Univerzitní profesor Bob Kearns žije v kolébce automobilového průmyslu Detroitu s manželkou a šesti dětmi. Má na kontě několik malých patentů a baví ho vymýšlet novátorské věci. Jednoho dne ho napadne, že stěrače na oknech vozidel, když jen mrholí, by mohly stírat déšť v přerušovaných krátkých časových intervalech. Přítel Gil a jeho bratr mu poskytnou finance na vývoj a nechají nápad patentovat. Kearns později představí svůj vynález mamutí firmě Ford, jejíž vývojové oddělení zatím tento problém řeší bez úspěchu. Na první pohled je patrné, že mají o nápad zájem. Za několik týdnů však přichází Gil se špatnou zprávou, Ford prý už o stěrače zájem nemá. To je pro Kearnse šok a zároveň se obává, že automobilka jeho vynález okopírovala. Na setkání prodejců Bob uvidí nový model Mustangu, jehož hlavním vylepšením a prodejním trhákem jsou nové stěrače s přerušovaným pohybem. Bob si to nenechá líbit a pustí se do boje se špinavými praktikami obří automobilky. Neváhá zažalovat Ford za porušení patentu a odstartovat dlouholetý soudní proces s nejistým výsledkem. (TV Nova)

dormouse

Spoiler! Taková americká pohádka o tom, jak se spravedlnosti učinilo zadost. Ale já nějak nemohu sympatizovat s člověkem, který opustí svých šest dětí jen aby si mohl masírovat ego. ()

sona123

Zbytečně dlouhé, takže místy film nudí. Greg Kinnear je tak neskutečně depresivní a zasmušilý, až mě docela rozčiloval...Ani má oblíbená L. Graham mně bohužel nezaujala (božínku, copak má jen jeden výraz? V Gilmorových děvčatech jí asi hodně přidal skvělý dabing...škoda). Alan Alda si tu střihl malou, zato dokonalou roli...Konec, kdy se děj přesune do soudní síně, ale zase začne mít spád, takže nakonec docela fajn film, tři hvězdičky za poctivou nebo puntičkářskou práci, invence ovšem veškerá žádná... ()

Yardie

Po slabším a řekněme nudnějším rozjezdu (který se dal u tohoto typu filmu čekat), se film docela "rozjel". Bylo zajímavé sledovat člověka, který si stojí za svými ideály, svým přesvědčením, svou pravdou a byl ochoten obětovat strašně hodně, aby dosáhl uznání. Film působil strašně obyčejně, syrově a přirozeně. Trval sice 2 hodiny, ale utekl strašně rychle. Dokonce bych se nebál natáhnout stopáž a ponořit se více do detailů. Greg Kinnear předvedl výborný výkon, který filmu určitě přidal. Celkově příjemný film, který byla radost vidět, i když místy působil trošku depresivně a byl trošku demotivující. Ale jen místy. Místy naopak dodával "sílu. Velice pěkný film. Howgh! ()

qxkamo

Neuveritelny a pre mnohych nepochopitelny boj jedneho cloveka proti gigantom. Principalnost, ktora sa dnes nenosi, ba priam zosmiesnuje prave tymi, ktori su na strane zla, je leitmotivom celeho filmu. Mnohi nepochopia, ze peniaze nie su pre par jedincov na tomto svete na prvom mieste a ze v skutocnosti ti, ktori im ich ponukaju, aby splatili svoj podraz, si s nimi mozu vytriet ... :). A to vobec dramy nemusim, ale toto ma fakt dostalo. Navyse, cely film je autenticky, vid zaujimavosti :). ()

zdenur

Film není vůbec špatný, ale takovýchhle zpracování už jsem přežraný. Je to všechno pořád dokola, všechno předvídatelné. Děj spíše poklidný, nepříjemně protahovaný, s dost slabými místy. Závěr klasicky dojemný.. hmm. ()

halogan

Skvělý příběh, super obsazení, člověk se nenudí. Jediné, co tomu chybí k dosažení páté hvězdy je to, že to stále působí jako takový jednodušší televizní film. Je tam vidět jasný rozdíl mezi FLASH OF GENIUS a ZODIAC. Mělo to potenciál být stejně velkolepým filmem, škoda. ()

petikacka

Ze začátku to trochu drhlo a bylo to takové pomalé, ale posléze se to rozjelo a Greg Kinnear to dokázal utáhnout a vtáhnout mě do děje...U mě dobrý...Za mě 85% ()

ddf76

Boj proti velke korporaci. Sice takovych dramat uz bylo natoceno hodne, ale zajimavy scenar a i zivotni osudy Roberta Kearna delaji z tohoto dramatu nadprumernou podivanou. ()

Wargoo

Tak ako to už v živote chodí, nie vždy je spravodlivosť vykonaná tam, kde ozaj patrí. Zo začiatku príjemný rodinný film sa postupne dejovo prenáša do viac a viac dramatického prostredia právnikov, súdnych siení, klamstiev ale hlavne po túžbe UZNANIA. Greg Kinnear vynikajúco stvárňuje vynálezcu Roberta Kearna, ktorý "náhodou" zostrojí pokročilé stierače, a tak sa svoj vynález snaží predať najväčšej americkej automobilovej spološnosti - FORDu. Tá ale po získaní jeho patentu začne používať stierače za jeho chrbtom. Robert Kearn si však od FORDu nechce nechať vziať to, na čom pracoval on sám, a tak FORD zažaluje a obviní z ukradnutia a využitia jeho patentu, ktorý nasledne FORD začal montovať do svojich sériovo vyrábaných áut. Postupne si jeho zaslepená, ale pritom správna túžba po uznaní patentu začne vyberať svoju daň a tak "géniusa" opúšťa manželka aj s deťmi. On sa ale nechce vzdať, a tak sa proti FORDu postaví na vlastnú päsť. Úžasný príbeh o odhodlanosti, ale aj ľahostajnosti voči najbližším ľuďom, o pocite krivdy nám ponúka Flash of Genius, komerčne neznáme dielo od ešte menej známeho režiséra Marca Abmrahama. Dávam 5***** , pretože tento skutočný príbeh si ich určite zaslúži. 82,144% ()

agassi68

Boj jednotlivca spravodlivo nasratého po ukradnutí svojho nápadu veľkou firmou s ťažko zaplatenými právnikmi je vďačným námetom. Všetci vieme vopred ako sa to skončí a predsa sa dívame a držíme mu palce. Obávam sa však, že keby sa dej presunul do našich končín, tak nemajú o čom točiť.. ()

Blaogranas

Jako vetšina příběhů podle skutečné události, je i tenhle velice silným zážitkem. Ve většině komentářů najdete slova jako vůle, odhodlání, vytrvalost, neústupnost, a přesně o tom, tenhle příběh vypráví. Zjevná nespravedlnost, která měla jen nepatrnou, ba spíše nemožnou šanci na zadostiučinění. A přece se podařilo, díky neuvěřitelné vnitřní síle R. Kearna. Po filmové stránce se jedná o velice dobré představení, a to všech zúčastněných. Dle mého názoru se pak nejlepší část celého filmového dění odehrává v soudní síni. I přes štastný konec však bohužel panu Kearnovi nikdo nevrátí 12 let tahanic a rozpadlé manželství ... ()

Harts

zásady, priority, silná vůle, i když všichni odcházejí, nádherné a když ještě spravedlnoist zvítězí, pak je to úžasné ()

siloalampa

Vždy, keď si v aute zapnem stierače, pripomenie mi to tento film. Mám rád bláznov, ktorý žijú tak, aby sa raz o nich možno písali zaujímavé filmy, aj keď k nim nepatrím. Stále je to zväčša boj a nie len o ten patent... ()

Dm1tr1j

Výborný film, ktorý si určite zaslúži pozornosť. Nepáčila sa mi síce jemne záporná postava Alana Aldy ale mi to nevadilo pretože zobrazenie hĺbky citov a rodinných vzťahov bolo naozaj výborné. Bez "mrknutia oka" 7 hviezd z 5. ()

Lucas87

Velice silný film o tom jak může být pro někoho šílené se postavit korporaci Ford Motors v boji o patent na stěrač s intervalovým stíráním. Samotná vynálezkyně stěrače na rozdíl od Boba Kearnse umřela v chudobě a bez uznání. Dnes si málokdo dokáže představit, že by měl v hustém dešti každou chvilku šahat na páku ovládání stěrače a využívá intervalové stírání pro zlepšení svého komfortu během jízdy. ()

AbelXavier

Ackoliv nebo prave proto, ze jde o pravdivy pribeh, chybi mu stava. Radi byste drzeli palce zarputilemu vynalezci v boji proti chamtivemu gigantu, zabrzdene tempo to ale nedovoluje. V momente kdy na scenu prichazi Alan Alda coby zkuseny pravnik svita na lepsi casy, konecne se rozjede poradna ()

DarkoCohen

Ze začátku šíleně pomalé rozvíjení příběhu a poněkud křečovité vykreslování charakterových vlastností hlavního hrdiny. Ovšem od soudního procesu film nabírá na obrátkách a ke konci slušně graduje. Ve výsledku je to příjemná podívaná, která vám dává příležitost zafandit si obyčejnému člověku, pro něhož je uznání nadevše. Po velkém vnitřním boji nakonec dávám lepší 3*. ()

kukkik

Spoiler! Díky bohu, že tenhle film a především tenhle životní příběh má happyend. Jiný, než tenhle konec bych totiž už asi nerozdýchal. V tomhle filmu se toho dlouho nic moc neděje, alespoň ne na první pohled, jenže právě to nic naprosto dokonale spojuje diváka s protagonistou. Sugestivně vykreslené pocity únavy, beznaděje ale hlavně přetrvávající vytrvalosti pramenící z upřímné víry ve spravedlnost navzdory všemu a všem dělají z tohoto filmu vlastně takový pomník jednoho Davida moderní doby, který se postavil Goliášovi a za cenu obrovských osobních ztrát zvítězil. Zvítězil ne pro sebe ale pro dobro, pro spravedlnost, pro budoucí vynálezce a inženýry, pro budoucí generace pro které výjimeční lidé, jako byl Robert Kearns, svými neobyčejnými skutky budují lepší svět. 4/5 ()