Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Dobrotka

No už dávno som sa tak nepobavila na filme, ktorý taký plytký a naivný dej. Prvých 10 minút som si hovorila no dobre, ďalších 10 som si hmkala, ďalších si už v duchu spievala, potom som začala uvažovať o piercingu a asi Po 50 minútach som mala chuť ísť na disko trisko s oldies:-) vynikajúce som si pri tom oddýchla a uvoľnená odchádzala odchádzala z kina. Jediné čo mi vadilo bol spievajúci James Bond:-) hodnotenie 95% ()

Buraking

Velmi pěkný, optimisticky naladěný film se skvělou, udržovanou a ohebnou Meryl Streep. Při natáčení totoho snímku musela panovat zajisté výborná atmosféra a herci i kompars se museli nesmírně bavit. Nemálo vtipné scény podpořené snad všemi nesmrtelnými hity od legendární popové skupiny ABBA na mě zanechaly opravy skvělý dojem a ze sálu jsem vycházel asi právě přesně tak, jak si to představovali tvůrci tohoto filmu - tedy s úsměvem ve tváři. ()

MaxQ69

Dlouho očekávaný muzikál je konečně tady! Když mám ale hodnotit, nemohu se rozhodnout, zda mám dát na první dojem či nikoli. Faktem je, že byl pro mě Muzikál Mamma Mia! skutečně velkým zklamáním a dost mě to mrzelo, protože jsem se na něj těšil od chvíle, kdy jsem věděl, že se natáčí. Herecké obsazení sice dobré, ale žádná příležitost, aby to nějakým způsobem mohli herci dokázat. Co se týče zpěvu, docela hezky a jemně přepracované písně od ABBy, přičemž ani trochu neztratily na kvalitě. Nadruhou stranu zpěv. No, tak to teda je hrůza hrůz! Jasně nemůžeme přece chtít megapěvecký výkon od hollywoodských herců, ale někdo s alespoň minimálním hudebním sluchem by se občas hodil. Sorry Meryl, sorry Pierci, mám vás sice rád, ale zazpívat takhle někde na veřejnosti v cizině, tak vyprovkujete třetí světovou. Ani příběh mě nenadchl - velmi jednoduchý, místy až nechutně jednoduchý. Choreografie naprosto nesmyslná až trapná. No na první pohle skutečně jeden z největších propadáků. Nicméně pravdou je, že jsem potom film viděl ještě třikrát. No, taky se divím, že jsem ještě tady. Ale čemu se divim ještě víc, je to, že místo toho, abych si ho ještě víc zprotivil, oblíbil jsem si ho. Samosebou za to může krásná, roztomilá a nevinná Amanda Seyfried, která podle mě podala možná lepší herecký výkon než celá Meryl Streep (možná proto, že Meryl ani neměla příležitost ukázat svůj proslulý talent). O jejím hudebním nadání nemluvě, Amanda má hezký zvonivý hlas a s krásnou písní si umí také krásně poradit. A navíc je ABBA mou nejoblíbenější hudební skupinou, takže slyšet každých pět minut jeden hit za druhým, sic v podání vesměs naprostých hudebních analfabetů, bylo příjemné. A jak už to u většina romantických komedií, a muzikálů především, bývá, konec je megapozitivní. Pozitivní nálada, jež z Mamma Mii! sálá, je natolik silná, že jsem se pokaždé nechal rád nakazit. No řekněme, že se u mě děly velké zvraty v názorech, hraničící s těžkou schizofrenií, ale na tento celkem rozporuplný muzikál jsem si oblíbil. A přiznám se, že se pozitivní energií klidně nechám nabít ještě někdy. Po prvním zhlédnutí bych nikdy nevěřil, že to udělám, ale dávám 80%! (film měl ale na víc, na mnohem víc...) ()

Cinik

Asi takto: pokud si koupíte soundtrack a pustíte si ho doma na nějaké lepší soupravě, budete mít všechno dobré z tohoto filmu a zároveň se vyhnete všemu, co zažít nechcete. Hudba je skvělá, zbytek odpad. Zde se ovšem hodnotí film, ne hudba. ()

david666

až na písničky ABBY hrozná slaďárna. Nevím, ale u cca 50 starých ženských mi připadá pubertální chování dost mimo mísu. Jediným dalším plusem je solidní Meryl Streep. O ději a "zápletce" raději nemluvit ()

Callie

Trochu ostýchavě, ale přesto dávám "plnej" počet. Není to umění , ale spíš JE to umění udělat takhle dokonale slátaninu, která naprosto dokonale funguje. Už po několika minutách jsem se přistihla, že se připitomněle usmívám a o tom, že jsem si zpívala se snad ani nemusím zmiňovat..Meryl je tady naprosto fenomenální, kdyby to nebyl takový kýč , tak Oscar je jistý. Při jejím herectví mi neustále napadalo, že ukazuje "nahý obličej " bez kouska líčidel . A když byla nalíčená , tak zase přehnaně, aby to bylo znát, že to "jako" neumí. Jen se zastanu Pierse Brosnana. všude se píše, jak je tragickej zpěvák a vůbec, ale ne není, jeho zpívání, spíš říkání, se tam hodí daleko lépe, než nějaké dokonalé pěvecké číslo. Je to zpívání nezpěváka, a je to moc dobrý, Tam , kde Meryl překvapuje a šokuje svým zpěvem, on dojímá . Mám raději Colina , ale ani ostatní mě nezklamali, jen dodám, že dvě téměř vyprodaná představení za den, policajti řídili výjezd od kina, potlesk v závěru filmu, nic takového jsem už velmi dlouho nezažila. A bylo to příjemné. Jo a pro muziku z toho filmu si poběžím hned zítra... ()

(=LIFTY=)

Pokud jste jako Garfield v lidské podobě, tak budete z filmu znechuceni asi jako z pondělí. Pokud jste fanoušci Pierce Brosnana, zacpěte si uši a zavřete oči. Pokud jste patnáctka zblázněná do romantických komedii s co nejvyšší spotřebou růžové barvy, zažijete neuvěřitelnou extázi. Pokud jste vyrůstali na ABBĚ a pokud Vám to kosti dovolí, tak si zatrsáte do rytmu jako za starých časů. A pokud jste obyčejný, ale dobře naladěný divák, jako jsem byl já, tak si tento optimistický muzikál se skvělou zralejší trojcí dam - v čele s famózní Meryl Streepovou, s trojcí méně výrazných ňoumů otců (Skarsgård překvapivě nejlepší) a s přebytečným mladým párečkem, užijete! Líbilo, rozesmálo a moc potěšilo! ()

JHappy

Musím se přiznat, že po první shlédnutí jsem film hodnotil tak max na tři hvězdičky, ale už jsem ten film viděl několikrát a pořád se ho nemohu nabažit nevím jestli je to tou muzikou ale u moc filmu se mi to nestalo proto musím jednu přidat. ()

vwpetras

Na hodnocení se určitě projevilo to že skupinu ABBA prostě můžu. Vždyť jako malý jsem z kazeťáku rodičů neslyšel skoro nic jiného. Krásné prostředí, dobří herci příběh byl takový jednoduchý ale to ničemu nevadilo. Bavil jsem se opravdu dobře a k tomu je tento snímek určitě určen. I když nebýt těch písniček, hodnocení by nebylo na maximu.. ()

chiara

Super zabavny muzikal a este k tomu krasne Grecko. Velmi dobre spevacke vykony hlavnych hercov. V poslednej dobe som videl este jeden muzikal - Sweeney Todd a to bolo oproti tomuto utrpenie pozerat. Takze ked muzikal tak tento. ()

morricone

Krásná a sympatická Meryl fakt umí! Navíc jsem měl hrozně příjemný pocit , že herci si samo natáčení hrozně v Řecku užívájí .Film má tempo ,humor i dojetí navíc super hudba na léto do kina uplně perfektní:-) ()

Jamall

Letní bláznivina v rytmu Abby.Přeslazená limonáda na letní večer.Proč ne?Já se bavil,není co vytknout.Rozhodně to není film ro pesimisty ;-):-P ()

winniefred

Prostě musím dát 4* - asi pro pohodový příběh, nebo pro excelentní výkon Meryl Streep a nebo jenom pro nostalgické pocity z úžasných písniček. ()

Zob

Ač sem na to koukal v 1 ráno, tak stejně mě to nabilo hodně dobrou energií a člověku to nedá, aby si taky něco nezazpíval:-D A to taky patřím k těm, kteří museli Abbu jako malí poslouchat na cestě autem s rodiči do Chorvatska....a že je to dlouhá cesta:-D ()

Gwilwen

Čert vem střední věk! Energická Meryl Streep a její kamarádky křepčí jako mladice a spolehlivě trumfují generaci mladší. Viděli jste snad někdy „paní Weasleyovou“ honit po střeše „Štrupli Billa“? Svěží muzikál zahalený do teplého řeckého sluníčka a provoněný skvěle interpretovanými vypalovačkami od Abby (až na ubrečené kvílení Pierce Brosnana). Upřímně řečeno bez „renesance“ Abby by se film zařadil mezi všední romantické komedie, ale tahle „vražedná“ kombinace mi vyloudila často na rtech úsměv. Navíc Colin Firth v závěrečném úděsném barevném kostýmu mě totálně uzemnil. 3,5* ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část