• CheGuevara

Filmy by se měli točit aspoň z nějakého nápadu. Jenže tahle televizní záležitost vznikla pouze z nápadu: "Natočíme akční krimi na zaplácnutí nedělního večera." Neumětelství pana Kotka je do nebe volající, zejména co se týče střihové skladby. Kamera je až odvážně inovativní, ale ta je bezpečně zadupána do země stádem naprosto nepatřičných střihů. Scénář je plný postav, které jsou pouhou šablonou a mnohé jsou jednoduše zbytečné. To vše by se dalo odpustit, kdyby ten film byl aspoň trošku napínavý. Dramaturgicky špatně odvedený snímek, kdy půl stopáže sledujeme pátrání po vrahovi, aby se nakonec zvrtl ve vrahův survival. Jediné, co můžu pochválit je touha natočit něco svižného a jiného v tomhle českém rybníčku, jenže tentokrát to vyznělo, jako když se Jihoafričani snaží hrát hokej. PS: To jak byl film špatný, jsem si však nejvíc uvědomil, když jsem se díval půl hodinu poté na Horem Pádem. Takže točit kvalitně lze i na tomhle malém písečku, ale musí se to umět!(3.9.2007)

Zkrátka převzatý mustr z amerických kriminálek, včetně všech možných klišé, občas dotažené do absurdního konce ("miluji tě!" ve skoro poslední scéně a dojemný sestřih). Přesto to drží napětí, dramaturg(ové) se snažil(i), takže nechybějí ani perpetie, což oceňuji (matka, která dávala vyčurat dítě v lese). Spousta podivných náhod to ale zase sráží dolů - přece jen tři ostřílení policajti se nechají při převozu vězně obalamutit? A to s tím traktorem bylo taky trochu přitažené za vlasy, ale tak dejme tomu. Nejednoznačný dojem. Některé pasáže napínavé, jiné vyloženě WTF a směšné. Velkým minusem byla kamera, kdy člověk často netušil, jestli se dívá na psí lejno, nebo něčí vlasy. Rozklepaná jak zvracející narkoman.(30.6.2014)

• Tommassi3

"Vy máte uši jako rys, paní Bémová !! Ale na férovku.. Kolik jste měla v sobě piv ?? Štyry ?? Pět ??" ;) Parádní herecké výkony Taťjany Medvecké a Vladimíra Dlouhého patří k tomu nejlepšímu, co tahle (Kr)Kavčí kriminálka nabízí, zejména v kontrastu k tomu, co předvádí učebnicově nevěrohodná Lucie Zedníčková, přičemž tento castingový laps hlasitě asociuje jiný, další konkurenční novácký s Hankou Vagnerovou z Expozitury..(19.5.2013)

Televizní kriminálka, co ani nevypadá moc televizně. Postavy jsou propracované, vyšetřování nepůsobí směšně, už jen to je taková malá událost. Když přidám kvalitní herecké výkony (výborná Taťjana Medvecká), tak nechápu, co tu všichni proti tomu filmu mají.(30.9.2007)

• triatlet

Atmosféra skutečně dusná - především ve chvílích, kdy Michal Jansa má své psychopatické vstupy. Bohužel ústřední dvojice policajtů má jiné než kriminalistické problémy. Jedná se spíš o karikatury kriminalistů - obsazení Lucie Zedníčkové bylo chybou. Samotný závěr je jako ze špatnýho filmu. Střihač měl poznat, že scénárista jen zbytečně nastavuje příběh o další hluché minuty.(15.4.2012)

• - Ve scéně, kdy veze vrah Zbyněk Jansa (Michal Slaný) svou oběť, paní Hánovou (Pavlínu Mourkovou), na invalidním vozíku do výtahu, jeho ruce jsou v chirurgických rukavících. V zápětí si však rukavice teprve navléká. (Jizni Tlapa)