

Příjemná pohodovka, která rozhodně není takovým propadákem, kterým se může podle celkového hodnocení zdát. Divák musí vtip trochu hledat, ale když si vtipné scény nebo slova všimne je odměněn, nevulgárním a nenuceným vtipem, kterých je v dnešních crazy komediích poskrovnu. Musím ocenit i charismatickou herečku Lilian Malkinu, které tato role byla určitě šita na míru. Film si příjemně plyne a sálá z něj pohodová atmosféra. ()

Pitryx odpad!

Naprostý paskvil. Na rozdíl od seriálu je tento film bez humoru. Při komedii se má divák smát. Zde jaksi nebylo čemu. Hysterickým výstupům?? Hádkám??Nebo snad scéně, mistrně ukradené z jedné z bakalářských povídek?? Asi ne a tak dávám košíček.+++Dal jsem tomu druhou možnost. Jestli si někdo myslí, že když jsem dal kdysi košíček, že je to odpadkový koš, tak byl. Ale na návrh mé drahé polovičky to předělávám na košík malin, tak jako v USA. Jedna zlatá malina by totiž byla málo. 02/2023 ()

Tominni

Tak nakonec to až tak špatný nebylo, ale odkaz na slavný seriál se mohl rozhodně vydařit líp. Série zápletek, kde některým se trochu humoru dostává a většina vyzní do ztracena. Z herců je zklamáním Mádl, už se ukázal daleko líp v jiných filmech, naopak k lepším patří Liliana Malkina. ()

offlineman odpad!

Zase šolich doma nevytížených Slováků, kteří se trapně pokoušejí mluvit česky a jedna bezzubá Ukrajinka. Děkuji, ale ani za nic!!! ()

subic

To je tak blbý, že se to dá s kapkou alkoholu v krvi vidět i víckrát. Zajímavou roličku žárlivého autobusáka zde má i můj oblíbený Hynek Čermák. 50% ()

ostravak30

Srovnávat film a seriál Taková normální rodinka není možné. Když ne z mnoha důvodů jiných důvodů, tak čistě jen proto, že obě natáčení od sebe dělí více než pětatřicet let. Podívejte se na film či seriál Rodinka, který je přímým pokračovatelem slavného seriálu, ten má menší hodnocení, i když jen o kousek. Když jsem spatřil herce, kteří mají alternovat jednotlivé postavy, moc jsem nevěřil, že to dohromady bude ladit. A světě div se, ono jo. Jiří Mádl je samozřejmě herec do komedií, stejně není třeba rozebírat Evu Holubovou. Ale mě se líbil jako otec i Jaromír Dulava, Ľuboš Kostelný či Vanda Hybnerová. Postavy získaly v různých obměnách nové vlastnosti a docela to pomohlo. Rozhodně jsem se nechechtal tak, že by se víčka prohýbala pod tekoucími slzami, ale zasmál jsem se. V moři komedií stojících na vulgaritách, sexismu a oplzlostech je to docela fajn rodinná komedie s příjemnými hereckými výkony. ()

Dzony

Hele, fakt dobrý. Nesmí se to vůbec porovnávat s původním seriálem (kterého jsem veliký fanda), to by byla chyba. ()

janyss odpad!

Nejhorší film, na který jsem (z donucení) šel do kina. Nevím proč si film říká komedie, když se člověk ani jednou nezasměje..... ()

Miloško

Jedna hviezdička za Lilianu Malkinu a jej starú babku,ktorá rada pozerá na detektívky.Inak, jeden veľmi,veľmi zbytočný český film...(DVD,26.10.2008) ()

honzic odpad!

Troufám si říci, že tento film raději neměl být natočen. Není na něm vůbec nic zajímavého a zábavného teprve ne. Herecké výkony jsou strašné a to i u jinak poměrně dobrých herců (Holubová apod.) je to propadák. Scénář je hrozný, už první verze rodinky byla trapná a celé hrozná blbost a nuda, ale tohle je vrchol nudnosti nade vše. Nudnější český film těžko hledat. Dulava opět slabý výkon i přes snahu a Chýlková či připitoměle se tvářící Mádl to prostě nezachrání. Když aspoň něco bych dal, tak tak 5 %. Pro mne je to velké zklamání a to jsem od filmu nečekal zhola nic. Holt krize české kinematografie se nadále prohlubuje, chybí kvalitní scénář, režie, kamera a herci. ()