Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Infalín

Tento film je jako trabant - neurazí, ale ani nenadchne, alespoň tedy mě ne. Tři hvězdičky musím dát za pohodu, Řecko a písničky. ()

freEDelL

Tomuto filmu bych dal odpad, ale pouze a jen díky písním od ABBY dostává film 2 hvězdy. Bohužel filmové hvězdy jako je například Pierce mají prostě jen herecký a nikoli zpěvácký talent, škoda. Mohl z toho být lepší film, ale každopádně stojí za shlédnutí. ()

veverysiak

Nnnno, nečakal som nič iné ako romantickú komédiu založenú a vystavanú na melódiách a textoch večne živej formácie ABBA, lenže pripadalo mi to ako trip, na ktorom sa o mňa stará spoľahlivý a skúsený personál, len destinácie sú úplne iné, než čo som si vybral a zaplatil, tak dobre, malo to byť sladké, chichúňavé a lepivé, bolo, ale len tak voľáko na pol plynu, ono sa zdá, že tento ľahký žáner je brnkačka, lenže ak to má mať gule, treba do toho vložiť omnoho viac kumštu a invencie, ďalej samotný fakt nasadiť štyri viacmenej dramaticky zamerané ťažkotonážne hviezdy do rolí hopsajúco-lalákajúcich skorodôchodcov chytajúcich tretí dych pod vplyvom horúceho gréckeho slnka a erupcie hriešnych spomienok, bol značný risk, ktorý v tomto prípade neveľmi vyšiel, no a nakoniec sa obtriem o Meryl - Meryl ako vypočítavá, bezcitná a nemilosrdná beštia je takmer bez konkurencie, Meryl ako citlivá, milujúca a trápiaca sa matka/manželka/milenka je ešte furt štyriapolhviezdová, ale Meryl ako spievajúca veselá až bláznivá posthipisáčka, tak to je pre mňa mimo misu, aj keď nepopieram, že sa tu riadne vyšalela, bolo to na nej vidieť, takže 60%. ()

lisma

Bylo mně zcela jasné co bude následovat, ale přesto jsem byl překvapen. Vubec nevim k čemu bych toto dílo mohl přirovnat. Pokud by španělská inkvizice měla k dispozici tento pekelně rozverný muzikál, kde polovina ansámblu přehrává a druhá neumí zpívat, padlo by za oběti na mučidlech daleko více nevinných lidí. ()

Nicole32

Bez pesničiek ABBY by sa nič nekonalo ale práve tieto piesne ma dokážu nabiť obrovskou energiou. Film, pri ktorom sa vždy zabavím a oddýchnem si. A ak budem mať v 60 toľko energie ako Meryl Streep v tomto filme tak staroba bude zážitok. ()

Pjotrik

Myslel jsem, že v kině vám může poškodit sluch hlavně nějaký brutalakční megafilm, ale není to úplně podmínkou. Existují totiž filmy, kde vám od začátku naservírují 6 příšerně uječených bab, které v kombinaci s výborným ozvučením kinosálu způsobí sonickou vlnu. A to mluvím výhradně o dialozích!! Zpíváné pasáže byly většinou dost slušné a pro mě odpočinkové. Další věc, která mě dodneška způsobuje noční můry, je vzpomínka na Pierce Brosnana, kterak mi zpívá S.O.S:)b Jako pocta skupině ABBA vydařené, jako cokoliv jiného celkem zabiják pro všechny co mají jistou hranici, po kterou může zajít romantika. 60% ()

vilusinska

Říkala jsem si písničky Abby zfilmované a Meryl Streep coby bláznivá matka a do toho ještě zpívat,pane bože si snad děláte srandu, hodně dlouho jsem se tomuhle filmu bránila ale pak jsem si řekla ale co,zkusit se má všechno, a můžu říct že jsem byla velice mile překvapena jak dobře se to dá zfilmovat.Meryl Streep je jedna z mých oblíbených hereček a bála jsem se aby jí tenhle film spíše neuškodil ale myslím že opak je pravdou,je vidět že je to opravdu herečka a že si troufne i na takovýhle žánr.Pierce Brosnan coby okouzlující drsňák ikdyž jeho zpěv nebyl moc dobrý, Colin Firth jako vždy anglický gentleman a velice okouzlující a Stellan Skarsgärd mě spíš přišel jako zpívající kovboj.Určitě to za shlédnutí stojí teda pokud nejste odpůrci ABBY :-) ()

grisos

Zpívající James "Dvojitá Nula" Bond s panem Darcym a kapitánem Tupolevem, k tomu jim zdárně sekundují Julia Childová, Leonardova (Dr. Hofstadter) máma a paní Weasleyová. Snad mi dáte za pravdu, že taková kombinace stojí za shlédnutí :) . Já jsem si exlusivně odpočinul u tohoto filmu a nestydím se říct i pobavil - zejména u závěrečných titulků, kdy jsou všichni zmínění odění do kombinéz s flitry, to jsem téměř chcal smíchy. A že to nemá děj, ale jděte, co jste čekali od muzikálu, kde se zpívají hitovky od ABBY:) ()

Ala007

Já vím, je to v podstatě hrozně jednoduchý příběh, a kdyby tam nebyly ty nezapomenutelné hity skupiny Abba a kdyby tam nebyla ta partička charismatických herců, která ve filmu hraje, tak by to bylo úplně, ale úplně o ničem. Něco na způsob německých romantických filmů vysílaných v televizi. Ale právě proto, že tam jsou ty skvělé songy (které dnes znají pomalu už i mimina v kočárcích, jak jsou profláklé a nesmrtelné) a ti úžasní tančící a zpívající herci (v čele s nádhernou Meryl Streep a mutujícícm Piercem Brosnanem:-), tak je to skvělé. Úžasná atmosféra a ta nejgeniálnější reklama na dovolenou v řecku, co kdy byla natočená!!!! Upřímně - kdo z vás se nezačne vlnit, když slyší z rádia nebo televize Dancing Queen? P.S. Na hitech skupiny Abba jsem rozhodně nevyrůstala, nikdy je cíleně neposlouchala a stejně je znám všechny nazpaměť!!!!!!!!!! Neuvěřitelné!!!!!! ()

Scaevola

Těžko hodnotit něco, co vás chytne už při prvních tónech/záběrech a celou dobu nepustí, leč na druhou stranu nenabídne nic víc, než skotačící hvězdy v kostýmech ze 70. let. ()

Jirkav77

V tomhle filmu se ani nějak dobře nezpívá, a děj je hrozně prostý - ale přesto všechno to docela skvěle funguje. Prostě oddychovka, příjemná pohodovka, zdá se mi, že si herci spíše hrají než že by to brali vážně. A muzika kapely ABBA je prostě nesmrtelná. ()

Carnosaurus odpad!

Písně skupiny ABBA jsou pěkné. Prostředí, kde se film odehrává, je pěkné. Pěkné je i herecké obsazení (ne-li přímo excelentní). Jenom ten film je zkrátka tak nechutně infantilní. Někdy to mám rád, někdy to dokonce vyhledávám, ale ne v tomto provedení. Bylo mi hrozně smutno a špatně, když jsem to viděl. ()

rey17

Beru to jako muzikál, kde základem je hudba abby a scénář není až tak důležitý. Vtipný kostýmy a skvělá M.S. 4 * ()

JackieBliz

Povedená, jednoduchá a hlavně neuvěřitelně okouzlující muzikálová komedie s výbornými herci - Meryl Streep je třešnička na dortu a Amanda Seyfried mi do role zapadla jako klíč do zámku. Letní blbůstka s hity od hudební skupiny ABBA je prostě pohodový film s krásami Řecka. Jak si pročítám ty různorodé komentáře - tak to všem nesedne, což je škoda. ()

hastafix

Tak tenhle film je vážně jen letní slátanina,ale narozdíl od jiných sezóních hovadin sem si tuhle náramně užila:) ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část