Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Eviator

Parádně vyšperkované taneční čísla, kde po konci fimu se vám ani nechce vstávat z křesla v kině, jako všem ostatním. Skvělá scéna v noci je při písničce "Lay all your love on me", kde se člověku jen tají dech, jak je dobře nově nazpívaná. Muzikál, který ve filmovém umění chyběl! (Toť názor příznivce skupiny ABBA) ()

c.tucker

Jelikož jsem fanouškem ABBY, tak je hodnocení jaké je. Pierce Brosnan se zpěvem moc neválel, ale jinak obstojné. Scénář slabý, ale co byste chtěli. Navíc mi tam přišla řada věcí: např. scéna s mladým černochem kdy se snažil balit Baranski, hoši s ploutvema a další. Střih se pohyboval na hranici snesitelnosti a některé spomalovačky bych uplně vyškrtl. ()

Šimpy

Letní komedie skvěle padnoucí do letního bijásku a do letní nálady. Nenáročná, nic moc jsem nečekal, ale bavil jsem se. Výborná je Meryl Streep, která i přes svůj věk je neuvěřitelně svěží a připadala mi i sexy. Je fakt, že musíte přistoupit na pravidla tohohle filmu, ale pak je to slušná jízda. A když už máte dost křepčení hlavních hereček, přijdou na řadu herci a všichni tři jsou bezchybní. Navíc z filmu čiší taková atmosféra a je vidět, že se všichni při natáčení dobře bavili, že vás to strhne. A k tomu přičtěte písničky od Abby, tj. songy mého mládí a máte skvělý zábavný film, který vám kdykoliv zvedne náladu. A ještě dodatek, zručná řemeslná filmařská práce, obzvláště musím vyzvednout práci kamery. Lahůdkové záběry. ()

Maty85

Slyšet elegantního vysloužilého Bonda Brosnana zpívat to je teda utrpení :-)). Nicméně celkově velká pocta švédské popové skupině a velice příjemné pokoukáníčko. ()

SHI-SHA

Jsem toho názoru, že pokud vidíte špatný film ve výborné společnosti a skvěle se u toho bavíte, budete na film mnohem více vzpomínat než na nějakou "legendu" z top 10. "Je to blbost plná teplejch chlapů", cituju mojí kamarádku ()

Mamie

Určitě to není film pro někoho, kdo má rád filmy plné napětí, náhlých zvratů atd. Je to prostě taková oddychovka ze které sálá dobrá atmosféra, léto, moře, Řecko... To všechno ještě doplněné písničkami od legendární skupiny ABBA. Já se u toho jednuduše skvěle bavila. ()

Jermann

Mamma Mia je jako levná čokoládová bonboniéra .. sladká jak hovno z nutrie, jde rovnou do boků a po prvním nesměle smlsnutém bonbónu, bez ohledu na to, jak je tučná a nezdravá, ji musíte sežrat komplet celou. Ještě týden pak budete spokojeně brkat zbytky ABBY. Prostě takový malý kalorický hřích, který jednou za čas neuškodí .. nemá smysl odolávat. ()

dr.fish

Uznávám, že se jedná o křížence Ein Kessel Buntes a Slunce seno a pár facek. Jedno se však filmu upřít nedá- nadčasovost songů ABBY a chuť herců si udělat ze života srandu. To samo o sobě na dobrý film skoro i stačí. Velmi nešťastné je ovšem obsazení naprosto neschopné Amandy Seyfried, která zpívá jak Whittney Houston s rozklepanou bradou a celkově rozbíjí náladu snímku. Trojice ostřílených chlapíků je nekompromisně v klidu a stejně jsou i Donna and the Dynamites. Zbytek zajistí v klidu Abba a její nesmrtelné hity, které zakryjí chatrný scénář, a člověk si aspoň po dvaceti letech konečně připomene jejich texty, jimž před lety ještě nerozuměl. 75% ()

smrt.ka

Meryl skvělá, jak herecky, tak pěvecky. Správně letní, správně pozitivní, správně odpočinkové. Možná až moc. A řadím se k těm, kteří doufají, že už Brosnan žádnou roli do muzikálu nepřijme. ()

Medwídek

Byl jsem unešen. Celou dobu jsem si představoval jak řadí moje mamina :) film tempo měl, kdo si myslí, že ne, asi usl. Dynamický byl taky dost (není to přece americká vyvraždovačka). Vtip, láska a hudba .. co více si přát. Alespon vím, že i já budu moci v padesátce pařit :) 4,7* [EDIT] vzal jsem na to famílii (mamku s jejím bratrem). Byli naprosto spokojeni, aby ne, hity jejich mládí. :) A já si to naplno užil znova! ()

otík

Na mé straně panuje spokojenost. Především první polovina muzikálu obsahuje úžasně vtipné scénky, druhá polovina už je přeci jen slabší a divák se pomaličku začíná nudit. Ještě že ke konci film opět nabere slušné tempo. Co však tento film dělá dobrým filmem, jsou úžasné písničky skupiny ABBA a kdo tuhle skupinu nemá rád, nemůže si oblíbit tento film. Já mám rád skupinu i herce z filmu, takže spokojenost je na místě. ()

Loki81

Zenske a seniori museji dat zakonite 4* minimalne... vzhledem k tomu, ze jsem nedavno prodelal zmenu pohlavi na muze a trocha zenskych hormonu, ktere jeste testosteronove tablety neprebily ve mne zustala, davam verdikt odpovidajici - 1*. Verim, ze postupne s pribyvajicim chlupy na hrudi mne me 'nadseni' pro tuto trapnou, nehoraznou a bezdejovou kycovitost uplne opusti. 1* je mimochodem jen z ucty ke svedske legende... ()

moviefilm

You are the dancing queen, young and sweet, only seventeen Dancing queen, feel the beat from the tambourine You can dance, you can jive, having the time of your life See that girl, watch that scene, diggin' the dancing queen... Až také zlé to nebolo.Dokonca to prekonalo moje očakávania.Po pätnástich minútach som mal chuť vstať a začať tancovať a spievať s hercami.Dokonca som začal ľutovať že ma od nich delí televízna obrazovka, čo sa mi často nestáva.Pochváliť treba herecký výkon Meryl Streep, skvelé pestrofarebné kostýmy a nádhernú výpravu gréckeho ostrova.Jednoducho letná oddychovka ako sa patrí... ()

misulka03

Většina tady odsuzuje zpěv, ale já nechápu proč, já je všechny obdivuju a myslím si, že jejich výkon byl úžasný. Kdo mě ve filmu mile překvapil byla Meryl Streep, která v mém hodnocení hodně stoupla, musím přiznat, že má obrovský talent a především temperament, který jsem od ní skutečně nečekala. Ale ani ostatní herecké obsazení nezůstalo pozadu. Z filmu prostě srší vtip a dobrá nálada, a to je hodně důležité. Přiznávám děj byl trochu trhlý, ale nedovedu si to bez toho představit. ()

nemorino

Riadne švihnuté, dejovo jednoduché, spevácky dosť amatérske (česť výnimkám) no napriek tomu neskutočne zábavné! Myslím, že herci sa v tomto filme vybláznili do sýtosti a mňa pobláznili tiež. Meryl Streep je ako vždy vynikajúca a o nič horšie jej sekundujú Christine Baranski a Julie Walters; mierne za ženskou zostavou zaostáva tá mužská ale v podstate je to jedno. Film, ktorý ma pritiahol hlavne hereckým obsadením ma vôbec nesklamal. Zábava, zábava, zábava! Ak si chcete zlepšiť náladu tak jednoznačne: MAMMA MIA! ()

KatanaCZ

Zas tak zábavné a okouzlující to není. Podle ohlasů jsem čekal větší požitek. Místo toho se dočkáme průměrného muzikálního filmu s průměrnou zápletkou. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část