• triatlet

Atmosféra skutečně dusná - především ve chvílích, kdy Michal Jansa má své psychopatické vstupy. Bohužel ústřední dvojice policajtů má jiné než kriminalistické problémy. Jedná se spíš o karikatury kriminalistů - obsazení Lucie Zedníčkové bylo chybou. Samotný závěr je jako ze špatnýho filmu. Střihač měl poznat, že scénárista jen zbytečně nastavuje příběh o další hluché minuty.(15.4.2012)

Po dlouhé době česká kriminálka, za kterou se tvůrci nemusí stydět, a u které může mít divák pocit dobře stráveného televizního večera. Našla by se tam místa, o kterých by se dalo diskutovat, ale vzhledem k dosavadní mé zkušenosti s podobnou televizní produkcí, se mi to jeví jako nepodstatné šťourání. Musím ocenit i výborné herecké výkony, ať už padoucha samotného, či jeho matky, nebo jako vždy spolehlivého Oldřicha Vlacha. Jsou to poctivé čtyři hvězdičky.(2.9.2007)

• rakovnik

Scénárista asi nebyl úplně při smyslech, když dával v život tento "příběh" a režisér asi také neměl zrovna silnou chvilku. Námět nemusel být špatný, nicméně jeho realizace nedopadla dobře. Mnohé scény jsou na hraně trapnosti, chování protagonistů je neuvěřitelné, motivy činů často taktéž. Zpomalené záběry, rádoby šokující scény, včetně závěru jsou spíše k pousmání. Ovšem, najdeme ve filmu i světlejší okamžiky, a to především díky hercům ve vedlejších rolích. Podruhé se již dívat nebudu.(19.8.2015)

Najprv to vyzeralo na akčné krimi na americký spôsob, našťastie to tak úplne nebolo. Prišlo aj na mravčiu prácu kriminalistov, ktorí napokon slávili úspech v práci. Hoci mal scenár niekoľko nelogických dier, kamera sa mi páčila ( hlavne ručná mala zaujímavý šmrnc ), z hereckých výkonov by som vyzdvihol Taťjanu Medveckú vo vedľajšej úlohe - malo to slušné tempo a nenudilo to.(3.9.2007)

Škodná má zásadní plus oproti podobným českým krimi. Její příběh ja založený na principu "poznání" vraha v úvodu. Tenhle frajírek je navíc poměrně inteligentní a navíc je jeho postava bravůrně zahraná. Režisér obstává i v umění dramatizace a gradace několika momenty. Když přidám překvapivě svůdnou a akční Lucku Zedníčkovou, dostanu čtyř-hvězdu krimi napínáku, který,jako vždy, několik místních "čsfd ikon" neprávem hází do odpadních shitek..(16.4.2012)

• - Ve scéně, kdy veze vrah Zbyněk Jansa (Michal Slaný) svou oběť, paní Hánovou (Pavlínu Mourkovou), na invalidním vozíku do výtahu, jeho ruce jsou v chirurgických rukavících. V zápětí si však rukavice teprve navléká. (Jizni Tlapa)